خانه / ورزش / جنگ، دعوا، سنگ

جنگ، دعوا، سنگ

جنگ، دعوا، سنگ

آی اسپورت – جدال صدرجدول با سوم جدول در حالی با برد پرسپولیس به اتمام رسید که از لحاظ فنی چنگی آنچنان که بایدوشاید به دل نزد. باتوجه به مساوی صفر بر صفر سپاهان و ماشین سازی حالا پرسپولیس برای کندن ازتیمهای دنبال کننده وتثبیت صدر نشینی و تراکتور نیز برای پس گرفتن رتبه دوم از سپاهان و هرچه کمتر کردن فاصله خود باصدر جدول نیاز مبرمی به سه امتیاز داشتنداماکارت زردثانیه های اول بازی حکایت از روز سخت داوری می داد. بازی که هرچه بیشتر ازدقایق آن می گذشت شدت خشونت و جنگ هم به همان اندازه هم در زمین هم در سکوها بیشتر می شد ومربیان دوتیم که خودپیشرو در این موضوع بودند یکی با دریافت کارت زرد درابتدای نیمه اول ودیگری با اخراج در انتهای نیمه اول.

انتقام سخت

اگر کلمه انتقام را در فوتبال معنا داشته باشد می توان گفت این برد یک تیرو دو نشان بوده است. جاییکه هم گل محمدی انتقام خود را از الهامی گرفت و هم پرسپولیس ازتراکتور. چراکه یحیی در نیم فصل اول با شهرخودرو بازی را با نتیجه سه بریک به تراکتور واگذار کرده بود و پرسپولیس هم در هفته دوم یک برهیچ در تبریز باخته به رختکن آمده بود.

سیستم و ترکیب آشنای پرسپولیس

بازگشت به سیستم ۲_۴_۴ آشنا با ترکیبی آشناتر انتخاب درست کادرفنی پرسپولیس بود بخصوص در خط دفاعی حضور سیدجلال و شجاع و اضافه شدن کمال کامیابی نیا در جلوی آنها به جای محسن ربیع خواهی که به سبب  محروم بودن او اتفاق افتاد و همچنین بردن وحید امیری  یک خط عقبتر از حمله تیم و سپردن  کناره های زمین به اوکه اتفاقا یک گل زد و یک پاس گل هم داد. اصلا نیم فصل اول او یک طرف همین تک بازی یک طرف، خط آتش هم که با دو فوروارد چیده شده بود. آساگونا تازه از راه رسیده قدرتی و سرزن دیگری علیپورکه دیگر نیازی به وصف او نیست.

فرار آسیایی

علیپور را با هر شیوه گلزنی می توان به یاد آورد ضربات کرنر، ایستگاهی ها، شوت از راه دور،ضربات سر، تک به تک، اما نوع فرار او در این بازی فقط یادآور فرار حدود۶۰ متری آسیایی او  در قطر بود و آن پنالتی و بعد آن گل که پرسپولیس را به مرحله بعدی رهنمون ساخت. پاس امیری  مشابه پاس شجاع در آن بازی از زمین خودی بودو جایگیری صحیح علیپور گریزپا در بین مدافعین حریف و استارتی که با یک کنترل سینه در حرکت توام شدو تیرخلاص به دروازه حریف.

پرده اول

برای یحیی و پرسپولیس و ادامه راه این برد شدیدا نیاز بود. بخصوص برای اثبات صدرنشینی و اینکه تیم مقابل تراکتور متمول و سوم جدول رده بندی بوده وهست همچنین تثبیت وتایید انتخاب کادرفنی جدید در همین تک بازی های بزرگ صورت می گیرد. چه بسا اگر لغزشی دراین بازی از او و تیمش سر می زدحواشی و حرف و حدیث ها در همین ابتدای راه دامنگیر او وتیمش می شد پیروز شدن دراین بازی شاید برای پرسپولیس بسیار حیاتی می نمود حتی شاید با نداشتن کیفیت بازی در زمین.

تراکتور به سبک الهامی

ساکت الهامی تیمش را با ۱_۳_۲_۴مورد علاقه اش به میدان فرستاد اصرار آنها به بازی برروی زمین و پاسهای کوتاه و شروع بازی از خط دفاعی کاملا مشهود بوده والبته که این اتفاق درآزادی قابل تمجید هست حتی استفاده ازبازی با پای مظاهری هم نشانه دیگری ازاصرار بر این سبک بازی از طرف تراکتور بود هرچند دراینکار خیلی موفق نبودند و با پرس سنگین پرسپولیس روبرو شدند اما تراکتور با حفظ توپ سعی به شکستن پرس از جلوی پرسپولیس داشت تا با رساندن توپ به سه هافبک خلاق درجلو و حرکات انفرادی آنها و همچنین فرارهای ساسان انصاری به گل دست پیدا کند امری که با توجه به شرایط بازی کمتر برای این تیم میسر شد.

کم تجربگی الهامی

ساکت الهامی در دقیقه۴۷ قبل از پایان سوت نیمه اول در شرایطی اخراج شد که اگر حدود چندثانیه کنترل اعصاب داشت این اتفاق نمی افتاد و نیمه دوم را درکنار تیم خود و لب خط حضور داشت قطعا تیمی که ازنظرنتیجه عقب افتاده نیاز روانی بیشتری به حضور سرمربی خود بر روی نیمکت دارد آن هم درنیمه دوم موسوم به نیمه مربیان.

پرده برداری از تازه واردها

مهاجم هدف پرسپولیس دراین بازی آساگونا بود بازیکنی که چندروز از اضافه شدنش به تیم نمی گذرد و به همین دلیل نا آماده نشان داد. رد پای خستگی از دقایق ابتدایی نیمه دوم هم کاملا در حرکات اودیده می شد که حاکی از عدم آمادگی بدنی اوبود. اما اوهرچقدر در ضربات سر موفق نشان داد اما به همان اندازه در حفظ توپ و کنترل آن بسیار نامطئمن در این بازی عمل کرد ترکیبی از او و علیپور اگر به درک متقابل برسند می تواند حتی درآسیا نیز به پرسپولیس کمک شایانی کند،اما آن سوی میدان میلادفخرالدینی خیلی زود شروع با گرم کردن کرد بازیکنی که از ذوب آهن به تراکتور فراخوانده شده بود ولی بازی به اونرسید اما حمزاوی اوکاچای الجزایری مهاجم تازه خریدای شده از اواسط نیمه دوم به بازی آمدو نشان داد برای جا افتادن در ترکیب این تیم نیاز به زمان بیشتری دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *