خانه / سبک زندگی / تناسب و زیبایی / کوچک کردن بینی با ژل و آنزیم امکان پذیر است ؟

کوچک کردن بینی با ژل و آنزیم امکان پذیر است ؟

همانطور که تقاضا برای جراحی زیبایی افزایش می یابد، بازار برای این جراحی ها داغ تر شده است و متخصصان غیر حرفه ای با هدف سودآوری وارد حرفه شده اند.

 

کوچک کردن بینی با ژل و آنزیم امکان پذیر است ؟

 

موضوعی که اخیرا در فضای مجازی منعکس شده است این است که با تزریق ژل و آنزیم، که با متخصص در مورد عوارض این تزریقها صحبت کردیم، باعث کاهش تراکم بینی شود.

 

دکتر ابراهیم رزم‌پا – نایب رئیس انجمن راینوپلاستی با اشاره به تبلیغات صورت گرفته در فضای مجازی مبنی بر کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی، گفت: تبلیغ اخیرا با استفاده از تزریق ژل یا آنزیم یا نخ پنبه برای جایگزینی جراحی زیبایی انجام شده است. بینی؛ در حالی که این تبلیغات بسیار نادرست است.

 

وی افزود: “هیچ کدام از این تبلیغات علمی ندارند و گاهی اوقات حتی ممکن است باعث آسیب به بافت بینی شود.” تزریق مواد شیمیایی به بینی باعث ایجاد نكروز بینی می شود و می تواند باعث آسیب جدی به بینی شود كه به جز جراحی های سنگین و پیوند غضروف از سایر قسمت های بدن قادر به جبران این آسیب نخواهد بود.

 

او تأکید کرد که این تزریقها دارای مشکلات زیادی در بینی هستند، مثلا در تبلیغات، به عنوان مثال، گفته می شود که این سوزن می تواند بروز تراکم بینی را حل کند. اگر هیچ ماده قادر به انجام این کار نباشد، قابل توجه است که اگر ماده بتواند بخشی از بافت بینی را تجزیه کند، می تواند به سایر قسمت های بافت نوین آسیب برساند.

 

کوچک کردن بینی با ژل و آنزیم امکان پذیر است ؟

 

کوچک کردن بینی با ژل و آنزیم 

 

این متخصص گوش و حلق در ادامه درباره ی این دستگاه ها افزود:

این دستگاه نسبت به سایر آگهی های دیگر کمتر آسیب می زند، اما لازم به ذکر است که بسته به نوع عملکرد سیستم گرمایشی، ما تنها به طور موقت کاهش اندکی در اندازه بینی می بینیم که موقت است و بینی بعد از در حالی که به اندازه اصلی خود می رسد. این دستگاه ها حرارتی هستند و فقط به صورت موقت می توانند قطرات بینی را بسوی تغییرات جزئی و برگشت پذیر بگذارند.

 

او ادامه داد و تأکید کرد که تزریق این آنزیم ها و ژل می تواند در سایر قسمت های بدن موثر باشد، اما این در بینی متفاوت است. از آنجا که بینی از انتهای بدن و رگ های خونی کمتر از سایر اندامها است، هر تزریق غیر معمول و غیر معمول به این عضو می تواند آسیب جدی به آن وارد کند.

 

به عنوان مثال، اغلب پس از عمل جراحی زیبایی بینی، می توان تزریق کورتیکواستروئید را کاهش داد تا میزان تورم را کاهش دهد، به خصوص در بینی گوشتی. نکته مهم این است که تزریق این دارو تزریقی، که از لحاظ علمی ثابت شده موثر است، مستلزم تشخیص و مهارت پزشک است و هر کسی نمی تواند این آمپول تزریق کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *