خانه / سلامت / سلامت خانواده / افرادی که دیابت دارند زیاد آب نخورند + علت

افرادی که دیابت دارند زیاد آب نخورند + علت

علت نارسایی کلیه در دو سوم موارد ، دیابت و فشار خون بالا است. در دیابت نوع ۲ ، بیشتر بیماران علامتی ندارند. یعنی هیچ علائمی مانند پرخوری ، پرنوشی یا پرادراری ندارند. اما در آزمایش ، قند خون زیاد است. ما ۶.۵ میلیون نفر مبتلا به دیابت داریم.

 

افرادی که دیابت دارند زیاد آب نخورند + علت

از هر ده نفر یک نفر نارسایی کلیه دارد. میزان نارسایی کلیه ۱۰٪ است ، اما در بعضی از شهرها به ۴۰٪ می رسد. این تعداد مربوط به مواردی از قبیل شرایط آب و هوایی ، رژیم غذایی ، سبک زندگی ، چاقی و فشار خون بالا است.

یکی از مشکلاتی که ما بیشتر از همه با آن روبرو هستیم مصرف زیاد آب در افرادی که کلیه سالم ندارند وجود دارد.

تصور اینکه فرد مبتلا به فشار خون بالا باید بیش از حد آب بنوشاند ، اشتباه است. هر کسی که فشار خون بالایی دارد ، احتباس آب و نمک دارد. بیمار دیابتی که کلیه های آن درگیر است نباید آب زیادی بنوشد. آب زیاد باعث نارسایی قلبی نیز می شود.

البته فرد مبتلا به سنگ کلیه باید مقدار زیادی آب بنوشاند. بنابراین ، نباید در فشارخون کنترل نشده ، آب زیادی بنویسد ، چه در ارتباط با دیابت باشد یا نه. خوردن بیش از حد آب در فرد مبتلا به دیابت درمانی برای دیابت نیست. این شخص باید دارو مصرف کند. اگر پزشک را مشاهده کردید و قند خون شما با دارو کنترل می شود ، بارداری شما نیز برطرف می شود.

افرادی که دیابت دارند زیاد آب نخورند + علت

برای جلوگیری از نارسایی کلیه چه چیزی لازم است؟

ابتدا قند خون باید کنترل شود. داروهایی به بازار عرضه شده است که استفاده از قلب و کلیه را به تأخیر می اندازد. با این حال ، این داروها هنوز وارد کشور نشده اند.

توصیه بعدی من کنترل فشار خون است. لوزارتان ، که برای كنترل فشار خون تجویز می شود ، نباید با غذا مصرف شود زیرا میزان جذب آن كاهش می یابد. این دارو را یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا میل کنید. این دارو همچنین دفع پروتئین را کاهش می دهد ، اما اگر دفع پروتئین از حد معینی بالاتر رود ، کاهش آن دشوار است.

توصیه سوم من کنترل چربی و سپس کنترل وزن و نرمال بودن است.همچنین كودكان و نوجوانان غذاهای چرب و فست‌فود نخورند. تنقلات حجیم شده مثل پفك مصرف نكنند و ورزش و فعالیت بدنی داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *