خانه / سلامت / سلامت خانواده / بهداشت زنان در باشگاه های ورزشی

بهداشت زنان در باشگاه های ورزشی

بهداشت زنان در باشگاه های ورزشی

این روزها اکثر خانم ها به دلیل امنیت ، راحتی و رفاه ، ورزش های باشگاهی را انتخاب می کنند ، اما باید در نظر داشت که یک سالن ورزشی مانند هر مکان عمومی دیگر می تواند محیطی برای انتقال بیماری های مختلف باشد.

علاوه بر این ، به دلیل تحرک زیاد و تعریق ورزشکاران در ورزشگاه ، فضای کافی برای رشد قارچ های پوستی وجود دارد. بنابراین رعایت اصول بهداشتی در این مناطق بسیار حائز اهمیت است.

 

انتخاب باشگاه

در قدم اول باید باشگاه مناسب را انتخاب کنید. مناسب برای مکانی با تهویه مناسب ، و مدیریت باشگاه نسبت به محیط و وسایل مورد استفاده از جمله دمبل ، وزنه ها ، موانع و وسایل مورد نیاز حساس است و همه وسایل و سرویس‌های بهداشتی هر روز ضدعفونی و پاکیزه شوند و دارای حمام برای نظافت افراد بعد از تمرینات ورزشی باشد.

 

وسایل شخصی

مهمترین چیز استفاده از وسایل شخصی از جمله دمپایی ، حوله ، پتو ، بطری های مخصوص آب و لباس های ورزشی است. علاوه بر این ، اگر موهای بلند دارید ، حتما موهای خود را با کشش مخصوص ببندید تا از تعریق زیاد جلوگیری شود.

 

بهداشت شخصی

به دلیل گرم شدن هوا ، حتما قبل از رفتن به باشگاه دوش بگیرید تا از فضای عمومی باشگاه لذت ببرید. برای جلوگیری از بیماریهای قارچی رحم ، حتما بعد از ورزش آن را با لباس زیر مرطوب جایگزین کرده و در صورت امکان از لباس زیر پنبه ای استفاده کنید.

بهداشت زنان در باشگاه های ورزشی

لباس ورزشی

از لباس ورزشی رایگان و غیر چسبنده استفاده کنید ، زیرا پوشیدن لباس ورزشی تنگ می تواند باعث تعریق شود و می تواند شروع بیماری های قارچی را تسریع کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *