خانه / ورزش / عبدی و روستایی دیگر شانسی ندارند؟

عبدی و روستایی دیگر شانسی ندارند؟

عبدی و روستایی دیگر شانسی ندارند؟

آی اسپورت – حمید استیلی می‌گفت امیر روستایی بهترین آمار را در تمرینات تیم امید دارد و برایش عجیب است که چرا کالدرون از این مهاجم در بازی‌های پرسپولیس استفاده نمی‌کند اما خود استیلی در سه بازی تیم امید در تایلند و در شرایطی که تیمش به شدت با مشکل گلزنی مواجه بود حتی یک دقیقه هم از روستایی استفاده نکرد. بدین ترتیب مهاجم جوان پرسپولیس بدون حتی یک دقیقه بازی در رقابت‌های مقدماتی المپیک از این تورنمنت خداحافظی کرد و با توجه به سن و سالش دیگر نمی‌تواند در هیچ تورنمنتی برای تیم زیر 23 سال بازی کند!

بازی نکردن روستایی در تیم امید جدا از اینکه به این تیم ضرر زد برای او لطمه بزرگی به همراه داشت چرا که در بدو ورود یحیی گل‌محمدی، روستایی می‌توانست در تایلند خودنمایی کرده و در بازگشت به تمرینات پرسپولیس برای حضور در مسابقات شانس پیدا کند. این مسابقات از آنجایی برای روستایی اهمیت داشت که طبق شایعات این بازیکن هم در لیست مازاد کالدرون قرار داشت اما در پرسپولیس ماندنی شد و حالا برای نیم فصل دوم شاید جنگ سختی حتی برای رسیدن به نیمکت تیمش داشته باشد.

در نیم فصل اول پرسپولیس جدا از علی علیپور، در ابتدای فصل پنج مهاجم جوان داشت که بعد از کنار گذاشتن سعید کریمی و محمدامین اسدی دو بازیکن به نام‌های مهدی عبدی و امیر روستایی شانس حضور در ترکیب اصلی را پیدا کردند. در میانه راه هم آریا برزگر از تیم جوانان ایران با کلی سر و صدا به پرسپولیس پیوست اما کالدرون به جای استفاده از این مهاجمان جوان، وقتی تیمش را شناخت از وحید امیری که اصالتاً یک هافبک کناری است در خط حمله سود برد. در عین حال روستایی بعد از عبدی قرار گرفت و حتی به لیست بازی‌های پرسپولیس هم نمی‌رسید به طوری که بعد از حضور در دو بازی ابتدای فصل فقط یک بار به عنوان بازیکن ذخیره در بوشهر مقابل شاهین به میدان رفت.

با آمدن یحیی جوان‌های پرسپولیس امیدوار شدند که شرایط برای آنها تغییر کند کما اینکه دیروز سایت رسمی باشگاه پرسپولیس طی مطلبی کوتاه به این موضوع اشاره کرد که بعد از حضور گل‌محمدی در پرسپولیس آریا برزگر امیدوار شده که یحیی نیم نگاهی هم به او بیندازد. در عین حال مهدی عبدی هم همچنان در بازی‌های دوستانه گل می‌زند و امیر روستایی در بازگشت به تمرینات حتماً انگیزه فراوانی خواهد داشت تا توانایی‌هایش را به سرمربی جدید پرپسولیس نشان دهد.

با این وجود و با در نظر گرفتن این ویژگی مثبت که یحیی به جوان‌ها میدان خواهد داد خرید اوساگونا و جذب احتمالی آنتونی استوکس می‌تواند آرزوهای دوباره احیا شده مهاجمان جوان پرسپولیس را نقش بر آب کند چرا که بعید است حتی مربی جوانگرایی مثل یحیی مهاجمان چند صد هزار دلاری را بیرون نگه داشته و به جوان‌هایی مثل عبدی، برزگر و روستایی میدان دهد. با این حساب و با در نظر گرفتن اینکه خط حمله پرسپولیس در زمستان تجهیز شده و خواهد شد، این بازیکنان همچنان باید برای رفتن به لیست بازی‌ها بجنگند و منتظر اتفاقات باشند تا از اندک شانس‌هایشان استفاده کرده و در شرایط بحرانی خودی نشان دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *