امید دانا کیست ؟ + فیلم

در آشوب های انتخابات سال ۱۳۸۸ که از آن به عنوان «فتنه ضدانقلاب» یاد می شود متاسفانه حادثه کوی دانشگاه که در سال ۱۳۷۸ اتفاق افتاد دوباره تکرار می شود و شاهد شعارهای ساختار شکنانه،توهین به امام خامنه ای و موارد بیشماری که پیش از این بیان شده هستیم؛ امید دانا که در خارج از کشور خود را زندانی سیاسی معرفی می کند صرفا به جهت سر دادن شعارهایی در توهین به امام خامنه ای شناسایی شده و بنابر قوانین به زندان محکوم می شود.

%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF %D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%A7 - امید دانا کیست ؟ + فیلم

 

 امید دانا پس از دستگیری حتی فکرش را هم نمی کرد که روزی به واسطه شعارهایش اینهمه مورد توجه محافل ضدانقلاب قرار گیرد به طوری که هنوز او در زندان است ولی محافل ضدانقلاب سخن از اعدام و شکنجه او می زنند؛به یک نمونه از نوشته های سایت های ضدانقلاب درباره امید دانا توجه کنید: «در دادگاهی که در روز چهارشنبه ۱۴ بهمن از شبکۀ ۶ (خبر) پخش شد، جوانی با چهرۀ مات نشان داده شد که در دادگاه مشغول اعتراف کردن بود. البته یک صحنۀ شعار دادن در روز عاشورا را نیز از وی پخش کردند.در همان روز حکم اعدام برایش صادر کردند. ولی تا این روز هیچ نام یا عکسی در هیچیک از پایگاههای اطلاع‌رسانی یا سایتهای مدافع حقوق بشر از وی منتشر نشده، احتمال می رود او را در خاموشی به دار آویزند. خواهشمند است هرچه زودتر نام و عکس ایشان را که برایتان فرستادم پخش کنید تا شاید از مرگ او در خاموشی جلوگیری شود …».
93320 305 - امید دانا کیست ؟ + فیلماختلاف افکنی امید دانا با بالا بردن عکس رضا پهلوی در تجمعات

امید دانا پس از تحمل حبس در ایران به کمک عناصر وابسته به سلطنت طلبان [ فواد پاشایی از حزب مشروطه] در استکلهم شهر کمونیست ها پناهنده می شود،گفتنی است این شهر متعلق به کمونیست های ایرانی است و ایرانیانی که در این شهر زندگی می کنند در تجمعات خود فقط و فقط پرچم شیر و خورشید را بالا می برند و دیگر هیچ،این نوع از تظاهرات به دلیل نفوذی است که احزاب کمونیست توانسته اند در این شهر و در ایرانیان ساکن آن داشته باشند.

امید دانا که هنوز چندی از آمدنش نمی گذرد از جانب سلطنت طلبان ماموریت می یابد تا آرامش را در این شهر بر هم زند و پرچم متعلق به سلطنت طلبان (شیر و خورشید تاج دار) را به اهتزاز در آورد؛وی در تظاهراتی که برای اعلام همبستگی با زندانیان سیاسی ترتیب داده شده بود پرچم شیر و خورشید تاج دار را به همراه عکس رضا پهلوی بالا می برد و همین حرکت کافی است تا تظاهرات برپا شده، لغو شود و دو دستگی در میان ایرانیان مخالف نظام ایجاد شود.
در هیمن رابطه سایت ها و وبلاگ های ضدانقلاب نوشتند:
چیزی که در ویدیو ها و عکس ها دیده می شد جمعیتی حدود ۶۰ نفر بود که بین ۴۰ تا ۵۰ نفر آن افرادی عمدتا جوان با عکسهای شاهزاده رضا پهلوی و ۱۰-۲۰ نفر دیگر با پرچمهای سرخ یا بدون پرچم در عکسها و ویدیو ها حضور داشتند. آقای مهرداد درویش پور از شخصیت های توده ای-اصلاح طلب بازمانده از انقلاب ۵۷ پشت بلند گو با این استدلال که در دوره پهلوی زندان رفته و حق داشته انقلاب کند! خواست که عکس های شاهزاده رضا پهلوی را پایین بیاورند اما کسی به حرف او توجه نکرد. امید دانا از هواداران پادشاهی و زندانیان سیاسی آزاد شده جنبش سبز نیز عنوان کرد ما امروز برای همبستگی با شما و همه گروه های سیاسی دیگر به اینجا آمده ایم و شعارهای مشترک با شما را سر می دهیم. پس از آن در فضای مجازی تبلیغاتی گسترده راه افتاد که هواداران رضا پهلوی تظاهرات ما را دزدیدند! دزدیده شدن تظاهرات ۱۰-۲۰ نفره بوسیله ۵۰ نفر از آن حرف های خنده دار بود.و این ماجرای اختلاف در اپوزسیون می شود که گاهی دامان سلطنت طلب را می گیرد،گاهی سکولار،گاهی اصلاح طلب و گاهی هم کمونیست ها …

هر چند امید دانا می کوشد تا در خارج از کشور نقش یک فعال سیاسی را بازی کند اما متاسفاننه یا خوشبختانه کسی او را جزو آمار به حساب نمی آورد و حتی حاضر نیستند که با او مصاحبه کنند،نمونه این ادعا را می توان در مصاحبه با «شادی لارشون» دانست.

در روز کارگر، شادی لارشون عضو حزب محیط زیست سوئد در ارتباط با جلوگیری از نفوذ اصلاح طلبان و اتحاد با نیروهای برانداز حاکمیت جمهوری اسلامی از جلوی دوربین امید دانا کنار رفته و حاضر به مصاحبه با او نشد.جالب آنجاست که امید دانا وی را شخصیتی مهم در اپوزسیون ایران می داند و از او می خواهد تا در همبستگی با عناصری که خواهان براندازی نظام هستند شرکت کند، اما به واقع ما تا به حال چندبار اسم «شادی لارشون» را به گوش شنیده ایم که حالا او بخواهد برای ما تصمیم گیری کند!!؟ (از جانب ضدانقلاب)

امید دانا به واقع فقط یک شعاردهنده از همه جا بی خبر بود،او حتی در هنگام شعار دادن علیه رهبری متوجه نشد که ماموران نظامی از او فیلمبرداری می کنند؛به واقع خواسته یا ناخواسته امید دانا بدون هیچ فعالیت سیاسی چشمگیری در داخل ایران بواسطه جو زدگی و همکاری با سازمان های سلطنت طلب فریب خورده و متاسفانه حاضر نمی شود که در اندیشه های خود قدری تامل کند و این می شود که راه اشتباه را ادامه می دهد و …. زندان

درباره تجمعات و تظاهراتی که امید دانا در آن به نوعی مستقیم و غیرمستقیم تاثیرگذار بوده است باید افزود چه با حضور وی و چه بدون حضور وی به تعداد شرکت کنندگان در تظاهرات سلطنت طلبان افزوده نمی شود و این نه به امید دانا مربوط می شود و نه به فرد دیگری به جز شخص رضا پهلوی که با اندیشه ها و عملکرد خود بسیاری از هواداران را از خود و نظام سلطنت طلبی فراری داده است.

نظر رائفی پور درباره امید دانا
منبع
بولتن نیوز
کلیدواژه : امید دانا
دیدگاه کاربران ۵ دیدگاه
 • علی آقائیان یسار ۳۱ تیر ۱۳۹۹ / ۴:۳۰ ب٫ظ
  5 1

  سلامی سرشار ازمحبت خرمت ولی امرمسلمین و شهدای اسلام
  درددل من وقتی چند برنامه آقای امید دانا رادیدم و قلبم شکست.
  ای جوانان وطنم حیف نیست یک جوانی مثل امید دانا فرصتی براش پیش اومده تا درسنگرجمهوری اسلامی قدم بردارد صرفا فقط دفاع ازحکومتی پادشاهی داشته باشد.
  ما مردم ایران هزاران مردان مرد جان شیرینشان را درراه پاسداری ازاسلام هدیه کردند. آیا یک انسان باوجدان میتواند بدونه تحقیق و ندانسته بگوید آنان که جانشان را دادند برای ایران بوده نه اسلام. اگربرای ایران خالی بوده چرا درزمان محمدرضاشاه چنین نکردند و مدام برعلیه شاه مبارزه کردند.
  بهتر است دراینترنت سرچ کنید مستند های دفاع مقدس تاببینید سربازان بسیج ها پاسداران درجبهه ها برای چه چیز دفاع میکنند و وصیت نامه شهداء را مطالعه کنید که۹۰ درصد دروصیت نامه تآکید کرده اند مادرراه بقای اسلام رفتیم و مراقب باشین به اسلام صدمه نخورد.
  آیا رهبری ما بدونه توجه به اسلام مدافع قاطع ایران است. آیا ایرانی بدونه اسلام را میخواهد و اصلا دفاع میکند که اگرچنین بود درهمان حکومت قبلی شاهنشاهی مبارزه نمیکردند.
  مارهبرمان نظاممان ملت مان فقط بااین هدف مملکت را مدافع هستیم و قاطعانه ایستاده ایم . استقلال آزادی جمهوری اسلامی
  وقتی سربازان برای آزادی خرمشهرحرکت کردند. امام عزیز فرمودند / دفاع ازخرمشهر دفاع ازخاک نیست بلکه دفاع ازتمام ارزشهای اسلامی هست.
  ۴۰سال است میگوئیم . یعنی سپاه ارتش رهبری میگویند درهرکجا پیروز شدیم میگوئیم دست قدرتمند خداوند و ائمه کمکمان کردند نه ما. در۸سال جنگ تحمیلی تمام دنیا پشت رزیم بحثی عراق ایستادند برعلیه ایران تاایران اسلامی نوپارا ازبین ببرند. آیا باسلاح های پیشرفته پیروز میادین ها می شدیم آیا دست بشرتوانست خرمشهری که دژمستحکم شده بود و همه ی نظامیان جهان میگفتند یک پشه هم نمیتواند وارد خرمشهر شود. پس چه باعث شد سربازان ایران توانستند وارد خرمشهر شوندو هزاران اسیربگیرند و باقی مانده عراقی ها فرماندهان رده بالا فرار کردند. و درآخر صدام فراریان فرماندهان را اعدام کرد. چه چیز باعش شد که دنیا ازتعجب دهانشان بازمانده بود. آیا غیرازمددهای الهی بود. واون مدد الهی ازکجا می آمد. مدد الهی بخاطر ایمان محکم و پاک بسیجیان می آمد. اگرچنین نبود مدد الهی به خرمشهر پیش عراقی ها میرفت. ازاین پیروزی ها درجنگ ۸ ساله فراوان هست من یک نمونه گفتم .
  امید داناها یقین بدانند همین حالا هم کل نظام جمهوری اسلامی هدف نیت و تلاششان فقط فقط به ایران اسلامی هست. آنان که میگویند ایران بدونه اسلامی بشدت درغفلت هستندو بی پایه و اساس حرف میزنند.
  ودرآخر
  ۴۰سال است دشمنان ایران اسلامی صبح تاشب به ما اهانت فحاشی توهین میکنند و دستشان برسد درهرجنایتی کوتاهی نمیکنند . میگویم جنایتی چون سالها تجربه کردیم که دشمنان تا چه اندازه کینه ازاسلام دارند. العان هم فحش دهید توهین کنید که آقای ما علی علیه السلام بیشتراز ماها توهین شنید. نوش جانمان
  ماایرانی ها دست هرشخصی که درهرکجای دنیا باشد حتی دراسرائیل که مدافع اسلام و ارزش های اسلامی هست میبوسیم و حمایتش میکنیم و به تمام ادیانهای جهان احترام میگذاریم مسیحی سنی زرتشتی ووو
  و ماایرانی ها متنفریم ازکسانی که مدافع ایران هستند ولی لسانآ و فیزیکی تیشه به ریشه اسلام میزنند. زیرا ما ایرانیها ملاک درنخست اسلام هست نه ایران .
  ما که میگویم یعنی تمام نظام ایران را نمیخواهیم چنانچه اسلامش ازبین برود.
  امام ما رهبری کنونی ما نظام جمهوری اسلامی ایران را خواستیم و میخواهیم ولاغیر
  هرکس میگوید بیخود میگویم دروغ میگویم یا به قول اون جوان نادان امید دانا که میگوید مذهبی تندرو کثیف هستم میگویم خیلی راحت آسان بدونه کینه تحقیق کند و به سخنان رهبری نظامیان گوش دهد. اگرفهیم باشید ثابت خواهد شد همین است.
  حالا این جوان بیمارروانی صبح تاشب اسلام و مذهب تشیع و هردینی را بکوبد توهین کند هیچ چیز ازارزش های انقلاب اسلامی کاسته نخواهد شد.
  ویقین بدانید یک شخص دیندار و مذهبی اسلامی که باتجربه هست به راحتی میتواند درمناظره رودرو این جوان را محکوم کند و قطعآ این جوان خواهید دید اگردشمنی دردل او نباشد پوزش میخواهد. اونایی که مناظره کردند ازمذهب اسلام چیزی نمیدانند و پخته نیستند. باید با دلیل محکم و تجربه یک شخص را قانع کنید . اتفاقآ شخصی به اون صورت اسلام را نمیداند ولی مناظه میکند تا به طرف ثابت کند شکست میخورد و نه تنها امید دانا تفهیم نخواهد شد بلکه بشدت بر اسلام ستیزی خود استوار هست . ازخود او دریک مناظره شنیدم که میگفت حتی قران را سوزانده .
  انقلاب اسلامی قطعآ همیچین اشخاصی را ملاحظه میکند وگرنه به راحتی میتواند جمو جورش کند. به فرموده رهبر عزیز به اطلاعات ایران گفته بود به اونها بگوئید حتی ازاسلام هم بدشان می آید اسلام ستیزی را کنار بگذارند و مدافع وطن باشند.
  میدونی یعنی چی یعنی داریم ملاحظه میکنیم و فرصت میدهیم بلکه اسلام ستیزی را کنار بگذارند وگرنه چاره ای نداریم برخورد قاطع کنیم .
  مامردم انقلاب اسلامی ایران امیدواریم این شخص مدافع منافع ملی خود هست دست ازاسلام ستیزی بردارد و احترام و ادب مارا داشته باشد تا برخورد.
  خدایا تورا بحق حضرت زهرا(سلام الله علیها) انقلاب ما را متصل به انقلاب مهدی موعود قرار بده
  ومن الله التوفیق الشهاده انشاالله

 • بهنام کشاورزی ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۱۱:۰۸ ب٫ظ
  2 4

  با سلام حیف اسم آقا که روی یه سگ کثیف بازم حیف سگ که وفا داریش رو به آدما ثابت میکنه تو اصلا کی هستی که در مورد مردم ماتصمیم گیری میکنی تو یکی مثل کمبوجیه ای که واقعا کم داری

  • محسن ۱۸ آذر ۱۳۹۹ / ۵:۵۷ ب٫ظ
   2 0

   برادر توهین نکن همه ادیان احترام خودشون دارن حتی یهود

 • میلاد ۱ تیر ۱۴۰۰ / ۵:۴۷ ب٫ظ
  1 6

  در مورد این دلقکی که گفتی,حرفی ندارم,دیگه فقط خاجه حافظ شیرازی نمیدونه که این مزدوره رژیمه…سوال اینجاست که شما چه دخلی به اسلام دارین که هرچی میشه کاسه داغ تر از اش میشین پرچم اسلامو علم میکنید!؟مسلمونای دنیا که شمارو قاطی اسلام نمیدونن!به شما میگن رافضی,بهتون میگن نجس,خودم دیدم کارگرای افغانی روز عاشورا براشون غذا نذری بردن,همشو دادن سگ خورد ,ازشون سوال کردم,گفتن حرامه!شما اول مسلمونیتو ثابت کن,بعد در مورد بقیش حرف میزنیم

 • شاهین ۷ تیر ۱۴۰۰ / ۹:۰۶ ب٫ظ
  6 1

  میلاد تو خفه شو توچه میدونی شیعه علی چیه
  فعلا که تمام دولتهای سنی عربی رفتن زیر یهود وامریکا خوابیدن این شیعه است که جلوی استکبار ایستاده و یه تنه پوزه شونو به خاک مالیده شیعه یعنی مردونگی وازادگی توامثال توبوی گند کسافت میدید ماشیعه ها کسب به اهل بیت توهین کنه بادندون تیکه تیکش میکنیم بدبخت جیگر حرف زدن فقط پشت دستگات داری تومیدون خودتو خیس میکنی همونطور که اربابات خیس کردند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید