قدیمی‌ترین موجودات زنده جهان+تصاویر

درخت صنوبر ,خزه ,صحرای آتاکاما ,گل‌سنگ گرینلند,استروماتولیت,چمن دریا
ب

 

 

یک هنرمند عکاس با سفر به مناطق مختلف جهان، مجموعه تصاویری از قدیمی‌ترین موجودات زنده جهان از جمله خزه ۵۰۰۰ ساله و درخت صنوبر ۹۰۰۰ ساله را تهیه کرده است.

  54654

به گزارش فانیگما :«راشل سسمان» در طول یک دهه گذشته با سفر به قطب جنوب، گرنلند، صحرای موهاوی و استرالیا مجموعه تصاویری بی نظیری از قدیمی ترین موجودات زنده جهان را گرد آوری کرده است.

ایده تهیه این مجموعه از زمان سفر به ژاپن و مشاهده درختی با عمر ۲۱۸۰ سال در ذهن «سسمان» شکل گرفت.

تمامی تصاویر این مجموعه مربوط به گیاهانی با عمر بیش از ۲۰۰۰ سال است و بدلیل اینکه قدیمی ترین حیوان زنده جهان تنها ۱۷۵ سال عمر دارد، تصویر هیچ حیوانی در این پروژه هنری – علمی ثبت نشده است.

گروهی از زیست شناسان برای شناسایی هرکدام از این گیاهان در نقاط مختلف جهان با این هنرمند عکاس همکاری داشته اند.

بوته ۲۰۰۰ ساله در صحرای آتاکاما در شیلی شامل هزاران شاخه با برگ های کوچک بوده و بقدری حجیم است که براحتی می توان روی آن ایستاد؛ گل سنگ گرینلند گیاهی است که در طول یک قرن تنها یک سانتی متر رشد می کند.

استروماتولیت – صخره یا سنگ های کربناتی – قدیمی ترین ارگانیسم و احتمالا نخستین موجود زنده بر روی زمین محسوب می شوند که نمونه ای از آن با قدمت ۲ تا ۳ هزار ساله در غرب استرالیا دیده می شود.

کاج ۵۰۰۰ ساله در کالیفرنیا، خزه ۵۵۰۰ ساله در قطب جنوب، درختچه خود تکثیر ۴۳ هزار ساله در تاسمانی، چمن دریا با قدمت ۱۰۰ هزار ساله بخشی از گیاهانی هستند که تصاویر آنها در این مجموعه دیده می شوند.

این تصاویر در کتابی تحت عنوان «The Oldest Living Things in the World» چاپ شده اند. (ایسنا)

بوته ۲۰۰۰ ساله در صحرای آتاکاما در شیلی

استروماتولیت ۳۰۰۰ ساله در غرب استرالیا

چمن دریا با قدمت ۱۰۰ هزار سال در جزایر بالئارس در اسپانیا

درخت کاج ۵۰۰۰ ساله در کوه های White در کالیفرنیا

خزه ۵۵۰۰ ساله در جزیره Elephant در قطب جنوب

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.