خانه / ورزش / صعود گنج‌زاده و اباذری به نیمه نهایی کاراته وان

صعود گنج‌زاده و اباذری به نیمه نهایی کاراته وان

به گزارش “ورزش سه” و به نقل از تسنیم، روز دوم از هفتمین و آخرین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال ۲۰۱۹ از صبح امروز (شنبه) در مادرید اسپانیا پیگیری شد و سجاد گنج‌زاده و صالح اباذری نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم کاراته ایران با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نیمه نهایی صعود کردند.

در رقابت‌های وزن ۸۴+ کیلوگرم، سجاد گنج‌زاده پس از استراحت در دور نخست، در اولین دیدار خود با نتیجه ۳ بر صفر از سد مارکوس مارتینز، دارنده مدال برنز امیدهای جهان در سال ۲۰۱۷ عبور کرد. او در دومین مبارزه خود نیز با نتیجه یک بر صفر مقابل آنجلو کوویچ، دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۶ و مدال برنز اروپا در سال ۲۰۱۹ از کرواسی به برتری رسید. 

گنج‌زاده در دیدار مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل هیدوشی کاگاوا، نایب قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۹ از ژاپن پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی صعود کرد. 

در همین وزن صالح اباذری ابتدا با نتیجه ۳ بر صفر مقابل آندرس اوزس از لتونی پیروز شد و در ادامه با نتیجه ۵ بر صفر از سد برایان ایرر از آمریکا گذشت. 

اباذری در مرحله یک چهارم نهایی نیز مقابل گوگیتا آرکانا، دارنده یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز لیگ‌های جهانی در سال ۲۰۱۹ با نتیجه قاطعانه ۳ بر صفر به برتری رسید تا به دیدار نیمه نهایی صعود کند. 

سامان حیدری، دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز ابتدا با نتیجه ۴ بر صفر از سد طاها طارق از مصر گذشت، اما در ادامه با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب آدام راموس از برزیل شد. با شکست کاراته‌کا برزیلی در ادامه رقابت‌ها، سامان حیدری از دور مسابقات کنار رفت. 

مهدی عاشوری، چهارمین ماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم کاراته ایران، ابتدا با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ایوان کوویچ از بوسنی و هرزگوین پیروز شد، اما در دیدار دوم خود با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب دنیلسون جاکوت از فرانسه شد. 

در رقابت‌های وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان نیز رزیتا علیپور در دور نخست به مصاف یوکی کوجیرو، قهرمان امیدهای آسیا در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ رفت و در حالی که از حریف خود پیش بود، در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد. 

با شکست کاراته‌کا ژاپنی در ادامه مسابقات، علیپور از دور رقابت‌های کاراته وان اسپانیا کنار رفت. 

اما در رقابت‌های وزن ۸۴- کیلوگرم مردان، ذبیح‌الله پورشیب در دور نخست با نتیجه ۲ بر صفر از سد توماس کاسا، دارنده مدال برنز جوانان اروپا در سال ۲۰۱۹ از اسلواکی گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه یک بر صفر مقابل هلیو هرناندز از پرتغال به پیروزی رسید. 

کاپیتان تیم ملی کشورمان در دور سوم به مصاف دانیار یولداشف، نایب قهرمان آسیا در سال ۲۰۱۷ از قزاقستان رفت و با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف خود شد. با صعود کاراته‌کای قزاق به دیدار پایانی، پورشیب تا ساعاتی دیگر در جدول شانس مجدد مبارزه خواهد کرد. 

در همین وزن، احسان حیدری، دیگر نماینده کشورمان در دور نخست مقابل برایان تیمرمانس از هلند به تساوی یک – یک رسید، اما با قانون سنشو (امتیاز نخست) مغلوب حریف خود شد. با شکست کاراته‌کای هلندی در ادامه مسابقات، سامان حیدری از دور مسابقات کنار رفت. 

صعود گنج‌زاده و اباذری به نیمه نهایی کاراته وان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *