خانه / ورزش / شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، پرسپولیس تحت هدایت گابریل کالدرون لیگ نوزدهم را با همان زوج دفاعی مطمئن خود یعنی جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده آغاز کرد. سرمربی آرژانتینی در قلب دفاع به ترکیب برانکو دست نزد و تیمش در دیدار مقابل پارس جم گلی دریافت نکرد و پیروز شد. همین زوج در دیدار دوم مقابل تراکتور هم به میدان رفتند، اما پرسپولیس آن دیدار را با دریافت یک گل در تبریز واگذار کرد.

کاپیتان روی نیمکت

در دیدار سوم مقابل صنعت نفت آبادان، کالدرون جلال حسینی را نمیکت‌نشین کرد و محمدحسین کنعانی‌زادگان را جایگزین او کرد. زوج کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده جواب هم داد پرسپولیس در آن دیدار گلی دریافت نکرد و با یک گل پیروز شد. کالدرون همین الگو را در دربی هم استفاده کرد و باز هم با یک گل به پیروزی رسید. جلال حسینی برای دیدار مقابل سپاهان در آزادی مصدوم بود اگر کالدرون می‌خواست هم نمی‌توانست از او استفاده کند. سرمربی آرژانتینی همان زوج شجاع و کنعانی‌زادگان را در این دیدار هم استفاده کرد، اما جواب نگرفت و با دریافت ۲ گل بازی را در این دیدار خانگی واگذار کرد تا فشار‌های زیادی روی او وارد شود.

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

زوج ناموفق انصاری و کنعانی‌زادگان

با وجود فشارها، کالدرون دست به زوج خط دفاعی خود نزد و در جام حذفی هم هم با همین ترکیب به میدان رفت و مقابل ماشین‌سازی گلی دریافت نکرد و صعود کرد. در دیدار حساس برابر شهر خودرو تحت هدایت یحیی گل‌محمدی، شجاع خلیل زاده به دلیل محرومیت و جلال حسینی به صلاحدید کادرفنی به میدان نرفتند و سرمربی پرسپولیس از زوج محمدحسین کنعانی‌زادگان و محمد انصاری استفاده کرد. این ریسک جواب نداد و پرسپولیس با یک گل بازی را واگذار کرد.

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

کالدرون تسلیم فشار‌ها نشد

با وجود شکست و انتقاد‌ها از نیمکت‌نشینی جلال حسینی، کالدرون باز هم از همین زوج دفاعی در دیدار بعدی مقابل پیکان استفاده کرد و خوش‌شانس بود که با وجود دریافت یک گل، پیروز میدان شد. سرمربی پرسپولیس به استفاده از این زوج دفاعی اصرار داشت و در دیدار مقابل شاهین شهرداری بوشهر که با پیروزی پر گل سرخ‌پوشان همراه بود، از کنعانی‌زادگان و انصاری استفاده کرد هر چند در دقیقه ۶۶ انصاری جای خود را به شجاع داد.

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

کنعانی‌زادگان، محبوب مشترک کی‌روش و کالدرون

کالدرون که مانند کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، مجذوب کنعانی‌زادگان است او را مقابل ماشین‌سازی به همراه انصاری در ترکیب قرار داد و پرسپولیس در آن بازی هیچ گلی دریافت نکرد. سرمربی پرسپولیس که می‌خواست شجاع نیمکت‌نشن نباشد او را در کمال تعجب در پست دفاع راست بازی داد که عملکرد خوبی هم از خود نشان نداد.

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

مرد آرژانتینی تسلیم شد

در دیدار بعدی پرسپولیس مقابل فولاد، کالدرون که فشار نیمکت‌نشین کردن جلال حسینی و شجاع، زوج موفق قلب دفاع پرسپولیس برانکو در فصل قبل را دیده بود، جلال را در کنار کنعانی‌زادگان قرار داد، اما شجاع بازی نکرد. سرخ‌پوشان آن دیدار سخت در اهواز را بدون گل خورده و با یک گل به سود خود به پایان بردند. همین زوج، اما در آزادی مقابل نفت مسجدسلیمان جواب نداد و در دیداری جلال حسینی بار‌ها از مهاجمان نفت جا ماند، پرسپولیس یک گل بد روی ضربه کرنر و با جا گیری اشتباه مدافعانش از زاویه بسته دریافت کرد و شکست خورد.

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

کالدرون به زوج دفاعی برانکو برگشت

کالدرون که تا مرز اخراج هم پیش رفته بود در دیدار سخت جام حذفی مقابل نفت آبادان ریسک نکرد و به همان زوج دفاعی فصل قبل که خودش هم در ابتدای فصل استفاده کرد بازگشت. زوج شجاع و جلال حسینی جواب داد و پرسپولیس بدون گل خورده و با یک گل نفت را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد تا کمی از فشار‌های شدید روی کادر فنی و بازیکنان کاسته شود.

سرمربی پرسپولیس به زوج دفاعی خود رسیده؟

کالدرون که از زوج قدیمی پرسپولیس در خط دفاع جواب گرفته بود و برایش خوش‌یمن بود در آخرین دیدار این تیم مقابل ذوب‌آهن در اصفهان بدون گل خورده و با ۳ گل تیم علیرضا منصوریان را در هم کوبید. با توجه به اینکه سرمربی پرسپولیس در دو بازی اخیر از زوج شجاع و جلال حسینی نتیجه گرفته و بدون دریافت گل در این دو بازی توانست پیروز و از بحران خارج شود، به احتمال زیاد کالدرون در دیدار پرسپولیس در هفته چهاردهم در آزادی هم از همین زوج استفاده خواهد کرد.

رستگاری شجاع و سیدجلال

شاید حداقل تا پایان نیم‌فصل این زوج در قلب خط دفاع پرسپولیس قرار بگیرد و شجاع و جلال حسینی که به نیمکت‌نشینی عادت نداشتند، فعلا به نیمکت برنگردند. حالا این محمدحسین کنعانی‌زادگان، بازیکن محبوب کالدرون است که باید طعم نمیکت‌نشینی را بچشد.

انتهای پیام/

شجاع و سیدجلال تا کنعانی‌زادگان و انصاری، کدام زوج مطمئن‌تر است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *