کشف آثاری از رومیان در بلغارستان (+عکس)

۶۶۵۶۵۵۶۶۲
ب

در این حمام که با استفاده از آجر ساخته شده و با داشتن صدها طاق از سبک خاص معماری بهره می برد، صدها اثر تاریخی ارزشمند دیگر نیز کشف شده اند که از آنجمله می توان به خنجرهای ویژه گلادیاتورها اشاره کرد

صدها اثر تاریخی در بقایای یک حمام رومی ۱۹۰۰در بلغارستان کشف شدند.

به گزارش فانیگما به نقل از ایسنا، در جریان کاوش‌های یک تیم بین‌المللی از باستان‌شناسان در محوطه‌ی تاریخی در حومه‌ شهر مشهور تاریخی «سوزوپل» بلغارستان صدها اثر تاریخی در بقایای یک حمام رومی کشف شدند.

به گزارش صوفیا تایمز، در این حمام که با استفاده از آجر ساخته شده و با داشتن صدها طاق از سبک خاص معماری بهره می برد، صدها اثر تاریخی ارزشمند دیگر نیز کشف شده اند که از آنجمله می توان به خنجرهای ویژه گلادیاتورها اشاره کرد.

حدود یک ماه قبل نیز بقایای یک ویلا رومی ۱۹۰۰ ساله که با استفاده از سنگ مرمر سفید ساخته شده در حومه‌ سوزوپل کشف شد. در بقایای این ویلا که پیش از کشف توسط باستان‌شناسان بخشی از آثار تاریخی آن توسط قاچاقچیان آثار تاریخی به سرقت رفته علاوه بر صدها اثر تاریخی شامل سلاح، زیورآلات و ظرفهای سنگی به همراه یک موزاییک بزرگ رومی نیز کشف شده‌اند که در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

کشف آثاری از رومیان در بلغارستان (+عکس)

سوزوپول که در سواحل بلغارستان در دریای سیاه واقع شده در سال ۳۳۰ پیش از میلاد توسط رومیان بنا نهاده شد و تا کنون در آن آثار تاریخی زیادی از دوران پیش از ورود مسیحیت و پس از آن کشف شده‌اند.

هرچند بلغارستان کشوری غنی از نظر داشتن محوطه‌های تاریخی است، اما بیش‌تر محوطه‌های این کشور بدون حفاظت به حال خود رها و به منبع درآمد قاچاقچیان آثار تاریخی تبدیل شده‌اند. کارشناسان برآورد کرده‌اند در بلغارستان هزاران نفر به کاوش غیرقانونی در محوطه‌های تاریخی و قاچاق آثار کشف‌شده مشغول هستند و هر روز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شود.

پروژه‌ی کاوش در محوطه‌ی تاریخی محل کشف حمام رومی برای کشف دیگر آثار تاریخی همچنان ادامه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.