رژیم غذایی یا ورزش / کدام یک برای لاغر کردن مفیدتر است ؟

بارها و بارها شنیده اید که رژیم و ورزش برای دستیابی و حفظ وزن سالم مهم هستند. با این حال ، پیدا شده است که یکی از آنها نقش مهمتری نسبت به دیگری ایفا می کند. اگر قصد کاهش وزن را دارید ، تمرکز روی مواد غذایی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

براساس گزارشی که در ژورنال «بررسی های سیستماتیک» وجود دارد ، علی رغم تمام تلاش هایی که مردم در باشگاه انجام دادند ، مشخص شد افرادی که در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد می کنند ، بیشتر از افرادی که فقط فعالیت بدنی خود را افزایش داده اند ، وزن بیشتری کاهش داده اند و لاغرتر بوده اند..

رژیم غذایی یا ورزش / کدام یک برای لاغر کردن مفیدتر است ؟

همچنین ، مطالعه دیگری که در ژورنال PeerJ منتشر شده است ، نشان داد که در طی دوره سه ساله این مطالعه ، افرادی که روزانه ۳۰ دقیقه یا بیشتر از فعالیت بدنی انجام می دادند ، نسبت به افرادی که ورزش کمتری انجام می دادند ، میزان افزایش وزن بیشتری داشتند. تغییر در رژیم غذایی آنها. اما چرا تمرینات مربوط به دستگاه کاهش وزن آن باشگاه را که انتظار داشتیم انجام نمی دهیم؟

اصولاً اجتناب از کالری در وهله اول آسانتر از سوزاندن آنها است. سوزاندن ۱۰۰ کالری از یک کوکی ممکن است خیلی دشوار به نظر نرسد ، اما چند ساعت فعالیت بدنی طول می کشد تا ۱۲۰۰ کالری که از مصرف یک همبرگر دریافت می کنید و سیب زمینی سرخ کرده را بسوزانید.

به همین روش ، بعد از یک هفته پرخوری نباید انتظار داشته باشید با ورزش در آخر هفته کالری اضافی بسوزانید. در حقیقت ، با ورزش نمی توانید رژیم غذایی ضعیفی را جبران کنید.

اگر به اندازه هر وعده غذایی توجه نمی کنید ، حتی ممکن است بعد از شروع یک تمرین روزمره بیشتر غذا بخورید. نه تنها به دلیل سوختگی انرژی ، اشتهای شما به طور طبیعی افزایش می یابد ، بلکه ممکن است انتخاب های غذایی سالم نیز کمتری داشته باشید.

 

حدود ۳۰ دقیقه فعالیت تردمیل ممکن است منجر به سوزاندن ۳۰۰ کالری شود ، اما فقط یک قطعه کیک می تواند تمام تلاش شما را مختل کند. این نسبت انرژی به کالری تا حدی می تواند توانایی شما در کاهش چربی های شکمی را بدون انجام یک ترد یک تکه توضیح دهد.

شاید شنیده باشید که ماهیچه از چربی سنگین تر است. این درست است ، اما به این معنی نیست که ادعا می کنید افزایش وزن شما مربوط به توده عضلانی شماست. در حقیقت ، این نباید بهانه‌ای برای افزایش وزن باشد. اگر روال ورزش شما به نتیجه مطلوب نرسد ، رژیم غذایی شما مقصر اصلی است.

Diet or exercise - رژیم غذایی یا ورزش / کدام یک برای لاغر کردن مفیدتر است ؟
بیشترین مزایا از رژیم و ورزش در کنار هم حاصل می شود

آنچه تاکنون گفته شد به معنای این نیست که شما دیگر به باشگاه نمی روید. یک بررسی منظم ، که شامل مطالعات متعددی است ، نشان داد که رژیم همراه با ورزش ، درصد موفقیت در کاهش وزن را در مقایسه با رژیم یا ورزش به تنهایی افزایش داد. این مطالعه نشان داد که تمرکز روی هر دو مورد منجر به نتایج طولانی مدت بهتر یا پیروی از عادت های سالم می شود.

یک مطالعه دیگر نشان داد که تقریباً ۴۰ درصد افرادی که پس از چهار سال کاهش وزن خود را مدیریت کرده اند ، هنوز ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته انجام می دهند.

علاوه بر این ، ورزش نه تنها منجر به سوزاندن کالری و ایجاد عضلات می شود بلکه باعث آزاد شدن اندورفین ها در بدن نیز می شود. این شرایط منجر به شکل گیری احساس بهتری در فرد و چشم انداز مثبت یا رضایت از رسیدن به هدف می شود.

در هنگام ترکیب با رژیم و ورزش ، به تقویت کاهش وزن و حفظ وزن سالم کمک می کند.

هنگام بررسی دلایل ورزش ، حفظ وزن سالم تنها نقطه شروع است. فعالیت بدنی با انواع دیگر مزایای سلامتی از سلامت قلب و عملکرد سیستم ایمنی گرفته تا سلامت روان و بهبود خواب همراه است.

بدون شک ایجاد تغییر رژیم غذایی گامی ارزشمند است که می توانید برای حرکت در مسیر کاهش وزن بردارید ، اما برای بیشترین مزایا و سالم ترین زندگی ، ترکیب آن با ورزش بسیار جالب خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید