بیوگرافی فاطمه صادقی ؛ جمیله رقصنده معروف + عکس

علت فوت جمیله رقصنده قدیمی مشخص شد. فاطمه صادقی معروف به جمیله بازیگر و رقصنده سینمای قبل از انقلاب در ۷۳ سالگی درگذشت. جمیله آخرین‌بار در سال ۱۳۵۶ با فیلم «جدال» ساخته عزیزالله بهادری و با بازی در کنار سعید راد بر پرده سینماها حضور یافت. این بازیگر به دلیل ایست قلبی در بیمارستانی در آمریکا درگذشت.

جمیله ۴ آبان ماه سال ۱۳۲۵ در تهران به دنیا آمد. او بازیگری در سینما را با بازی در فیلم نسیم عیار در سال ۱۳۴۶ آغاز کرد. جمیله پیش از ورود به سینما، رقصنده بود و پس از شروع بازیگری نیز به رقص در کاباره‌ها ادامه داد. جمیله افزون بر بازیگری در چند فیلم سینمایی و نیز در شوی تلویزیونی رنگارنگ (۱۳۵۵-۱۳۵۷) به اجرای رقص پرداخت.

Jamileh 3 - بیوگرافی فاطمه صادقی ؛ جمیله رقصنده معروف + عکس

پس از انقلاب مانند بسیاری از هنرمندان معروف از کشور خارج شد. سپس به آمریکا مهاجرت کرد و تا پایان عمر در آنجا زندگی کرد. در آبان ۱۳۹۸ خبری درباره درگذشت جمیله در آمریکا منتشر شد که بلافاصله تکذیب شد. جمیله در بهمن ۱۳۹۴، گفت: «از درگذشت فروزان و ثریا بهشتی بسیار غمگین شدم.»

Jamileh 2 - بیوگرافی فاطمه صادقی ؛ جمیله رقصنده معروف + عکس

به روز رسانی خبر

برخی از رسانه ها از قول فرزند جمیله مدعی شده اند فوت وی صحت ندارد، هر چند وضعیت جسمانی او چندان مساعد نیست. در صورت انتشار اخبار موثق بعدی آن را در همین پست خبری منتشر خواهیم کرد.

Jamileh - بیوگرافی فاطمه صادقی ؛ جمیله رقصنده معروف + عکس


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید