بیوه‌هایی که کابوس شب‌های آقای رئیس جمهور شدن+تصویر

بیوه‌هایی که کابوس شب‌های آقای رئیس جمهور شدن+تصویر
ب

بیوه های سیاه در طول ۱۵ سال گذشته صدها نفر از شهروندان غیر نظامی روسیه را به قتل رسانده اند.بیوه‌هایی که کابوس شب‌های آقای رئیس جمهور شدن+تصویر

به گزارشفانیگما به نقل از حرف نو : آخرین حمله انجام شده در این راستا اقدام تروریستی ای بود که “نایدا آسیالووا” همسر یک شبه نظامی تحت تعقیب در اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی با انجام عملیاتی انتحاری در اتوبوس در شهر “ولگوگراد” باعث کشته شدن ۶ شهروند غیر نظامی شد.

 “هانا کوزولووسکا” تحلیلگر نشریه “فارین پالسی” با انتشار مقاله ای به رشد پدیده انگیزه “بیوه های سیاه” برای انجام عملیات انتقام جویانه تروریستی به تلافی کشته شدن نزدیکان شان توسط نیروهای امنیتی و پلیس روسیه می پردازد.

مقام های روسیه هراس شدیدی از احتمال انجام عملیات تروریستی از جمله عملیات انتحاری در جریان برگزاری مسابقات المپیک “سوچی” توسط زنانی داشته اند که جذب گروه های تروریستی شده اند.

 “روزانا ایبراگیمووا” مظنون اصلی آخرین حمله تروریستی علیه منافع روسیه مشهور به “بیوه سیاه” یکی از زنانی بود که با هدف گرفتن انتقام قتل همسرش قصد داشت خودش را بکشد.

 همسر “ایبراگیمووا” سال گذشته در جریان برنامه ریزی برای انجام عملیاتی تروریستی کشته شد. مقام های امنیتی روسیه مدت ها به دنبال همسر این فرد بودند چرا که بیم آن وجود داشت او اهدافی را در جریان برگزاری مسابقات المپیک “سوچی” و سایر شهرهای روسیه مورد حمله قرار دهد.

ولادیمیر پوتین، مقام های امنیتی، سربازان و کارکنان پلیس روسیه دلیلی منطقی برای نگرانی داشتند چرا که بیوه های سیاه در طول ۱۵ سال گذشته صدها نفر از شهروندان غیر نظامی روسیه را به قتل رسانده اند.

 آخرین حمله انجام شده در این راستا اقدام تروریستی ای بود که “نایدا آسیالووا” همسر یک شبه نظامی تحت تعقیب در اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی با انجام عملیاتی انتحاری در اتوبوس در شهر “ولگاگراد” باعث کشته شدن ۶ شهروند غیر نظامی شد.”

 نشریه “فارین پالسی” با اشاره به تحقیقی که در مورد اقدامات تروریستی در روسیه انجام شده است می نویسد :”رابرت پاپه”، “لیندسی اورورکه” و “جنا مک درمیت” از اعضای پروژه تروریسم و امنیت “شیکاگو” در مقاله مشترکی که در روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” منتشر کرده بودند به استفاده شبه نظامیان از زنانی اشاره می کند که پس از جنگ روسیه و چچن در سال ۱۹۹۹ میلادی به عملیات انتحاری مبادرت ورزیده بودند.

 تحلیلگران این مطلب اشاره کرده اند که از دید گروه های شبه نظامی استفاده از تاکتیک های چریکی معمول و گروگان گیری غیر موثر قلمداد شده و به همین خاطر از “بیوه های سیاه” برای به کارگیری تاکتیک های جدید استفاده کرده اند.”

“فارین پالسی” در ادامه می افزاید :”تابستان گذشته، “آنا نمتسووا” در مقاله ای که در نشریه “دیلی بیست” منتشر کرده بود به ۲۶ عملیات انتحاری توسط ۴۶ زنی اشاره می کند که ظرف ۱۲ سال گذشته انجام شده است.

 هم چنین داده ها نشان می دهند که بر اثر عملیات انتحاری زنان تروریست در روسیه در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۱ میلادی دست کم ۳۸۹ نفر کشته و نزدیک به هزار نفر مجروح شده اند. در طول سه سال گذشته تعداد کشته شدگان بر اثر این رویدادها به ۴۰۰ نفر افزایش یافته اند.”

 نشریه “فارین پالسی” با اشاره به مواردی از حملات تروریستی توسط زنان در روسیه می نویسد:”در سال ۲۰۱۰ میلادی، “دژنرت عبدالرحمانف” بیوه نوجوانی بود که توسط نیروهای امنیتی روس کشته شد و “مریم شاریپووا” ۲۸ ساله همسر یکی از رهبران شورشی بود که در اقدام تروریستی متروی مسکو نقش داشت.

 “دوکو عمروف” یکی از رهبران شورشی بعدا با انتشار ویدئویی مدعی شد که این حمله اقدامی انتقام جویانه علیه نیروهای امنیتی روسیه بوده است.

 از جمله رویدادهای دیگر مشابه رویدادهای مذکور می توان به حادثه بمبگذاری هوایپماهای روسی در سال ۲۰۰۴ میلادی اشاره کرد که در جریان آن بمبگذاری بیش از ۹۰ نفر جان خود را از دست دادند.

 یک سال پیش از آن نیز “لاریسا موسلایوا” در مراسمی مذهبی در “گروزنی” خود را منفجر کرد که گمانه زنی ها نشان می داد که او در صدد قتل “احمد قدیراف” رهبر چچن برآمده بود.”

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.