خانه / ورزش / وکیل شهرخودرو: اطلاعات ارسالی از ایران به AFC بابت بدهی استقلال دروغ است

وکیل شهرخودرو: اطلاعات ارسالی از ایران به AFC بابت بدهی استقلال دروغ است

وکیل شهرخودرو: اطلاعات ارسالی از ایران به AFC بابت بدهی استقلال دروغ است

وکیل شهرخودرو: اطلاعات ارسالی از ایران به AFC بابت بدهی استقلال دروغ است

به گزارش فانیگما ، به نقل از فوتبالی- وکیل باشگاه شهرخودرو در خصوص بدهی باشگاه استقلال به سیدمهدی رحمتی، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش فوتبالی، بدهی مالیاتی باشگاه استقلال به سیدمهدی رحمتی دروازه‌بان فعلی تیم شهرخودرو خراسان باعث شد که علاوه بر توقیف اموال این بازیکن، او با حکم ممنوع‌الخروجی مواجه شود و در پی این اتفاق برگزاری اردوی خارجی تیم مشهدی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد.

محمدرضا بختیاری وکیل باشگاه شهرخودرو خراسان در مورد شکایت از باشگاه استقلال به خاطر پرونده سیدمهدی رحمتی گفت: طی دادنامه به شماره ۷۳۴ و مورخ ۹۳.۱۱.۲۸ باشگاه استقلال در کمیته انضباطی به پرداخت ۷۶۱ میلیون و اندی(تومان)، به عنوان اصل مالیات به علاوه کل جرایم دیرکرد تا مادامی که این مبلغ را پرداخت کند، محکوم شد.

بختیاری ادامه داد: باشگاه استقلال همواره از پرداخت این مبلغ از سال ۹۳ تعلل کرد تا در تاریخ ۹۷.۸.۲ توافقنامه‌ای بین مهدی رحمتی و باشگاه استقلال منعقد شد که طبق فراز پایانی این توافقنامه مقرر می‌شود تا پایان وقت اداری ۹۷.۱۱.۱ کل دیون مالیاتی رحمتی در آن فصول به علاوه کل خساراتی که اداره مالیات مطالبه می‌کند، توسط باشگاه استقلال پرداخت شود.

وی افزود: اما متأسفانه باشگاه استقلال به تعهداتش عمل نمی‌کند، پیش از این هم در سال ۹۴ مهدی رحمتی شکایتی را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه کرده بود که سوابق آن در اختیار من قرار دارد و آنها هم مزید بر علت می‌شوند، اما باز هم باشگاه استقلال به تعهداتش عمل نکرد. رحمتی با توجه به این توافقنامه که به صورت معلق بوده و در آن قید شده بود؛ چنانچه باشگاه استقلال به تعهداتش عمل نکند آراء صادره‌ی کمیته انضباطی و دستور AFC به قوت خودش باقی است و باید اجرا شود، نامه‌ای را با همین متن تهیه و در تاریخ ۹۸.۶.۲۳ در سازمان لیگ ثبت می‌کند و خطاب به جناب بهاروند ریاست سازمان لیگ توضیح می‌دهد که باشگاه استقلال تا به امروز به تعهداتش عمل نکرده و درخواست دارم که آراء ذکر شده طبق توافقی که انجام دادیم اجرا شوند.

بختیاری ادامه داد: بحث این است که وقتی در تاریخ ۹۸.۶.۲۳ مهدی رحمتی اعلام می‌کند که استقلال به توافقنامه عمل نکرده و طبق فراز پایانی توافقنامه، آراء باید به مرحله اجرا برسند، بنابراین یک بدهی قطعی و مسلم در فدراسیون فوتبال برای باشگاه استقلال وجود داشته است. یعنی فدراسیون فوتبال با علم و آگاهی کامل از اینکه باشگاه استقلال بالغ بر یک میلیارد و اندی بدهی دارد و این بدهی که از حالت مالیاتی خارج و به دین تبدیل شده، به اشتباه و غلط و حتی می‌توانم بگویم به دروغ اعلام می‌کند باشگاه استقلال عاری از بدهی است و هیچ دینی ندارد.

وکیل باشگاه شهرخودرو افزود: در نتیجه شرایطی برای باشگاه استقلال فراهم می‌شود که مجوز حرفه‌ای را دریافت و بتواند در مسابقات حاضر باشد. بنابراین ما قویاً تأکید می‌کنیم که شکواییه‌ای را نوشته‌ایم و این شکواییه به همراه مدارک لازم آماده است تا اعتراض به عملکرد فدراسیون فوتبال را خطاب به AFC اعلام کنیم که رونوشت آن به کمیته تعیین وضعیت فیفا ارسال می‌شود. آماده‌ایم که امروز بعدازظهر این شکواییه را ارسال کنیم و چنانچه فدراسیون و باشگاه استقلال نسبت به این مشکل اقدام نکنند علیرغم میل باطنی مجبوریم زمینه محرومیت استقلال را از حضور در آسیا را فراهم کنیم و این کار را هم می‌کنیم.

بختیاری افزود:‌ اگر قرار باشد به دلیل مسائل مالیاتی مشکلی برای شهرخودرو برای برگزاری اردوی خارجی به وجود بیاید و این باشگاه متضرر بشود، این ضرر حتماً گریبانگیر فدراسیون و استقلال هم خواهد شد و اگر ما امروز نتیجه‌ای نگیریم حتما شکواییه را  ارسال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا موضوع شکایت رحمتی به کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث شد که  چندی پیش این نهاد اعلام کند به مجوز حرفه‌ای باشگاه استقلال مشکوک شده اظهار داشت: بله، بر اساس این شکایت‌نامه در سال ۹۴ این اتفاق افتاده است.

۷۶۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *