افزایش تمایل مردان به زیباتر شدن/ ۲۰ درصد مشتری جراحان پلاستیک مرد هستند

خبرگزاری فارس: افزایش تمایل مردان به زیباتر شدن/ ۲۰ درصد مشتری جراحان پلاستیک مرد هستند
ب

رئیس انجمن جراحان پلاستیک گفت: اگر چه آمار دقیقی از جراحی‌های پلاستیک نداریم اما اکنون طبق مراجعات به ما از هر ۱۰۰ مورد جراحی زیبایی ۲۰ مورد مربوط به مردان است در حالیکه سی سال پیش این رقم دو درصد بود.

 

خبرگزاری فارس: افزایش تمایل مردان به زیباتر شدن/ ۲۰ درصد مشتری جراحان پلاستیک مرد هستندفارس نوشت :سیدابوالحسن امامی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: مفهوم جراحی پلاستیک یعنی تغییر فرم دادن به صورت و اندام‌های بدن است که از بازسازی اندام‌هایی که نسوج آنها آسیب دیده گرفته تا تغییر شکل هر یک از اندام‌ها مانند بینی، چانه یا اندام تحتانی می‌توان از جراحی پلاستیک استفاده کرد.

وی گفت: همچنین با استفاده از جراحی پلاستیک تا حد زیادی ناهنجاری‌های مادرزادی را می‌توان اصلاح کرد چرا که استفاده از مواد شیمیایی و محیط زندگی ما سبب جهش ژنی شده و برخی نوزادان با ناهنجاری به دنیا می‌آیند.

تصادفات بیشترین عامل نیاز به جراحی پلاستیک

این فوق تخصص جراحی پلاستیک حوادث رانندگی و تصافات را عامل دیگری برای آسیب به نسج نرم و استخوان‌ها عنوان کرد و گفت: تصادفات آسیب‌های عمقی به بافت و اندام های بدن وارد می‌کند و با جراحی پلاستیک سعی می‌کنیم آن را به حالت اول در بیاوریم.

جنگ‌ها عامل پیشرفت جراحی پلاستیک و مهارت جراحان

امامی به نقش جنگ‌ها در پیشرفت علم جراح پلاستیک اشاره کرد و گفت: همیشه متأسفانه با وقوع جنگ‌ها این رشته پیشرفت زیادی داشته به عنوان مثال جنگ جهانی اول و دوم بیشترین نقش را در پیشرفت جراحی پلاستیک داشته و در جنگ ۸ سال تحمیلی نیز ما برای اصلاح ضایعات در ابتدا با مشکلات زیادی روبه‌رو بودیم ولی به مرور تجربه جراحان بیشتر شد.

وی ادامه داد: استفاده از سلاح‌های شیمیایی سبب ایجاد ضایعات پوستی و اندامی را در پی داشت که اصلاح این بافت‌ها تنها با جراحی پلاستیک امکانپذیر است.

به گفته رئیس انجمن جراحان پلاستیک طی دو دهه اخیر روند استفاده از روش‌های جراحی پلاستیک در بین مردان نیز شایع شده به طوری که در ۳۰ سال گذشته از هر ۱۰۰ خانم یک مرد آن هم به دلیل ضربه و تصادف خواهان جراحی بود اما در سال‌های اخیر این رقم به ۲۰ مورد رسیده است.

وی در پاسخ به اینکه چند درصد افراد کاندید مناسبی برای جراحی‌های پلاستیک هستند گفت: برای انجام هر گونه جراحی و تغییر چهره و اندام باید به فیزیک فرد و آناتومی صورت توجه ویژه کرد به عنوان مثال فردی با صورت پهن و گونه‌های برجسته قاعدتاً نمی‌تواند بینی بسیار کوچک و سر بالا داشته باشد یا اینکه افراد بسیار چاق فکر می‌کنند اگر یک ناحیه از اندام خود را با جراحی کوچک کنند مشکل حل می‌شود در صورتی که چیزی جز بدشکل شدن اندام چیزی در پی ندارد و متأسفانه برخی جراحان که در این حوزه آموزش ندیده‌اند و تشریح و تناسب اندام را نمی‌دانند کارهایی می‌کنند که نه تنها فرد به نتیجه مطلوب نمی‌رسد بلکه شکایت‌هایی برای پزشک و ابعاد اجتماعی و روانی برای بیمار بر جا می‌گذارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.