خانه / خبر / اقتصادی / میزان عیدی معلمان در سال 98 – 99 چقدر است ؟

میزان عیدی معلمان در سال 98 – 99 چقدر است ؟

میزان عیدی معلمان در سال ۹۸ – ۹۹ چقدر است ؟

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه هیات دولت برای میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ (عیدی) کارکنان دولت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین کرده است، این مبلغ بر اساس اعلام هیات دولت به معلمان هم پرداخت می‌شود.

 یارمحمد حسین بر درباره میزان عیدی فرهنگیان به ویژه معلمان حق التدریس گفت: این عیدی برای معلمان رسمی و پیمانی است اما برای معلمان حق التدریس تابع شرایط است و دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش آن را اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه افزایش حقوق و میزان عیدی فرهنگیان را هیات دولت تعیین و اعلام می‌کند، اظهارکرد: میزان عیدی هر ساله از طرف سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌شود و طبق اعلام هیات دولت هر میزان که برای سایر کارکنان دولت اعلام شود، همان میزان هم برای فرهنگیان و معلمان پرداخت می‌شود.

در جلسه هیات دولت میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۸ کارکنان دولت، مبلغ ثابت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد.

هیات وزیران به دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت ۱۲ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۸ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه امسال از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت کنند.

حسین بر در ادامه درباره میزان افزایش حقوق معلمان در سال آینده نیز گفت: میزان افزایش حقوق معلمان نیز بر اساس اعلام و مصوبه هیات وزیران است و هر میزان که هیات دولت اعلام کند، افزایش آن اعمال می‌شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: افزایش حقوق شامل همه فرهنگیان و معلمان می‌شود اما باید دید که هیات وزیران چه میزانی را اعلام می‌کند.

وی درباره اینکه میزان افزایش حقوق معلمان در مدارس غیردولتی چه میزان است، اظهارکرد: برای معلمان در مدارس غیردولتی اختیار به خود موسسات واگذار شده است اما مطابق قانون کار، افزایش حقوق آنان اعلام می‌شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: برای حقوق نیروهای حق التدریس آزاد نیز وزارت آموزش و پرورش تصمیم گیری می‌کند البته این موضوع نیز تابع یکسری ضوابط و قوانین به عنوان مثال بر اساس میزان ساعتی که کار می‌کنند، است.

بر اساس آمار وزرات آموزش و پرورش حدود یک میلیون نفر معلم در مدارس دولتی و غیردولتی به صورت نیروهای رسمی، حق التدریس و آزاد مشغول تدریس ۱۵ میلیون دانش آموز در سراسر کشور هستند.

منبع: برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *