علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری

در این مطلب ( علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری ) نگاهی  می اندازیم به  تاریخچه این نوع بیماری ، امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

بیماری را بشناسیم و از وقوع آن با روش های موثر جلوگیری نماییم عدم شناخت بیماری و یا نداشتن تعریف درست از بیماری ممکن است دستیابی به پیشگیری را مشکل سازد و این یک قاعده است که هرگاه علت تشخیص داده شود مبارزه با معلول آسان خواهد شد .

دکتر زرین آذر، بیماری را اینگونه شرح می دهد : 

بیماری بطور کلی انحراف بدن از اعمال طبیعی آن تعریف گردیده است حال آنکه در حقیقت میتوان گفت که برعکس، بیماری مبالغه بدن در انجام اعمال طبیعی و
فیزیولوژیک خود میباشد.

بیماری پدیدهای نیست که از خارج ما بر ما تحمیل شده باشد. بیماری پتانسیلی درونی است که در بدن موجودات زنده وجود داشته و در حقیقت همه روزه در بدن تولید میگردد. مواد جانبی حاصل از سوخت و ساز طبیعی بدن، در اثر تجمع باعث اختلال در کار سلولها و سپس بافتها و اندامهای بدن میگردند. این اختلال بصورت عالیم و نشانههای مختلفی بروز میکنند که ما نام آنرا بیماری میگذاریم.

در حالت طبیعی مواد زائد حاصله از سوخت و ساز توسط اندامهای مربوطه از بدن، پاکسازی شده، اثرات منفی یا مخرب برکار بدن به جا نمیگذارند. زمانی که بدن بدلیلی دچار ضعف و ناتوانی در پاکسازی و انجام اعمال حیاتی است یا میزان مواد زائد از حد طبیعی روزمره خارج است، بدن از حالت تعادل خارج شده، عالئم “بیماری”بروز مینماید.

تغذیه غیر طبیعی، پرخوری، خستگی، سموم درونی و بیرونی، بیخوابی، استرس،افراط و تفریط در امور زندگی، افکار نگران کننده و منفی همگی از عواملی هستند که به عدم تعادل بدن میانجامند. عالیم مختلفی که ما بیماری مینامیم در حقیقت در اثر تالش بدن برای پاکسازی بوجود می آیند. تب، اسهال، سردرد، استفراغ، دردهایعضالنی و استخوانی که بطور عموم در اکثر بیماریهای حاد و گاها مزمن مشترک میباشند از این جملهاند. همین عالئم در افرادی که از مصرف مواد اعتیاد روزمره مانند: چای، قهوه، الکل، مواد مخدر، شکر و آرد سفید دست میکشند نیز دیده میشوند. عالئم ذکر شده که نشانههای پاکسازی بدن از سموم میباشند پس از مدت چند روز تا چند هفته و بدون نیاز به هیچگونه دخالتی از بین رفته، به همراه خود اعتیاد فیزیکی به ماده مورد نظر را نیز از بین میبرند.

 

علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری

 

پیچش بیضه
illu testis surface 1 - علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری
۱. اپیدیدیم ۲. سر اپیدیدیم ۳. لبول‌های اپیدیدیم ۴. تنه‌ی اپیدیدیم ۵. دم اپیدیدیم ۶.مجرای اپیدیدیم ۷. دفران (مجرای وابران یا واز دفران)
طبقه‌بندی و منابع بیرونی
تخصص اورولوژی
آی‌سی‌دی-۱۰ N44
آی‌سی‌دی-۹-CM ۶۰۸.۲
اُمیم ۱۸۷۴۰۰
دادگان بیماری‌ها ۱۲۹۸۴
مدلاین پلاس ۰۰۰۵۱۷
ئی‌مدیسین med/۲۷۸۰
سمپ D013086
[ویرایش در ویکی‌داده]

پیچش بیضه یا تورشن اغلب به دنبال چرخش بیضه حول محور خود روی می‌دهد. بیمار درد شدید ناحیه اسکروتال دارد. تشخیص قطعی با سونوگرافی است و به دلیل انسداد عروق بیضه و نرسیدن خون به آن درمان سریع که اغلب جراحی است ضروری است وگرنه خطر عقیمی وجود دارد.

علائم

درد در ناحیه بیضه، تورم، خون در مایع منی، استفراغ و حالت تهوع از جمله علامت‌های پیچش بیضه می‌باشد.

درمان

برای درمان پیچش بیضه نیاز به عمل جراحی می‌باشد. همچنین پزشک برای این که در آینده این چنین مشکلی دوباره پیش نیاید، بیضه را به کف کیسه بیضه متصل می‌کند که به این روش ارکیدوپکسی می‌گویند.


  • دورلند فرهنگ پزشکی. تهران


  start 3426 - علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری

   

  علائم بیماری پیچش بیضه چیست + درمان و جلوگیری

   

  برگرفته از ویکی پدیا:

  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%DB%8C%DA%86%D8%B4_%D8%A8%DB%8C%D8%B6%D9%87

  چنانچه، مطلب فوق (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کلید مقابل را فعال کنید