فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان

در این مطلب ( فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان ) نگاهی می اندازیم به یکی دیگر از فیلم های بالیوود. با ما همراه باشید.


سینمای بالیوود در یک نگاه

محبوب – نفرت انگیز – سودآور
مطمئنا خیلی ها در ایران طرفدار سفت و سخت فیلمهای هندی و بازیگران ریز و درشتش هستند . و در همین دوران کسانی هم هستند که نسبت به ناز و عشوه های بازیگران هندی آلرژی دارند و حتی طاقت دیدن دقیقه ای از یک فیلم هندی را ندارند.

طبق یک گزارش منتشر شده مشخص شده صنعت فیلمسازی هند از نظر تعداد تولیدات سالانه در دنیا اول است. درسال ۲۰۰۵ در این کشور بیش از هزار فیلم ساخته شد ولی این تعداد فیلم تنها یک درصد از میزان درآمد کل سینمای جهان را به خود اختصاص داده است.

صنعت فیلمسازی هند از نظر تعداد تولیدات سالانه در دنیا اول است. هر ساله در این کشور بیش از هزار فیلم ساخته شده است ولی این تعداد فیلم تنها یک درصد از میزان درآمد کل سینمای جهان را به خود اختصاص داده است.

سینمای هند بانام بالیوود سالهاست با تولیدات فراوان خود سعی در کسب مخاطب خاص خود است که البته تا حدود بسیاری موفق نیز بوده است، آنچنانکه در بسیاری از کشورها گوی سبقت را از هالیوود ربوده است.

مرکز فیلم‌سازی‌ هند که‌ بالیوود نام‌ دارد،‌ سالانه‌ بیش‌ از ۹۰۰ فیلم‌ سینمایی‌ که‌ اکثر آنها سه‌ ساعته‌ هستند را روانه ‌بازار می‌کند.

بالیوود تاریخچه‌ صد و چند ساله‌ دارد. مردم‌ هند به‌ تماشای‌ فیلم‌های‌ سینمایی‌ کشور خود علاقه ‌و دلبستگی‌ ویژه‌ای‌ دارند، آنچنانکه علی‌رغم فقر شدید اقتصادی، مردم این کشور درآمد ساعت‌ها تلاش و کارگری خود را در پایان روز، صرف رفتن به سینما و دیدن فیلم مورد علاقه خود می‌کنند.

روزنامه‌ «دیلی‌ استار» نیز درباره ‌تولید فیلم‌های‌ بالیوودی‌ نوشت‌: به ازای هر روز ، در هند یک فیلم ساخته می‌شود و مردم‌ این‌ کشور با علاقه‌ و عشق‌ به‌تماشای‌ فیلم‌ها می‌پردازند. امروزه‌ دولت‌ هند، بالیوود را به‌ قطب‌ صنعت‌ گردشگری خود‌ تبدیل‌ کرده ‌است‌.

روزنامه‌ «ایندیا اکسپرس‌» نیز به نقل از یکی‌ ازمسئولان‌ وزارت‌ گردشگری‌ هند می‌نویسد: می‌خواهیم‌ فیلم‌سازان‌ خارجی‌ را به‌ سوی ‌بالیوود بکشانیم‌، تا برای‌ کار و فیلمبرداری‌ از مناظر زیبای‌ کشور هند استفاده‌ کنند. همچنین‌ دولت‌ هند نیز دریافت‌ مجوز فیلمبرداری‌ از این‌ کشور راآسان‌ کرده‌ است‌ تا فیلم‌سازان‌ اروپایی‌ و آمریکایی‌ به‌ هند بیایند و از تسهیلات‌ بالیوود به راحتی استفاده‌ کنند.

فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان

برای عشق کاری خواهد کرد

برای عشق کاری خواهد کرد
220px love ke liye kuch bhi karega 1 - فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان
کارگردان اشوار نیواس
بازیگران سیف علی خان
فردین خان
آفتاب شیودسانی
سونالی بندره
توینکله خانا
جانی لور
موسیقی ویشال بهاردواج
تاریخ‌های انتشار
  • ۲۹ ژوئن ۲۰۰۱ (۲۰۰۱-۰۶-۲۹)
مدت زمان
۱۳۱ دقیقه
کشور هند
زبان هندی

برای عشق کاری خواهد کرد (به هندی: Love Ke Liye Kuch Bhi Karega) فیلمی محصول سال ۲۰۰۱ و به کارگردانی اشوار نیواس است. در این فیلم بازیگرانی همچون سیف علی خان، فردین خان، آفتاب شیودسانی، سونالی بندره، توینکله خانا، جانی لور، دالیپ تاهیل، شارات ساکسنا ایفای نقش کرده‌اند.


  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Love Ke Liye Kuch Bhi Karega». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۱ ژوئن ۲۰۱۸.

پیوند به بیرون

  • برای عشق کاری خواهد کرد در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)


start 1380 - فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان

 

فیلم هندی برای عشق کاری خواهد کرد + بازیگران و داستان

 

برگرفته از ویکی پدیا:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%B9%D8%B4%D9%82_%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF_%DA%A9%D8%B1%D8%AF

چنانچه، مطلب فوق (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید