بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی است. بتازگی خانمی به نام مهنوش صادقی ادعا کرده است که با همسر دوم مهدی هاشمی است. در

بیوگرافی گلاب آدینه

گلاب آدینه با نام اصلی گلاب مستعان متولد ۲۲ آبان سال ۱۳۳۲ در تهران است او بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. او فارغ التحصیل رشته اقتصاد سیاسی است. وی دختر حسینقلی مستعان، همسر مهدی هاشمی و مادر نورا هاشمی بازیگر است.

golab adineh 8 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

شروع بازیگری

گلاب آدینه فعالیت بازیگری را سال ۱۳۵۴ با گروه تئاتر پیاده به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد و در چند نمایشنامه مانند داستانی تازه، همشهری، خاطرات و کابوسهای یک جامه دار از زندگی و مرگ امیرکبیر، دیوار چین، دایره گچی قفقازی، بوف، مادام پی پی، در مصرف برف نمی بارد بازی کرد. او کارگردانی نمایش های سلطان مار، مرگ یزدگرد و شبی در تهران را هم بعهده داشته است.

از کارهای تلویزیونی او می توان به سریال فسانه سلطان و شبان و کارگردانی سریال ۵۰ قسمتی خواستگاران اشاره کرد. او همچنین وظیفه انتخاب بازیگران تعدادی از مجموعه های تلویزیونی را هم بعهده داشته است

نخستین فیلم

نخستین تجربه بازی او در فیلم نیمه بلند رسول پسر ابوالقاسم به کارگردانی داریوش فرهنگ بود که به عنوان منشی صحنه هم در آن حضور داشت.

golab adineh 2 e1561740137236 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

آموزش بازیگری

او در سال های ۱۳۶۷ تا ۱۳۷۶ به آموزش بازیگری برای گروه های مختلف سنی در مدارس و موسسات آموزشی مانند مدرسه هنر و ادبیات کودک و نوجوانان وابسته به صدا و سیما پرداخت و نمایش هایی مانند گل دوستی، یک روز زیبا، خاطره و خبر خوش را اجرا کرد.

golab adineh 3 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

بازی در فیلم زرد قناری

در سال ۱۳۶۷ به همراه همسرش مهدی هاشمی در فیلم زرد قناری به ایفای نقش پرداخت و برای بازی در این فیلم کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره فجر شد.

زرد قناری ساخته سال ۱۳۶۷ به کارگردانی رخشان بنی اعتماد است.
خلاصه داستان :کفاش جوانی به نام نصرالله مددی که در شهر کوچکی زندگی می کند سهم خود را در کفاشی می فروشد تا قطعه زمینی بخرد و روی آن به زراعت مشغول شود.
golab adineh 4 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

انتخاب به عنوان بهترین بازیگر زن

گلاب آدینه پس از بازی در فیلم های شکار خاموش و بهترین بابای دنیا برای بازی در فیلم سینمایی روسری آبی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در دوره ۱۳ جشنواره فیلم فجر در سال ۱۳۷۳ شد. روسری آبی پنجمین فیلم سینمایی رخشان بنی اعتماد و ساخت سال ۱۳۷۳ است.
گلاب آدینه برای بازی در فیلم سینمایی دیگو مارادونا هستم کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن  دوره ۳۳ جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۹۳ شد ولی سیمرغ بلورین را باران کوثری با فیلم کوچه بی نام از آن خود کرد.
گلاب آدینه در سال ۱۳۸۲ با بازی در فیلم سینمایی مهمان مامان کاندید بهترین بازیگر نقش اول زن دوره ۲۲ جشنواره فیلم فجر و دوره ۸ جشن خانه سینما شد.
golab adineh 6 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

ازدواج و همسرش

گلاب آدینه سال ۱۳۵۸ بدر فیلم سلطان و شبان با همسرش گلاب مهدی هاشمی شد. این دو در سال ۱۳۵۴ با هم آشنا شدند. در نهایت این دو بازیگر یک سال بعد از این فیلم با هم ازدواج کردند. حاصل ازدواج این دو، دختری به نام نورا می باشد که او بازیگر است و همسرش کارگردان است.

مهدی هاشمی حدودا سال ۱۳۵۹ وقتی ۳۴ ساله بود با گلاب آدینه که در سال ۱۳۵۸ با وی سر فیلم سلطان و شبان آشنا شده بود ازدواج کرد.

خانم بازیگری به نام مهنوش صادقی ادعا کرده است که همسر دوم مهدی هاشمی است که دختر مهدی هاشمی این قضیه را تکذیب کرده است.

golab adineh 5 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

بیوگرافی مهدی هاشمی

مهدی هاشمی با نام اصلی میرمهدی هاشمی قرمزی متولد ۱۶ آذر سال ۱۳۲۵ در لنگرود است او کارگردان و فیلمنامه نویس تلویزیون، سینما و تئاتر است.

مهدی هاشمی بارها نقش آفرینی هایی در آثار تحسین شده کارگردانان بزرگ سینمای ایران همچون بهرام بیضایی، رخشان بنی اعتماد و کیانوش عیاری داشته است.

golab adineh 7 - بیوگرافی گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی + عکس

کلیدواژه : گلاب آدینه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید