خانه / ورزش / فوتبال ایران / فرهاد شبیه‌ترین فرد به استرا

فرهاد شبیه‌ترین فرد به استرا

فرهاد شبیه‌ترین فرد به استرا

تاکتیک‌های مجیدی و استراماچونی زمین تا آسمان تفاوت دارند، اما استقلال فرهاد مجیدی دست‌کمی از استقلال استراماچونی نداشت.

به گزارش خبرورزشی، روز اولی که فرهاد مجیدی به‌عنوان سرمربی استقلال جانشین استراماچونی شد در خبرورزشی به سن و سال دو مربی پرداختیم که هر دو تقریباً هم‌سن بودند، اما شباهت‌های مجیدی و استراماچونی فقط به سن و سال آن‌ها ختم نمی‌شود و کسب نتایج‌شان در استقلال هم شباهت‌های عجیبی دارد.

شباهت در خط حمله
شاید سبک هجومی مجیدی و استراماچونی تفاوت‌های زیادی داشته باشد. هر دو مربی در زمان سرمربیگری استقلال عملکرد مشابهی داشتند. مجیدی پیش از آمدن استرا به استقلال در ۳ بازی لیگ برتر سرمربی آبی‌پوشان تهرانی بود که تیمش در تقابل با استقلال خوزستان و سپیدرود رشت ۶ گل زد و در بازی صنعت نفت آبادان نتوانست کاری از پیش ببرد. با این حساب تیم مجیدی میانگین دو گل زده در هر بازی را به ثبت رساند. حالا نگاهی به بازی‌های استراماچونی در استقلال بیندازید. سرمربی ایتالیایی در ۱۳ بازی که روی نیمکت استقلال نشست تیمش ۲۶ گل زد و این یعنی میانگین ۲ گل زده در هر بازی برای تیم استراماچونی که مشابه عملکرد کوتاه‌مدت مجیدی در استقلال است.

شباهت در دفاع
سبک بازی‌های دفاعی استراماچونی با ۳ مدافع در استقلال بسیار پیشرفته بود و در فوتبال ایران شاهد چنین سبک بازی از هیچ مربی‌ای نبودیم. تیم استرا در ۱۳ بازی ۱۲ گل خورد که با بهترین خطوط دفاعی تاریخ لیگ برتر فاصله زیادی داشت. با این حال فاز دفاعی استراماچونی میانگین ۰/۹۳ گل خورده در هر بازی را ثبت کرد که خیلی نزدیک به آمار تیم فرهاد مجیدی در استقلال است. فرهاد با وجود فرصت کم و فقط ۳ بازی در لیگ برتر تیمش میانگین یک گل خورده در هر بازی داشت و فقط ۰/۰۷ گل خورده بیشتر در هر بازی نسبت به تیم استراماچونی را تجربه کرد که می‌شود از آن صرف‌نظر کرد. تاکتیک‌های مجیدی و استراماچونی زمین تا آسمان تفاوت دارند، اما استقلال فرهاد مجیدی دست‌کمی از استقلال استراماچونی نداشته و در فاز جدید سرمربیگری فرهاد باید دید این مربی می‌تواند این رکورد‌ها را تکرار کند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *