روش های صحیح فریز کردن انواع مواد غذایی

روش های صحیح فریز کردن انواع مواد غذایی
ب

انجماد مواد غذایی یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با زباله های مواد غذایی و هدر رفتن آن است که می تواند غذا را برای مدت طولانی در دسترس قرار دهد. این غذاها اکنون می توانند غذای تازه و یا باقیمانده از وعده های غذایی روزانه باشند. البته دانستن نکات و ترفندهایی که به روش صحیح انجماد منجر می شود می تواند طعم و طراوت این غذاها را برای مدت طولانی تری حفظ کند و به شما یاد می دهد بهترین زمان برای از بین بردن این غذاهای یخ زده چه زمانی است.
اول از همه ، دمای فریزر خود را بررسی کنید تا دمای -۱۷ درجه سانتیگراد یا کمتر نشان داده شود. برای این منظور ، شما نیاز به یک دماسنج اختصاصی برای فریزر دارید یا این دما توسط خود دستگاه نمایش داده می شود.

اگرچه فرآیند انجماد یا ذوب باعث از بین رفتن باکتری های مواد غذایی نمی شود ، اما توانایی تکثیر آنها را کند می کند ، به همین دلیل انجماد مانع از هدر رفتن مواد غذایی می شود. بعد از بیرون آوردن غذا از فریزر و ذوب شدن یخ ، باکتری ها دوباره از خواب بیدار می شوند و شروع به کار می کنند. بنابراین باید در این زمان به خوردن یا طبخ غذا بپردازید.
بیشتر غذاها حدود دو تا سه ماه در فریزرهای خانه سالم باقی می مانند ، اما دستورالعمل ها و نکات مربوط به ذخیره سازی بسته به نوع غذا متفاوت است. البته زمان لازم برای یخ زدن غذا از کیفیت مواد غذایی مهمتر است.

نکاتی برای فریز کردن غذا

از ظروف پلاستیکی یا کیسه های فریزر استفاده کنید. ظروف شیشه ای برای این منظور مناسب نیستند زیرا هنگام قرار گرفتن در معرض تغییرات ناگهانی دما ، آنها می شکنند. به یاد داشته باشید کیسه های فریزر (زیپ کاپ) و کیسه های ساندویچ یکسان نیستند. کیسه فریزر از پلاستیک ضخیم تر و حاوی یک ترکیب افزودنی ساخته شده است که در فریزر نمی شکند ، اما کیسه های ساندویچی معمولی یا برخی کیسه های ذخیره سازی دیگر این ویژگی را ندارند.

در صورت امکان ، مواد غذایی را در اندازه های کوچکتر در فریزر قرار دهید. این امر نه تنها باعث افزایش یخ زدگی می شود بلکه از هدر رفتن و هدر رفتن مواد غذایی نیز جلوگیری می کند. به عنوان مثال ، به جای ریختن خورش یا سوپ در یک کاسه بزرگ ، آن را به مقدار کم و ظروف جداگانه نگه دارید.

برای یخ زدن انواع میوه ها، برش های موز ، لوبیا سبز و غذاهای مشابه کوچک به طور همزمان می توانید آنها را روی یک سینی فلزی پخش کنید و سپس آنها را درون فریزر بگذارید. پس از کاملاً یخ زدن این مواد ، هرکدام را جداگانه به کیسه فریزر یا ظرف منتقل کنید.

روش های صحیح فریز کردن انواع مواد غذایی

به جای اینکه به یخ زدن غذا به عنوان راهی برای جلوگیری از فساد غذا نگاه کنید ، به عنوان راهی برای تازه نگه داشتن غذا نگاه کنید. هنگامی که غذاهای یخ زده تازه ترین خود را دارند ، آنها بعد از ذوب شدن بهترین نتیجه را خواهند گرفت. به عنوان مثال ، هنگامی که یک میوه زغال اخته را وقتی شل و خمیر کردید فریز می کنید ، پس از خارج کردن آن از فریزر ، با زغال اخته ای گشاد و گشاد روبرو می شوید.
می توان گفت که از بین بردن تمام هوای موجود در ظرف فریزر یا درپوش زیپ تقریبا غیرممکن است ، بنابراین یخ زدن مواد غذایی در فریزر پس از قرار گرفتن در فریزر اجتناب ناپذیر خواهد بود. البته اگر مصرف مواد غذایی فریزر شما زیاد باشد ، جاروبرقی که تمام هوای موجود را از بین می برد می تواند مشکلات یخ زدایی مواد غذایی را برطرف کند.

صبر کنید تا هر غذا قبل از قرار دادن در فریزر کاملاً خنک شود. اگر غذای گرم را درون فریزر بگذارید ، علاوه بر اینکه سلامتی آن را به خطر می اندازد (مدت زمان خنک شدن بیشتر ، غذا را در منطقه به اصطلاح خطر دمای غذایی قرار می دهد) ، یک ماده گرم در فریزر قرار می گیرد. همچنین بقیه مواد غذایی را گرم می کند که می تواند سلامتی آنها را به خطر بیندازد.
در بعضی موارد ، شما می توانید به طور مستقیم مواد غذایی منجمد مصرف کنید. به عنوان مثال ، انواع توت های منجمد را می توان به طور مستقیم در اسموتی ها استفاده کرد ، یا می توانید رب گوجه فرنگی منجمد را مستقیماً به سوپ یا سس اضافه کنید. البته می توانید سینه مرغ منجمد را نیز مستقیماً روی حرارت قرار داده و بپزید ، اما روش مورد تأیید نیست و برای پخت و پز ترجیح داده می شود.

در برخی موارد دیگر ، شاید شما نیاز به کاملاً یخ زدن غذا داشته باشید. امن ترین روش برای این کار ، به ویژه در مورد غذاهای پروتئینی مانند گوشت ، مرغ و ماهی ، یخچال کردن آنها در طول شب است. اگر این مواد در دمای اتاق منجمد شوند یا در آب گرم قرار داده شوند تا یخ را ذوب کنند ، می توانند منجر به مسمومیت غذایی شوند.

در اینجا چند نکته برای انجماد غذاهای مختلف آورده شده است:

روش فریز کردن گوشت و غذاهای دریایی

نکته مهم در مورد این غذاها این است که به محض رسیدن به خانه آنها را در فریزر قرار می دهید. گوشت خام را به مدت سه روز یخچال نکنید و سپس به فریزر منتقل کنید. گوشت را از ظروف پلاستیکی خارج کنید. گوشت چرخ کرده را قبل از انجماد تقسیم کنید. اگر این مواد را در دو لایه (دو لایه کیسه فریزر یا یک لایه کیپ فشرده و یک لایه کیسه فریزر) بسته بندی کنید ، ماندگاری آنها افزایش یافته و از سوختگی فریزر جلوگیری می شود.

گوشت و غذاهای دریایی را به مدت دو تا سه ماه در سردترین قسمت فریزر قرار دهید (دورترین نقطه از درب). قبل از پخت ، گوشت را برای چند ساعت (شب تا صبح) در یخچال قرار دهید تا یخ کاملاً ذوب شود.

فریز کردن سبزیجات تازه

بهترین راه یخ زدن سبزیجات تازه ، بلغور یا نصف کردن آنهاست. سبزیجات روش های مختلفی برای سفید کردن وجود دارد: شما باید کلم بروکلی را به قطعات کوچک بریزید ، پوست هویج را جدا کرده و آن را به قطعات کوچکتر برش دهید ، فلفل های زنگ را به برش های نازک برش دهید و لکه های لوبیا سبز را جدا کنید. مهمترین چیز در مورد سبزیجات این است که بعد از یخ زدایی آنها را به شکلی که می توانید درست کنید.

پس از بریدن سبزیجات ، آنها را به مدت یک تا دو دقیقه با آب جوشانده و سپس به سرعت آنها را در یک حمام آب و یخ قرار دهید تا پخت و پزها متوقف شوند. بعد از اینکه آب اضافی خشک شد و کاملاً خشک شد (سبزیجات مرطوب باعث یخ زدگی های کوچک می شوند) ، سبزیجات را روی یک سینی فلزی پهن کنید ، در فریزر قرار دهید و بعد از انجماد ، به یک کیسه فریزر یا ظرف نگهدارنده منتقل کنید.

انجماد میوه به همین روش انجام می شود ، اما می توانید مرحله جوش زدن را بردارید. به یاد داشته باشید که می توانید موز را با کل پوست یخ بزنید. البته پوست آن در صورت یخ زدگی قهوه ای می شود ، اما میوه داخل آن تازه و روشن باقی می ماند. میوه ها دو تا سه ماه در فریزر باقی می مانند.

سبزیجات برگ مانند کاهو و کلم ، گوجه فرنگی و سایر محصولات پر آب به خوبی منجمد نمی شوند. اما می توانید سبزیجات دارای برگ تازه را خرد کنید ، آنها را با کمی آب یا روغن زیتون مخلوط کنید و سپس آنها را درون سینی های مکعب یخ بریزید و داخل فریزر بگذارید. پس از یخ زدن ، مکعب های یخ را به درپوش zip منتقل کنید.

لبنیات و تخم مرغ را فریز کنید

مشکل اصلی تخم مرغ ها این است که آنها منبسط شده و منجمد می شوند و باعث شکسته شدن پوسته می شوند. تخم مرغهای کاملا آب پز نیز پس از انجماد لاستیک می شوند. بهترین راه برای یخ زدن تخم مرغها شکسته شدن آنها در یک کاسه است ، آنها را با مقدار کمی شکر یا نمک مخلوط کنید (بسته به اینکه آیا آنها برای مصرف شیرین یا شور منجمد هستند) و قرار دادن آنها در ظروف نگهدارنده و در فریزر. البته می توانید زرده و سفید را نیز به طور جداگانه در فریزر قرار دهید.
شیر نیز می تواند کاملاً یخ زده باشد ، اما یخ زدن آن را به قطعات خرد کرده و مواد آن را جدا می کند که این امر پس از ذوب بر کیفیت آن تأثیر می گذارد. البته هنوز هم می توانید با آن طبخ یا طبخ کنید و تنها وقتی شیر را به تنهایی می نوشید تفاوت کیفیت را احساس خواهید کرد.

خامه غلیظ به خوبی منجمد می شود ، اما همچنین ۵۰٪ احتمال دارد که این اتفاق نیفتد. قطعات کوچک کرم شلاق را روی سینی قرار دهید و در فریزر قرار دهید. پس از انجماد ، آنها را به کیسه منتقل کنید.

پنیر را وقتی که به قطعات کوچک تقسیم شده و با دو لایه گره خورده در فریزر بگذارید. پنیر خانگی و خامه ترش بعد از انجماد دانه دار می شوند. کره خرد شده به خوبی منجمد است ، اما در مورد کره همزن اینگونه نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *