خانه / ورزش / فوتبال خارجی / آگهی؛ کدامیک از تستهای ABR و OAE بهتر است؟

آگهی؛ کدامیک از تستهای ABR و OAE بهتر است؟

آگهی؛ کدامیک از تستهای ABR و OAE بهتر است؟

سمعک میرداماد - شنوایی سنجی - قیمت سمعک - شنوایی سنجی نوزاد

سمعک میرداماد - شنوایی سنجی - قیمت سمعک - شنوایی سنجی نوزاد

آدرس: خیابان شریعتی بالاتر از ظفر روبروی بیمارستان ایرانمهر کوچه مرشدی پلاک ۱۷ واحد یک/ بهترین و مجهزترین کلینیک شنوایی سنجی با نام سمعک برتر / شنبه تا چهارشنبه: صبحها: ۳۰/۹ الی ۳۰/۱۳ عصرها: ۳۰/۱۵ الی ۲۰ پنجشنبه ها: ۳۰/۹ الی۱۳ / تلفن: ۰۲۱۲۲۹۰۹۲۱۶ – ۰۹۱۲۵۴۰۳۰۳۲

معرفی بهترین کلینیک شنوایی سنجی  و سمعک در میرداماد، مجهز به انواع تست شنوایی سنجی نوزاد و تجویز سمعک نامریی، سمعک هوشمند و… با قیمت سمعک مناسب می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دیدن ویدئو های ما به صفحه اینستاگرام ما به نام سمعک برتر(https://www.instagram.com/samakebartar/) و لینک صفحه سمعک برتر در آپارات(https://www.aparat.com/myvideos) مراجعه فرمایید.

به روز ترین مدل سمعک نامریی، سمعک هوشمند، سمعک شارژی در کلینیک تخصصی سمعک برتر موجود می باشند. قیمت سمعک در کلینیک سمعک برتر/سمعک در میرداماد مناسب با هر بودجه ای می باشد.

کدامیک از تستهای ABR و OAE بهتر است؟

هر کدام از این تست ها زمانی که برای غربالگری مورد استفاده قرار گیرند، دارای مزایا و معایبی هستند و بسته به پروتکل طرح غربالگری و میزان تخصص شنوایی شناس، هر یک از آنها ممکن است با موفقیت بکار برده شوند. استفاده از OAE آسان بوده و هزینه آن کمتر است. اما احتمال خطای OAE در برخی شرایط بیشتر از ABR است. ممکن است که نتیجه تست OAE نوزاد مثبت باشد ولی در عین حال شنوایی نرمالی داشته باشد. (False Positive). احتمال خطای ABR در صورتی که تست در سه روز اول تولد انجام گیرد در حدود ۴ درصد است. میزان خطای OAE در سه روز اول تولد در حدود ۵ الی ۲۱ درصد است. دلیل این امر، حساسیت دستگاه OAE به مایعات آمنیوتیک و جرم موجود در مجرای گوش نوزاد است.

سمعک میرداماد - شنوایی سنجی - قیمت سمعک - شنوایی سنجی نوزاد

هر کدام از این تستها، از مکانیسم های مختلفی برای ارزیابی شنوایی استفاده می کنند. جهت بررسی دقیق شنوایی، باید نتایج هر دو تست در کنار هم را مورد استناد قرار داد.

اگر نوزاد نتواند تست غربالگری را با موفقیت پشت سر گذارد، مفهومش چیست؟

اگر نتیجه تست غربالگری شنوایی نوزاد مثبت باشد (احتمال وجود افت شنوایی)، بدین مفهوم نیست که حتما دچار کم شنوایی است چرا که دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است نوزاد نتواند در این تست موفق شود. یکی از این دلایل، وجود مایعات ناشی از زایمان در گوش نوزاد است که باعث مسدود شدن مسیر انتقال محرکهای صوتی به گوش داخلی می شود و در نتیجه نوزاد در این تست موفق نمی شود. در نتیجه باید بین تست اولیه و تکرار آن، یک هفته فاصله وجود داشته باشد تا این مایعات از بین بروند.

از دلایل دیگر می توان به نویز محیطی، صدای گریه نوزاد و تداخل های الکتریکی عضلات ناشی از حرکت نوزاد در حین انجام تست اشاره کرد. پاسخ هایی که در تست های ABR یا OAE ثبت می شوند بسیار ضعیف هستند و هرگونه حرکت یا گریه نوزاد ممکن است مانع از آشکارسازی دقیق پاسخ گردد. بنابراین، ضروری است که نوزاد در حین انجام تست، ساکت و یا در حال خواب باشد. غذا دادن به نوزاد قبل از انجام تست بسیار مفید است. اگرچه این تست دردناک نیست اما ممکن است برای نوزاد خسته کننده باشد.

در صورتی که تشخیص داده شود کودک با مشکل شنوایی مواجه است، باید آزمونهای تشخیصی دقیق جهت تعیین نوع و میزان شدت افت شنوایی بر روی نوزاد انجام شود. اطمینان داشته باشید، کارشناسان ما در کلینیک تخصصی سمعک برتر، همیشه پاسخگوی شما خواهند بود.

                اگر تمام راه های درمانی را رفته اید و نتیجه ای ندیده اید، به کلینیک سمعک برتر/سمعک در میرداماد  مراجعه نمایید.

متخصصین ما در کلینیک سمعک برتر با توجه به شنوایی سنجی/ شنوایی سنجی نوزاد و نیاز های شما، تشخیص می دهند کدام یک از سمعک نامریی/ سمعک هوشمند برای شما مناسب است. و بهترین تجویز را برای شما درنظر می گیرند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *