خانه / خبر / رویدادهای ایران / زیبا حالت منفرد کیست ؟ + سوابق و بیوگرافی

زیبا حالت منفرد کیست ؟ + سوابق و بیوگرافی

زیبا حالت منفرد کیست ؟ + سوابق و بیوگرافی

 

به نقل از تابناک : علیرضا زیبا حالت  منفرد متولد ۱۳۵۴ است که در پرونده بابک زنجانی نام او بار‌ها برده شد، در پرونده فساد نفتی متواری بود و ۲۶ دی سال ۹۵ با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری پلیس اینترپل به کشور بازگردانده شد.

 

زیبا حالت منفرد کیست ؟ + سوابق و بیوگرافی
سوابق کاری

وی همچون بابک زنجانی در ابتدا راننده یک مدیر میانی بود. او سپس اقدام به راه‌اندازی یک باشگاه بدنسازی کرد. اما با ناتوانی از پاس کردن چک‌های طلبکاران راهی زندان شد. وی سپس به دلالی خودرو روی آورده و در ۲۷ سالگی صاحب دو نمایندگی خودرو در ایران می‌شود.
زیبا حالت منفرد در ۲۸ سالگی، یعنی در سال ۱۳۸۲ خورشیدی با مهاجرت به مالزی شروع به تجارت سنگ‌های زینتی کرد و از سویی با حمایت سفارت ایران در مالزی اقدام به تأسیس یک مدرسه غیرانتفاعی برای ایرانیان مقیم مالزی نمود. او در مالزی نیز به نفوذ سیاسی رسید و در یکی از ایالت‌های آن به مقام داتو دست یافت که یک مقام سلطنتی است و دارنده آن دارای مزایای اجتماعی و اقتصادی به شمار می‌رود. او همچنین به تجارت روغن موتور نیز مشغول بود.

دستگیری در جمهوری دومینیکن


وی از روابط خوبی با نخست‌وزیر جمهوری دومینیکن برخوردار بود تا جاییکه توانسته بود از جمهوری دومینیکن گذرنامه دیپلماتیک بگیرد. پس از پایان کار دولت احمدی‌نژاد و شروع رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، مأمورانی از ایران برای دستگیری وی به مالزی اعزام شدند، اما او با مصونیت ناشی از گذرنامه دیپلماتیک، از مالزی گریخت. او نهایتاً در سال ۲۰۱۶ توسط پلیس بین‌الملل دستگیر و به ایران مسترد شد.

رسیدگی به اتهامات


اردیبهشت ماه سال ۹۸ و پس از پایان تحقیقات پرونده، دادرسی و رسیدگی به اتهامات این متهم در شعببه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.  تا پایان اردیبهشت ۹۸  ۲ جلسه برای قرائت کیفرخواست پرونده این متهم برگزار شد.

 

اتهامات


مدیریت شرکت‌های نفتی بابک زنجانی و مسئولیت خرید بانک مالزی با زیبا حالت منفرد بوده است.
مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شرکت HK به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو، مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور، مشارکت در پولشویی به مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو از اصلی‌ترین اتهامات علیرضا زیبا حالت منفرد است.

 

زیبا حالت منفرد کیست ؟ + سوابق و بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *