خانه / خبر / اقتصادی / قیمت سکه و طلا شنبه 11 آبان ماه 98
قیمت روز خودرو / سکه، طلا و ارز / گوشی موبایل

قیمت سکه و طلا شنبه 11 آبان ماه 98

قیمت سکه  در بازار تهران امروز شنبه ۱۱ آبان

قیمت سکه تمام‌‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۳میلیون و ۹۳۹ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان رسیده است.

امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۳۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۸۲۹ هزار تومان فروخته می‌شود. قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۱۴.۲ دلار معامله می‌شود.

فعالان بازار طلا و سکه معتقدند حباب قیمت سکه تمام و نیم‌سکه با توجه به نبود تقاضا در بازار، به صفر رسیده است؛ آن‌طور که محمد کشتی‌آرای می‌گوید: چند هفته‌ای ست که تقاضایی برای خرید سکه در بازار وجود ندارد و هم‌اکنون این بازار در رکود شدید است.

در عین حال در بازار ارز نیز تقاضا برای ارز کم شده و فقط خریداران واقعی در این بازار هستند. بازاری‌ها می‌گویند: تقاضای کاذب دیگر برای دلار نداریم و با توجه به افت و خیزهایی که در سال قبل داشت و آرامش نسبی ماه‌های اخیر دیگر کسی به‌نیت سرمایه گذاری وارد این بازار نمی‌شود.

هم‌اکنون قیمت دلار در بازار آزاد ۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان، قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۰۱ تومان و قیمت پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۶۷۱ تومان تعیین شده و به‌فروش می‌رسد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۲۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۱۵۰ تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۴۵۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای مؤثر بازارساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه‌اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به‌حساب می‌آید.//تسنیم

نوع

قیمت لحظه

قیمت دلار

۱۱ هزار و ۲۵۰ تومان

قیمت یورو

۱۲ هزار و ۵۵۰ تومان

قیمت پوند

۱۴ هزار و ۶۷۱ تومان

قیمت درهم امارات

۳ هزار و ۱۰۱ تومان

قیمت سکه بهار آزادی

۳ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان

قیمت سکه طرح جدید

۳ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان

قیمت نیم سکه

۲ میلیون و ۳۸ هزار تومان

قیمت ربع سکه

یک میلیون و ۲۳۹ هزار تومان

قیمت سکه گرمی

۸۲۹ هزار تومان

قیمت گرم طلای ۱۸

۴۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان

قیمت گرم طلای ۲۴

۵۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان

قیمت هرمثقال طلا

یک میلیون و ۷۴۳ هزار تومان

قیمت هرانس طلادلار

۱۵۱۴.۲دلار

قیمت پلاتیندلار

۹۵۴ دلار

قیمت انس نقرهدلار

۱۸.۱۱ دلار

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *