فیلم هندی برهماسترا + بازیگران و داستان

ب

در این مطلب ( فیلم هندی برهماسترا + بازیگران و داستان ) نگاهی می اندازیم به یکی دیگر از فیلم های بالیوود. با ما همراه باشید.


سینمای بالیوود در یک نگاه

محبوب – نفرت انگیز – سودآور
مطمئنا خیلی ها در ایران طرفدار سفت و سخت فیلمهای هندی و بازیگران ریز و درشتش هستند . و در همین دوران کسانی هم هستند که نسبت به ناز و عشوه های بازیگران هندی آلرژی دارند و حتی طاقت دیدن دقیقه ای از یک فیلم هندی را ندارند.

طبق یک گزارش منتشر شده مشخص شده صنعت فیلمسازی هند از نظر تعداد تولیدات سالانه در دنیا اول است. درسال ۲۰۰۵ در این کشور بیش از هزار فیلم ساخته شد ولی این تعداد فیلم تنها یک درصد از میزان درآمد کل سینمای جهان را به خود اختصاص داده است.

صنعت فیلمسازی هند از نظر تعداد تولیدات سالانه در دنیا اول است. هر ساله در این کشور بیش از هزار فیلم ساخته شده است ولی این تعداد فیلم تنها یک درصد از میزان درآمد کل سینمای جهان را به خود اختصاص داده است.

سینمای هند بانام بالیوود سالهاست با تولیدات فراوان خود سعی در کسب مخاطب خاص خود است که البته تا حدود بسیاری موفق نیز بوده است، آنچنانکه در بسیاری از کشورها گوی سبقت را از هالیوود ربوده است.

مرکز فیلم‌سازی‌ هند که‌ بالیوود نام‌ دارد،‌ سالانه‌ بیش‌ از ۹۰۰ فیلم‌ سینمایی‌ که‌ اکثر آنها سه‌ ساعته‌ هستند را روانه ‌بازار می‌کند.

بالیوود تاریخچه‌ صد و چند ساله‌ دارد. مردم‌ هند به‌ تماشای‌ فیلم‌های‌ سینمایی‌ کشور خود علاقه ‌و دلبستگی‌ ویژه‌ای‌ دارند، آنچنانکه علی‌رغم فقر شدید اقتصادی، مردم این کشور درآمد ساعت‌ها تلاش و کارگری خود را در پایان روز، صرف رفتن به سینما و دیدن فیلم مورد علاقه خود می‌کنند.

روزنامه‌ «دیلی‌ استار» نیز درباره ‌تولید فیلم‌های‌ بالیوودی‌ نوشت‌: به ازای هر روز ، در هند یک فیلم ساخته می‌شود و مردم‌ این‌ کشور با علاقه‌ و عشق‌ به‌تماشای‌ فیلم‌ها می‌پردازند. امروزه‌ دولت‌ هند، بالیوود را به‌ قطب‌ صنعت‌ گردشگری خود‌ تبدیل‌ کرده ‌است‌.

روزنامه‌ «ایندیا اکسپرس‌» نیز به نقل از یکی‌ ازمسئولان‌ وزارت‌ گردشگری‌ هند می‌نویسد: می‌خواهیم‌ فیلم‌سازان‌ خارجی‌ را به‌ سوی ‌بالیوود بکشانیم‌، تا برای‌ کار و فیلمبرداری‌ از مناظر زیبای‌ کشور هند استفاده‌ کنند. همچنین‌ دولت‌ هند نیز دریافت‌ مجوز فیلمبرداری‌ از این‌ کشور راآسان‌ کرده‌ است‌ تا فیلم‌سازان‌ اروپایی‌ و آمریکایی‌ به‌ هند بیایند و از تسهیلات‌ بالیوود به راحتی استفاده‌ کنند.

فیلم هندی برهماسترا + بازیگران و داستان

برهماسترا

برهماسترا
کارگردان آیان موکرجی
تهیه‌کننده کاران جوهر
بازیگران رانبیر کاپور
آمیتاب باچان
آلیا بات
دیمپل کاپادیا
آکینی ناگرجونا
مونی روی
ویشال کاروال
شرکت
تولید
کمپانی دارما
تاریخ‌های انتشار
 • دسامبر ۲۰۱۹ (۲۰۱۹-۱۲)
کشور هند
زبان هندی

برهماسترا (به انگلیسی:Brahmastra) محصول بالیوود است. این فیلم با بازی آمیتاب باچان، رانبیر کاپور و آلیا بهات در نقش‌های اصلی و مونی روی در نقش منفی تولید می‌شود. کارگردان این فیلم آیان موکرجی است و به تهیه‌کنندگی کاران جوهر می‌باشد.

بازیگران

 • آمیتاب باچان در نقش برهما
 • رانبیر کاپور در نقش دوام شارما
 • آلیا بهات در نقش تارا باجوا (تیا)
 • دیمپل کاپادیا در نقش سرسوتی
 • آکینی ناگرجونا در نقش ویشنو
 • مونی روی در نقش پولومی (دختر برهما)
 • ویشال کاروال در نقش پسر برهما
 • پریال گور در نقش دوست تارا
 • ویشال سینگ در نقش ماهش
 • شاهرخ خان (حضورافتخاری)

تولید و ساخت فیلم

کاران جوهر تهیه‌کننده مشهور بالیوود اعلام کرد این فیلم در ژانر فانتزی تولید می‌شود.
فیلمبرداری این پروژه از ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شد و برای اکران در ۱۵ اوت ۲۰۱۹ آماده خواهد شد.[۲] پیش تولید این فیلم در ژانویه سال ۲۰۱۸ آغاز شد. فوتوگرافی این فیلم در فوریه سال ۲۰۱۸ آغاز شد. 

فیلم هندی برهماسترا + بازیگران و داستان

 

برگرفته از ویکی پدیا:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B1%D9%87%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7

چنانچه، مطلب فوق (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *