خانه / ورزش / الاهلی – استقلال: آغاز پیروزی برابر رقبای سعودی

الاهلی – استقلال: آغاز پیروزی برابر رقبای سعودی

آی اسپورت – در پایان هفته اول گروه A مسابقات هر ۴ تیم در وضعیت کاملاً برابر قرار گرفته‌اند تا ادامه بازیها حساس‌تر از قبل شود. استقلال در اولین بازی خود در عراق مقابل الشرطه به تساوی یک-یک دست یافت و الاهلی عربستان در زمین الوحده همین نتیجه را تکرار کرد. الاهلی در این بازی میزبان است ولی مانند چند فصل اخیر این مسابقه در زمین بی‌طرف برگزار خواهد شد و ورزشگاه مدرن جابر بن احمد کویت محل برگزاری این دیدار خواهد بود.

در این فصل از لیگ قهرمانان، ۴ تیم ایرانی با ۴ تیم عربستانی هم‌گروه هستند و رقابت سختی برای صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی خواهند داشت. در اولین جدال تیمهای ایرانی و عربستانی در این فصل الهلال، شهرخودرو را شکست داد و حال نوبت استقلال است که با غلبه بر الاهلی، پیروزی تیمهای ایرانی را آغاز کند.

استقلال و الاهلی پیش از این در سال ۲۰۱۰ هم گروه بودند که ‌آبی‌پوشان رفت و برگشت به پیروزی رسیدند. آماری که هر دو تیم را به موفقیت برابر رقیب امیدوار می‌سازد درخشش در دیدارهای اخیر مقابل نمایندگان کشور حریف است. استقلال در ۶ مصاف گذشته با تیمهای عربستانی به ۵ برد دست یافته و الاهلی عربستان هم در ۴ تقابل قبلی برابر تیمهای ایرانی ۳ بار به پیروزی رسیده است.

در جدول رده‌بندی لیگ، استقلال با یک و دو بازی کمتر نسبت به سایر رقبا در رده چهارم قرار دارد. الاهلی هم در لیگ عربستان در رتبه سوم جای گرفته است. این تیم فصل را با برانکو ایوانکوویچ آغاز کرد. حضور پروفسور روی نیمکت الاهلی چندان طولانی شد و سباستین گروس سوییسی هدایت این تیم را بر عهده گرفت که این نیمکت به او هم وفا نکرد و پس از شکست این هفته در لیگ عربستان ، از کار برکنار شد و مازن بهکلی سرمربی موقت این تیم برای جدال با استقلال خواهد بود. نیمکت الاهلی یکی از بی‌ثبات‌ترین نیمکتهای تیمهای آسیایی است و در یک سال گذشته ۶ سرمربی مختلف مسئولیت هدایت این تیم را بر عهده داشته‌اند.

در ترکیب استقلال بزرگترین غایب شیخ دیاباته است که چند هفته نمی‌تواند تیمش را همراهی کند. تکلیف یک ستاره از هر دو تیم همچنان نامشخص است. مهدی قائدی ستاره جوان استقلال که این روزها در بهترین فرم خود به سر می‌برد و عمر سوما مهاجم صاحب‌نام و خطرناک سوریه‌ای همچنان مصدوم هستند و معلوم نیست که به بازی این هفته می‌رسند.

الاهلی – استقلال: آغاز پیروزی برابر رقبای سعودی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *