جنجال رابطه پسر نتانیاهو با یک دختر+عکس

۸۷۴۷۱
ب
بیرون رفتن پسر بنیامین نتانیاهو با دختری «غیر یهودی»، نخست وزیر اسرائیل را زیر آتش انتقادات جناح راست افراطی قرار داده است.
87471

به گزارش فانیگما : بیرون رفتن پسر بنیامین نتانیاهو با دختری «غیر یهودی»، نخست وزیر اسرائیل را زیر آتش انتقادات جناح راست افراطی قرار داده است.

پایگاه آی۲۴ نیوز نوشت، این پایگاه صهیونیستی در گزارشی افزود، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه پس از انتشار اطلاعاتی درباره رابطه پسرش با دختری نروژی و غیر یهودی مورد انتقاد شدید نمایندگان مذهبی پارلمان قرار گرفت.

روزنامه نروژی داگن (Dagen) گزارش داده است که یائیر نتانیاهو، پسر بیست و سه ساله بنیامین نتانیاهو با دختر نروژیِ بیست و پنج ساله‌ای به نام ساندرا لیکانگر مراوده دارد، که در حال حاضر در اسرائیل مشغول به تحصیل است.

داگن می افزاید که نتانیاهو در جریان دیداری در داووس، به همتای نروژی خود گفته است، این دو جوان به تازگی تعطیلات خود را در نروژ به سر برده اند.

نسیم زیو، عضو حزب مذهبی شاس (Shass) روز یکشنبه به «جروزالم پست» گفت که نتانیاهو باید به عنوان نخست وزیر «مسئولیت‌پذیری ملی از خود نشان دهد. این مشکل بزرگی است و من مطمئنم که این مسئله دردسرساز خواهد شد.»

موشه فیگلن، نماینده جناح رادیکال لیکود، حزب نخست وزیر نیز به نوبه خود در مصاحبه‌ای با همان روزنامه این رابطه را «بسیار تأسف‌بار» توصیف کرد.

«جروزالم پست» به نقل از منبعی نزدیک به پسر بنیامین نتانیاهو، تأیید کرده است که ساندرا لیکانگر یهودی نیست.

سازمان ملی‌گرا و راست مذهبی لهاوا (Lehava) نیز به نوبه خود از نتانیاهو خواسته است که برای «جلوگیری از این رابطه» اقدامی صورت دهد. بنتزی گوپشتن، مدیر لهاوا در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «همان طور که خودتان هم می دانید، نوه های شما یهودی نخواهند بود.» چرا که یهودیت از طریق مادر منتقل می شود.

دفتر نتانیاهو،که خود نیز در سال های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۴ با فردی غیر یهودی به نام فلور کیتس ازدواج کرده بود، از اظهار نظر درباره این ماجرا خودداری کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.