خواص شگفت انگیز برگ اکالیپتوس را بدانید

خواص شگفت انگیز برگ اکالیپتوس را بدانید
ب

برگهای اکالیپتوس علائم سرماخوردگی را تسکین می بخشد ، سلامت دهان را بهبود می بخشد و فواید سلامتی دیگری نیز دارد.

اکالیپتوس گونه گیاهی است که در گذشته در تولید داروها در سراسر جهان به ویژه در چین ، هند ، یونان و اروپا مورد استفاده قرار می گرفت. از برگهای اکالیپتوس استرالیا به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد عفونی کننده در معالجه بیماریهای مختلف استفاده شده است.

برگهای این گیاه به دلیل داشتن فلاونوئیدها به بهبود سلامت عمومی کمک می کند. همچنین حاوی ترکیب تانن است که به دلیل اثرات ضد میکروبی آن شناخته شده است.

آنتی اکسیدان ها

بهترین راه برای بهره مندی از فواید برگهای اکالیپتوس استفاده از روغن نیست بلکه استفاده از برگ خشک این گیاه و دم کرده است. برگهای این گیاه سرشار از فلاونوئیدها هستند که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و از تجمع استرس اکسیداتیو و رادیکالهای آزاد در بدن جلوگیری می کنند.

کوئرستین ، فلورورتین ، کاتچین و لوتولین از جمله ترکیبات فلاونوئید موجود در اکالیپتوس هستند که همگی در جلوگیری از سرطان ، بیماری های قلبی و زوال عقل مؤثر هستند.

خواص شگفت انگیز برگ اکالیپتوس را بدانید

علائم سرد را تسکین دهید

اکالیپتوس یکی از ترکیبات سازنده داروهایی است که در معالجه سرماخوردگی استفاده می شود. در داروهای گیاهی ، این ترکیب همچنین به تسکین احتقان گلو ، برونشیت و سینوزیت کمک می کند.

مسواک

برگهای اکالیپتوس به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد میکروبی ترکیبات مفیدی در تولید دهانشویه ها هستند. همچنین به جلوگیری از پوسیدگی دندان و پریودنتیت کمک می کند.

پوست خشک را از بین می برد

سرامید یک مرطوب کننده طبیعی بدن است که از خشکی پوست جلوگیری می کند. استفاده موضعی از عصاره برگ اکالیپتوس باعث افزایش توانایی بدن در تولید سرامید می شود.

درد مزمن را تسکین دهید

عصاره برگ این گیاه برای تسکین استرس و دردهای عضلانی و درد استفاده می شود. با این حال ، تحقیقات در این زمینه نتایج متناقضی داشته و قطعی نیست. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که عصاره برگ اکالیپتوس بعنوان یک مسکن ضد درد فقط گاهی عمل می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *