خانه

علائم بیماری پیچ‌خوردگی تخمدان چیست + درمان و جلوگیری

در این مطلب ( علائم بیماری پیچ‌خوردگی تخمدان چیست + درمان و جلوگیری ) نگاهی  می اندازیم به  تاریخچه این نوع بیماری ، امیدواریم مورد استفاده شما قرار گیرد.

بیماری را بشناسیم و از وقوع آن با روش های موثر جلوگیری نماییم عدم شناخت بیماری و یا نداشتن تعریف درست از بیماری ممکن است دستیابی به پیشگیری را مشکل سازد و این یک قاعده است که هرگاه علت تشخیص داده شود مبارزه با معلول آسان خواهد شد .

دکتر زرین آذر، بیماری را اینگونه شرح می دهد : 

بخوانید:  تبریک جالب کمند امیرسلیمانی به مناسب تولد برادرش / عکس

بیماری بطور کلی انحراف بدن از اعمال طبیعی آن تعریف گردیده است حال آنکه در حقیقت میتوان گفت که برعکس، بیماری مبالغه بدن در انجام اعمال طبیعی و
فیزیولوژیک خود میباشد.

بیماری پدیدهای نیست که از خارج ما بر ما تحمیل شده باشد. بیماری پتانسیلی درونی است که در بدن موجودات زنده وجود داشته و در حقیقت همه روزه در بدن تولید میگردد. مواد جانبی حاصل از سوخت و ساز طبیعی بدن، در اثر تجمع باعث اختلال در کار سلولها و سپس بافتها و اندامهای بدن میگردند. این اختلال بصورت عالیم و نشانههای مختلفی بروز میکنند که ما نام آنرا بیماری میگذاریم.

بخوانید:  علائم بیماری اختلالات سازگاری چیست + درمان و جلوگیری

در حالت طبیعی مواد زائد حاصله از سوخت و ساز توسط اندامهای مربوطه از بدن، پاکسازی شده، اثرات منفی یا مخرب برکار بدن به جا نمیگذارند. زمانی که بدن بدلیلی دچار ضعف و ناتوانی در پاکسازی و انجام اعمال حیاتی است یا میزان مواد زائد از حد طبیعی روزمره خارج است، بدن از حالت تعادل خارج شده، عالئم “بیماری”بروز مینماید.

بخوانید:  پیوستن رامسین کبریتی به شبکه جم+عکس و بیوگرافی رامسین کبریتی

تغذیه غیر طبیعی، پرخوری، خستگی، سموم درونی و بیرونی، بیخوابی، استرس،افراط و تفریط در امور زندگی، افکار نگران کننده و منفی همگی از عواملی هستند که به عدم تعادل بدن میانجامند. عالیم مختلفی که ما بیماری مینامیم در حقیقت در اثر تالش بدن برای پاکسازی بوجود می آیند. تب، اسهال، سردرد، استفراغ، دردهایعضالنی و استخوانی که بطور عموم در اکثر بیماریهای حاد و گاها مزمن مشترک میباشند از این جملهاند. همین عالئم در افرادی که از مصرف مواد اعتیاد روزمره مانند: چای، قهوه، الکل، مواد مخدر، شکر و آرد سفید دست میکشند نیز دیده میشوند. عالئم ذکر شده که نشانههای پاکسازی بدن از سموم میباشند پس از مدت چند روز تا چند هفته و بدون نیاز به هیچگونه دخالتی از بین رفته، به همراه خود اعتیاد فیزیکی به ماده مورد نظر را نیز از بین میبرند.

بخوانید:  عکس زهرا نعمتی دختر المپیکی ایران همراه بیوگرافی

 

علائم بیماری پیچ‌خوردگی تخمدان چیست + درمان و جلوگیری

 

Ovarian torsion
Gray1170.png
Arteries of the female reproductive tract: uterine artery, ovarian artery and vaginal arteries. (Ovary and ovarian artery visible in upper right.)
طبقه‌بندی و منابع بیرونی
آی‌سی‌دی-۱۰ N83.5
آی‌سی‌دی-9-CM 620.5
دادگان بیماری‌ها 31120
ئی‌مدیسین article/795994
[ویرایش در ویکی‌داده]

در صورتی‌که به دلایل نامشخصی پیچ خوردگی تخمدان موجب بسته شدن شریانهای خونرسانی‌کننده به تخمدان و ایسکمی(( آن شود بیمار دچار درد شدید شکمی بیشتر در ناحیه هیپوگاستر می‌شود . با انجام سونوگرافی می‌توان تشخیصهای افتراقی دیگر را بررسی کرد. این بیماری اورژانس بوده عدم درمان سریع که معمولاً جراحی است ممکن است به ناباروری بیمار منجر شود.

بخوانید:  عکس های جدید حدیث فولادوند و همسرش رامبد شکرآبی


ویلیامز بیماریهای زنان و مامایی. تهران 2008


بخوانید:  آهنگ های پیشواز مریم حیدرزاده

blank

 

علائم بیماری پیچ‌خوردگی تخمدان چیست + درمان و جلوگیری

 

برگرفته از ویکی پدیا:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%DB%8C%DA%86%E2%80%8C%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C_%D8%AA%D8%AE%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86

چنانچه، مطلب فوق (برگرفته از دانشنامه ویکی پدیا)، نادرست یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است، خواهشمند است گزارش دهید تا بررسی و حذف گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا