پ

زندگی تجملاتی جهاد نکاحی ها؛ تصاویر

این مادر گفت: پسر 16 ساله اش برای رفتن به جهاد در سوریه تحریک شده است و از اینکه فرزندش در چنین وضعیتی قرار گرفته به شدت دردمند است.
به گزارش فانیگما : اقدام برنامه “ساعت 8” تلویزیون “ام بی سی” به پخش تصاویر زندگی پر ناز و نعمت “دعوت کنندگان به جهاد” در حالیکه تعطیلات را در کنار فرزندان و نوه هایشان در اقامتگاه های تفریحی سپری می کنند، خشم عمومی گسترده ای را علیه این واعظان بر انگیخته است. 

برنامه “ساعت 8″ که از شبکه عربی ” ام بی سی ” پخش می شود، توسط داوود الشریان، شخصیت رسانه ای معروف سعودی اجرای می شود. این برنامه که به نقد و بررسی مسایل کشور سعودی می پردازد، یکی از پربیننده ترین برنامه ها در جهان عرب است.

 

برخی از کاربران توئیتر درباره این واعظان نوشته اند که :” آنها به نام جهاد، فرزندان مردم را در خطر مرگبار جنگ انداخته در حالی که خود مشغول به لذت بردن از خوشی های زندگی دنیوی هستند.”

 

http://funigma.com/wp-content/uploads/2014/01/21310821_12232232fffdb2.jpg

 

واکنش‌ها به تصاویر زندگی دعوت‌کنندگان به جهاد

دکتر عبدالعزیر الریس، میهمان برنامه “ساعت 8″، از تحریک کنندگان به جنگ در سوریه به عنوان “واعظان سیاسی” نام برد که  با نیرنگ و فریب، مردم را گمراه می کند.
وی خواهان تفاوت قایل شدن میان علمای دینی و واعظان سیاسی شد.

 

سپس ام محمد، میهمان دیگر برنامه “ساعت 8” داستان پسر 16 ساله خود را برای بینندگان تعریف کرد و ادعای روحانی معروف سعودی “محمد العریفی” را که گفته است، داستان ام محمد ساخته و پرداخته “ام بی سی” و برنامه “ساعت 8” است را رد کرد .

 

این مادر گفت:پسر 16 ساله اش برای رفتن به جهاد در سوریه تحریک شده است و از اینکه فرزندش در چنین وضعیتی قرار گرفته به شدت دردمند است.

 

در تایید سخنان این مادر، سخنگوی “امارت عسیر” در تماس با برنامه “ساعت 8″، شخصیت این زن را مورد تایید قرار داده، اعلام کرد که امیر منطقه عسیر دستور داده تا یک منزل مسکونی در اختیار این مادر قرار گرفته و فرزندش نیز به استخدام درآید.

 

از سوی دیگر محمد صنیتان، پژوهشگر مرکز نظرسنجی عمومی “ساس” در مدینه منوره در گفت و گو با برنامه “ساعت 4″ تلویزیون العربیه در این باره گفت :”حضور رسانه ای این واعظان از یک سوی و محرومیت جوانان از سوی دیگر، ماموریت مغزشویی آنان با افکار جهادی را آسان می سازد. بویژه اینکه جامعه سعودی جامعه ای کاملا خوش قلب است که به سرعت تحت تاثیر کسانی قرار می گیرد که ردای دین را به تن می کنند.”

 

وی افزود :”علمای حقیقی تنها در حلقه های ذکر حضور می یابند و به منظور فخرفروشی از مسجدی به مسجد دیگر، از کانالی به کانال دیگر و یا از یک توییت به توییتی منتقل نمی شوند.

 

این پژوهشگر در ادامه گفت :”این واعظان سفرای اخوانی ها علیه کشورهای خود شده، آموزش را نابود ساخته، بازار کار را بی رونق کرده و لذت بردن از زندگی را بر مردم سخت کرده اند.”

 

وی افزود :” آموزش در نظر اینها، تنها حیض و نفاس و یا بول و غائط است . آنها این مساله را در نظر نمی گیرند که کشور به تازگی زخم هایی را که از عراق و افغانستان بر تن دارد التیام بخشیده است . آنها این بار جوانان را به سوی خودکشی در سوریه و کاشتن تخم تروریسم در سرزمین امن سعودی سوق می دهند.”

 

محمد العمر، روزنامه نگار سعودی، در گفت و گو با برنامه “ساعت 4” تلویزیون العربیه خود را به عنوان یکی از قربانیان این واعظان معرفی کرد و افزود که وی از نسلی است که تحت تاثیر این واعظان قرار داشت و تاکید کرد که آنان به طرف مقابل فرصت اندیشیدن را نمی دهند. بسیاری از اولیا اطلاعی از ریشه اختلافات سیاسی ندارند، آنها فرزندان خود را تنها به منظور حفظ قرآن می فرستند بی آنکه شناختی از آموزگاران و یا پیشینه فکری آنها داشته باشند.

 

به گفته وی آنچه در حال وقوع است، “تسویه حساب این واعظان با دولت و نیز تسویه حساب میان نمادهای دینی بر اساس انگیزه های فرقه گرایانه است.”

 

منبع: مشرق

کلیدواژه : جهاد نکاحزندگی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x