پ

دزدی محترمانه ۱۸۹ میلیارد تومانی!

عضو کمیسون امینت ملی و سیاست خارجی از دزدی محترمانه ۱۸۹ میلیارد تومانی در لایحه بوجه ۹۳ خبر داد.
دزدی محترمانه ۱۸۹ میلیارد تومانی!

باشگاه خبرنگاران:  احمد بخشایش نماینده مردم اردستان در جلسه علنی امروز طی تذکر شفاهی از دزدی محترمانه در لایحه بوجه ۹۳ به مبلغ ۱۸۹ میلیارد تومان در قالب ۵۱ موسسه خبر داد و گفت: در جدول شماره ۱۷ با عنوان کمک به اشخاص حقوقی غیر دولتی موضوع جزء ۳ نام ۵۱ سازمان و موسسه به چشم می‌خورد که طبق برنامه قوه مجریه مبلغی حدود ۱۱۹ میلیارد تومان به عنوان کمک هزینه اعتبارات هزینه‌ای و ۷۰ میلیارد تومان در قالب دارایی‌های تملک سرمایه‌ای دریافت می‌کنند.

وی افزود: در موضوع تحقیق و تقحص صورت گرفته از سازمان تامین اجتماعی که فقط ۸۴ صفحه بود دیدیم که با نمایندگان چه کار کردند، گفتند ۳۷ نماینده بن دریافت کرده‌اند، بعد از آن گفتند ۱۷۰ نماینده بن گرفتند که هردوتای آن دزدی محترمانه است اما چه طور است که در جدول شماره ۱۷، تعداد ۵۱ موسسه دزدی محترمانه انجام می‌دهند؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: موسسه ایران ۳۰۰ میلیون تومان پول می‌گیرد از یکی از آن‌ها پرسیدم شما چه کاری می‌کنید گفت من در سال ۴ فصلنامه صادر می‌کنم.

بخشایش تاکید کرد: من استاد پایه ۲۲ دانشگاه هستم ۱۰ جلد کتاب دارم، اگر هر فصلنامه را ۱۰ میلیون در نظر بگیریم در یکسال می‌شود ۴۰ میلیون پس ۲۶۰ میلیون تومان در جیب خود می‌گذارد.

نماینده اردستان خطاب به نمایندگان گفت: قدرتمندان مجلس نمایندگانی که قوی هستند چرا در بودجه دست می‌برند؟

وی با اشاره به نام برخی از این موسسات گفت: بنیاد سعدی، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، موسسه اسراء، برای چه پول می‌گیرند و اسامی پرطنطراقی مثل مهدویت و شرکت‌های مختلف برای چه پول می‌گیرند؟

بخشایش در پایان تاکید کرد: این‌ها پول بیت المال است و پول بیت المال هدر می‌رود، به داد بودجه برسید.

کلیدواژه : دزدیدولت
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x