خانه / ورزش / پنج نکته ویژه از سپاهان پس از تساوی خانگی مقابل استقلال
پنج نکته ویژه از سپاهان پس از تساوی خانگی مقابل استقلال

پنج نکته ویژه از سپاهان پس از تساوی خانگی مقابل استقلال

به گزارش فانیگما ، به نقل از فوتبالی- در مهمترین بازی هفته دوازدهم لیگ برتر، سپاهان و استقلال به تساوی رضایت دادند. 

به گزارش فوتبالی، در این بازی که حتی می‌توانست سرنوشت قهرمان نیم فصل را مشخص کند، هیچ یک از دو تیم کوتاه نیامدند و در نهایت سپاهان با گل دقایق پایانی نورافکن، بازی را به تساوی کشاند. در این یادداشت تیم سپاهان را در این بازی زیر ذره بین خواهیم برد:

۱. شکست دیوار نفوذ ناپذیر: ۱۰ بازی و یک گل خورده؛ آن هم از روی نقطه پنالتی، ۱ بازی و دریافت دو گل. فرو پاشی دیوار زرد در اصفهان. پیام نیازمند علی رقم چند واکنش خوب، پس از مدت ها در جریان بازی گل خورد. آخرین گل خورده پیام دقیقه ۲۶ بازی هفته بیست و ششم لیگ قبل بود.

۲.دست بسته ژنرال در پست محبوب: کمتر کسی است که از اهمیت دفاع راست تیم های قلعه نویی بی خبر باشد. مرتضی منصوری پس از مصدومیت محمد ایران پوریان به خوبی در ترکیب طلایی پوشان جا افتاده و حتی در ۱۰ بازی گذشته موفق شد ۲ پاس گل بدهد. مصدومیت منصوری قبل از دیدار با استقلال خبر بدی برای قلعه نویی بود و مجبور به استفاده از محمدرضا مهدی زاده در این پست شد؛ بنابراین به ناچار بیشتر حملات سپاهان از سمت چپ انجام شد.

۳. ستاره کم فروغ در بازی های حساس:محمد محبی بی شک پديده این فصل لیگ است. محبی که فصل گذشته در لیگ ۱ توپ میزد، در این فصل ستاره سپاهان بود و حتی به تیم ملی هم راه یافت. اما نکته قابل تامل، کم اثر بودن او در بازی های حساس است. محبی به جز به ثمر رساندن گل دوم اصفهانی ها به پرسپولیس، تاثیر دیگری در بازی های مهم نداشته.

۴. رکوردهای دست و پا گیر: آمار های خوب همیشه علاوه بر جنبه ظاهری خود، بار روانی مضاعفی ایجاد میکنند. سپاهانی ها برای حفظ رکورد شکست ناپذیری خود، پس از به ثمر رساندن گل برتری، توپ و میدان را به استقلالی ها واگذار کردند و به دفاع صرف پرداختند. حتی پس از دریافت گل تساوی نیز آنچنان میلی به حمله نشان ندادند و تنها پس از به ثمر رسیدن گل دوم آبی پوشان بود که سپاهان فشار را بر روی دروازه استقلال وارد کرد.

۵. پرس های متفاوت:تفاوت پرس دو تیم در طول بازی کاملا مشهود بود. سپاهانی ها در خط جلوی خود فشاری به مدافعان و هافبک های استقلال وارد نمی‌کردند و با تراکم در جلوی دروازه خود، سعی در برتری عددی در این نقطه از زمین داشتند.در آن سو، استقلالی ها به سادگی اجازه بازی سازی در خط دفاع را به سپاهانی ها نمی‌دادند و با گذاشتن فشار بر روی آنها، سعی در خراب کردن بازی‌سازی طلایی پوشان در خط دفاعی داشتند.

یادداشت از مجید محبی

پنج نکته ویژه از سپاهان پس از تساوی خانگی مقابل استقلال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *