پ

زنی که شاید جانشین اوباما شود +عکس

دو سال دیگر همین موقع زمان اوج کمپین برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است و اگر پیش بینی ها درست از آب درآید، هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها خواهد بود.

فانیگما : تازه ترین نظرسنجی مشترک واشنگتن پست-ای بی سی از حمایت ۷۳ درصدی از خانم کلینتون نزد دمکرات ها حکایت دارد. جو بایدن، معاون ریاست جمهوری آمریکا با ۱۲ درصد دوم است و سپس سناتور الیزارت ورن، از ایالت ماساچوست با ۸ درصد سوم است. کلینتون در نظرسنجی پابلیک پالیسی نیز ۶۷ درصد حمایت دمکرات ها را کسب کرده بود.

 

به گزارش صدای آمریکا(VOA)، ارقام بالا هستند  و در حال حاضر در نظرگرفتن سناریویی برای دمکرات ها آن هم بدون کلینتون کار سختی است. سناتور ورن گفته است که وارد رقابت نمی شود و حتی اگر جو بایدن وارد رقابت شود، وزنه استراتژی دمکرات ها به سوی خانم کلینتون سنگینی می کند.

هیلاری کلینتون گفته است که بعدا در سال جاری تصمیم قطعی درباره شرکت در رقابت انتخاباتی را می گیرد اما برخی گروه های حامی او از هم اکنون فعالیت های خود را برای ورود به کارزار و مثلا کار جمع آوری پول را آغاز کرده اند. در این دور انتخابات، بسیاری از آن هایی که ۶ سال پیش به پیروزی باراک اوباما یاری رساندند، حال پشت سر خانم کلینتون صف کشیده اند.

در این میان عوامل دیگری نیز نقش بازی می کند. اگر میزان محبوبیت عمومی باراک اوباما همینطور پایین بماند، رای دهندگان احتمالا به فکر تغییر حزب حاکم می افتند. به علاوه، جمهوری خواهان هم بیکار ننشسته اند و علیه کلینتون فعالیت می کنند مثلا از حمله به سفارت آمریکا در بنغازی (لیبی) در زمان تصدی خانم کلینتون در وزارت خارجه آمریکا یاد می کنند.

کلیدواژه : اوباماواشنگتن
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید