پ

علت خروج قطار مسافربری در مسیر زاهدان به تهران چه بود؟

علت خروج قطار مسافربری در مسیر زاهدان به تهران چه بود؟

در این مطلب، درباره علت خروج قطار مسافربری در مسیر زاهدان به تهران توضیح خواهیم داد! با ما همراه باشید. یک منبع آگاه در اداره کل راه آهن سیستان و بلوچستان از خروج دیزل قطار مسافربری در مسیر زاهدان با ۴۰۰ مسافر خبر داد. در حال حاضر این قطار در محدوده تونل های منطقه رودماهی متوقف شده است و تمام مسافران در سلامت کامل هستند‌.

قطار مسافربری در مسیر زاهدان به تهران

روح‌ الله سرگزی ، معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: خروج دیزل قطار زاهدان به تهران در محدوده تونل‌ های رودماهی شهرستان زاهدان بر اثر سیل خسارت جانی به همراه نداشته است. روح‌ الله سرگزی اظهار داشت: این حادثه بین ساعت ۹ تا ۱۰ صبح امروز به علت ریزش سنگ و ورود سیلاب در محل تردد قطار زاهدان – تهران رخ داد. وی ادامه داد: در این حادثه واگن های مسافربری دچار مشکل نشدند و تنها دیزل قطار از ریل خارج شد که هماهنگی ها برای اتصال و بازگرداندن آن به قطار در حال انجام است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان شمار مسیرهای ارتباطی بسته شده استان براثر سیلاب را ۱۶ محور عنوان کرد و افزود: این محورها براثر بارندگی های شدید و طغیان رودخانه های محلی از شب گذشته تاکنون مسدود شده است. وی افزود: تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر با قوت ادامه دارد.

روح‌ الله سرگزی بیان کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در شهرستان زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز بارش‌ ها قابل توجه خواهد بود به طوری که انتظار می‌رود بیشینه بارش‌ها به حدود ۶۰ تا ۹۰ میلی‌متر برسد.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بارش‌ ها در شهرستان‌ های ایرانشهر، بزمان، دلگان، چابهار، نیکشهر، قصرقند، سرباز، کنارک نیز شدید پیش‌بینی شده به نحوی که میزان آنها بین ۷۰ تا ۱۵۰ میلی‌متر برآورد می‌ شود.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنین توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری تا پایان فعالیت سامانه بارشی خودداری و هنگام تردد در جاده‌ها احتیاط کامل رعایت و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل شرایط بد جوی خودداری شود. وی با بیان اینکه روز یکشنبه با کاهش محسوس دمای هوا احتمال ریزش برف در ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان در روزهای آتی محتمل است.

معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم‌اینک تمامی مسیرهای خروجی استان به سمت مراکز استان‌ های خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان بارانی یا برفی است که توصیه می‌شود در صورت ضرورت خودروهایی که به سمت خراسان جنوبی و کرمان سفر می‌ کنند زنجیر چرخ همراه داشته باشند. وی گفت: روز یکشنبه با تشدید جریانات شمالی و وزش باد شدید شمالی، دمای هوای استان بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

کادر امتیازدهی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

منبع: koolakmag.ir

قطار مسافربری

علت خروج قطار مسافربری در مسیر زاهدان به تهران چه بود؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید