آمار کرونا در ایران و جهان دوشنبه 19 خرداد 1399

کرونا
ب

آمار کرونا در ایران دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبود یافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ ۱۹ خرداد ماه ۹۹ اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیانوش جهانپور در نشست خبری خود که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ دوشنبه ۱۹ خرداد ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۴۳ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۷۳ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه از بین افراد مبتلا به کووید ۱۹، دو هزار و ۶۱۹ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری و در وضعیت بحرانی هستند، افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۳۶ هزار ۳۶۰ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد افرادی که تست کرونا ویروس آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده، از میان یک میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۵۴ مورد آزمایش انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

وی تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۷۰ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا هشت هزار و ۳۵۱ نفر جان باخته‌اند.

جهانپور گفت: از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۷۱۳ مورد در موارد بیمارستانی و یک هزار و ۳۳۰ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است.

وی ادامه داد: وضعیت کرونای استان خوزستان قرمز است، استان‌های هرمزگان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان رضوی، بوشهر، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

بر اساس آخرین آمار پایگاه اطلاعاتی «ورلدومتر» تاکنون ۷ میلیون و ۹۲ هزار و ۹۱۹ نفر در سراسر جهان به ویروس جدید کرونا «کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند.

تاکنون ۴۰۶ هزار و ۲۰۷ نفر در سراسر جهان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند. همچنین ۳ میلیون و ۴۶۲ هزار و ۱۸۵ بیمار کرونایی بهبود یافته و درمان ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار و ۵۲۷ بیمار دیگر نیز ادامه دارد.

آمریکا از حیث تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در جایگاه اول جهان قرار دارد. تاکنون در آمریکا ۲ میلیون و ۷ هزار و ۴۴۹ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است.

طبق این آمار، برزیل با ۶۹۱ هزار و ۹۶۲ نفر، روسیه ۴۶۷ هزار و ۶۷۳ نفر، اسپانیا ۲۸۸ هزار و ۶۳۰ نفر، انگلیس ۲۸۶ هزار و ۱۹۴ نفر٬ هند ۲۵۸ هزار و ۹۰ نفر، ایتالیا ۲۳۴ هزار و ۹۹۸ نفر، پرو ۱۹۶ هزار و ۵۱۵ نفر٬ آلمان ۱۸۵ هزار و ۸۶۹ نفر٬ ایران ۱۷۱ هزار و ۷۸۹ نفر و ترکیه نیز با ۱۷۰ هزار و ۱۳۲ نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

همچنین در فرانسه ۱۵۳ هزار و ۹۷۷ نفر، در شیلی ۱۳۴ هزار و ۱۵۰ نفر، در مکزیک ۱۱۷ هزار و ۱۰۳ نفر٬ در پاکستان ۱۰۳ هزار و ۶۷۱ نفر، در عربستان سعودی ۱۰۱ هزار و ۹۱۴ نفر، در کانادا ۹۵ هزار و ۶۹۹ نفر، در چین ۸۳ هزار و ۴۰ نفر، در قطر ۶۸ هزار و ۷۹۰ نفر، در بنگلادش ۶۵ هزار و ۷۶۹ نفر و در بلژیک ۵۹ هزار و ۲۲۶ نفر به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

در صدر فهرست کشورهای دارای بیشترین آمار جان‌باختگان بر اثر کرونا در جهان نیز آمریکا قرار دارد.پس از آن، انگلستان با ۴۰ هزار و ۵۴۲ مورد و برزیل نیز با ۳۷ هزار و ۳۱۲ مورد مرگ ناشی از این بیماری در رده‌های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار در ایتالیا ۳۳ هزار و ۸۹۹ مورد، در فرانسه ۲۹ هزار و ۱۵۵ مورد، در اسپانیا ۲۷ هزار و ۱۳۶ مورد، در مکزیک ۱۳ هزار و ۶۹۹ مورد، در بلژیک ۹۵۹۵ مورد، در آلمان ۸۷۷۶ مورد، در ایران ۸۲۸۱ مورد، در کانادا ۷۸۰۰ مورد، در هند ۷۲۰۷ مورد، در روسیه ۵ هزار و ۸۵۹ مورد، در پرو۵ هزار و ۴۶۵ مورد و در ترکیه ۴۶۹۲ مرگ ناشی از کرونا به ثبت رسیده است.

همچنین چین دارای ۴۶۳۴، شیلی ۲۱۹۰، پاکستان ۲۰۶۷، بنگلادش ۸۸۸ و عربستان سعودی ۷۱۲ مورد فوتی کرونایی بوده اند.

گفتنی است ویروس کرونا نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان، مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در بیش از ۲۱۰ کشور تبدیل به بیماری «همه‌گیری جهانی» شد.

 

آمار کرونا در ایران دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *