خانه / ورزش / دست‌های خالی فدراسیون‌های ورزشی در آستانه المپیک

دست‌های خالی فدراسیون‌های ورزشی در آستانه المپیک

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، حدود ۷ ماه تا المپیک توکیو باقی مانده، اما فدراسیون‌های ورزشی نتوانسته‌اند بودجه خود را به صورت کامل از وزارت ورزش دریافت کنند. طبق گفته ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، تا الان تنها ۵۵ درصد بودجه فدراسیون‌ها به آنها پرداخت شده است، این در حالیست که بسیاری از فدراسیون‌ها در کوران کسب سهمیه المپیک هستند و بی‌پولی به یک مشکل اساسی برای آنها تبدیل شده است.

هرچند در این مدت کمیته ملی المپیک بودجه‌ای که برای فدراسیون‌ها در نظر گرفته بوده را به طور کامل پرداخت کرده است؛ با این حال برخی روسای فدراسیون‌ها نسبت به مشکلات مالی که دارند گله‌مدن بوده‌اند. علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی در مصاحبه‌ای در خصوص مشکلات مالی این فدراسیون گفت: اردو‌های ملی‌پوشان رنگ و بوی المپیکی ندارد و نباید انتظار شاهکار از قایقرانی داشت.

زهرا اینچه‌درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک هم در مصاحبه با میزان از شرایط مالی دشوار این فدراسیون برای اعزام ملی‌پوشان ژیمناستیک به مسابقات انتخابی المپیک گله کرده بود.

حدود ۱۰۰ روز تا پایان سال ۹۸ باقی مانده و دریافت تنها ۵۵ درصد بودجه نمی‌تواند اتفاق خوبی برای فدراسیون‌ها باشد. اینکه وزارت ورزش چگونه می‌خواهد در این فاصله کوتاه به همه تعهدات خود در قبال فدراسیون‌ها عمل کند جای سوال دارد اما شاید در حال حاضر حواس مسئولان وزارت ورزش به ویلموتس و سرمربی آینده تیم ملی است و به همین خاطر اهمیتی به مشکلات مالی فدراسیون‌ها نمی‌دهند.

انتهای پیام/

دست‌های خالی فدراسیون‌های ورزشی در آستانه المپیک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *