شبنم نعمت زاده کیست + همسرش محمد محبعلی

ب
شبنم نعمت زاده کیست + همسرش محمد محبعلی
شبنم نعمت زاده، دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۷۵، کارمند سابق بیمارستان میلاد، یکی از دختران مهندس محمد رضا نعمت زاده، وزیر سابق صنعت در دولت‌های ۳۰ سال اخیر است. او را باید در باشگاه دختران میلیاردر ایرانی قرار داد. چندین شرکت تجاری و صنعتی دارو و تجهیزات پزشکی را در دهه هشتاد ثبت کرد.

طبق گزارش عصر شهروند، رسا فارمد، آدونیس طب، توسعه دارویی رسا و توسعه تجارت نعمت٬ بخشی از شرکت‌های اقماری خانواده نعمت زاده است که شبنم در کنار خواهرش (زینب) و مادرش (مریم بختیار) مدیریت آن‌ها را بر عهده دارد.

شبنم نعمت زاده بازداشت شد

اتهام شبنم نعمت زاده چیست؟

انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع جزییات پرونده شبنم نعمت زاده است که به همراه آقای لشگری پور و شرکتی که توسعه دارویی بوده در مظان اتهام هستند که محاکمه آن‌ها صورت خواهد گرفت.
مرداد سال گذشته خبری مبنی بر کشف انباری در استان البرز از دارو‌های احتکار شده به ارزش پنج میلیارد تومان منتشر شد و برخی آن را متعلق به دختر نعمت زاده وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت دانستند.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد که تعداد زیادی از این دارو‌ها تاریخ مصرف گذشته و اغلب این دارو‌ها جزو دارو‌های جنرال و مکمل‌ها بوده است.

سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در این زمینه گفت: این فرد دو پرونده داشته است. یکی از این پرونده‌ها به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و دیگری به ارزش پنج میلیارد تومان بوده است که برای پرونده اول، حکم صادر و اجرا شده و تمامی دارو‌های انبار این خانم با هزینه شخصی خود معدوم شده است.

وی درباره پرونده دیگر این فرد گفت: پرونده پنج میلیاردی این فرد که مربوط به قاچاق دارو است، مفتوح بوده و به دلیل اینکه در صلاحیت تعزیرات نبود به دادسرای استان کرج ارجاع شده است.

واکنش شبنم نعمت زاده به احتکار دارو

مرداد ۹۷، احتکار دارو در یکی از انبار‌های متعلق به شرکت او، جنجالی شد. او گفت که شرکت پخش و توزیع دارو آن ها، انبار‌های زیادی دارد و در یکی از انبار‌هایی که دارو هایمان را نگهداری می‌کردیم، دارو‌های تاریخ مصرف گذشته موجود بود که به اداره کل دارو، اطلاع داده شد. ارزش ریالی دارو‌های کشف شده تاریخ مصرف گذشته، ۵ تا ۶ میلیارد تومان اعلام شد. او گفته بود که این کالا ها، ضایعات دارویی ۳ سال اخیر شرکت بوده است.

شبنم نعمت زاده در گفتگو با ایسنا گفته بود که از سال ۸۸، فعالیت خود را آغاز کرده و شرکت‌های بسیاری را ثبت کرده است که در ادامه این گفتار به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. یکی از مواردی که درباره شرکت‌های اقماری او و نزدیکانش مطرح می‌شود، فعالیت این مجموعه بزرگ در زمان کار پدرشان به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده است.

واکنش محمدرضا نعمت‌زاده به اتهامات دخترش

محمدرضا نعمت‌زاده که پس از مدتی بدهکاری کلان دخترش به سیستم دارویی کشور را تأیید کرد، در این زمینه گفت: دخترم در گذشته بر اساس مجوز‌هایی واردات دارو انجام می‌داد، اما در چند سال گذشته با همکاری فردی یک شرکت پخش راه‌اندازی کرد که در طول یک سال اخیر فروش آن‌ها متوقف شده و مشغول پرداخت بدهی این شرکت است.

وی افزود: فرد متخلف در شرکت پخش فرار کرده و دخترم درگیر بازپرداخت بدهی‌ها است.

به گفته یکی از سهامداران شرکت شفادارو، شبنم نعمت‌زاده در مجموع به این شرکت و دو شرکت دیگر بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان بدهکار است که این بدهی در زمستان ۹۶ موجب شکایت از او و گشوده شدن پرونده قضایی برای وصول این مطالبات از دختر وزیر اسبق شد.

تخریب ویلای لاکچری شبنم نعمت زاده

یکی دیگر از حواشی نعمت زاده، ویلای لوکس و گرانش بود که در تاریخ ۱۳ اسفند۹۷ با حکم دادگاه، تخریب شد. این ویلا ۱۰۱۲ متر مربع بود که به صورت غیر قانونی ساخته شده بود. این تخریب، بازتاب ملی و بین المللی پیدا کرد و بار دیگر، منطقه لواسان که از آن به عنوان پایتخت سرمایه سالار‌های ایران عصر نوین و پایتخت ساخت و ساز غیر مجاز تهران یاد می‌کنند، در کانون توجه افکار عمومی قرار داد.
شبنم نعمت زاده بازداشت شد
فرارو

همسر شبنم نعمت زاده را بیشتر بشناسید/ محمد محبعلی کیست؟

چهار سال قبل حضور محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم و دختران و داماد او(محمد محبعلی) در هیات مدیره دست کم ۳۳ شرکت خصوصی حاشیه های زیادی به همراه داشت. حالا هم شبنم نعمت زاده و همسرش حاشیه ساز شده اند.

 

محمدرضا نعمت زاده از همان روز نخست که نامش به عنوان وزیر کابینه روحانی مطرح شد حواشی زیادی به همراه داشت. سن وسال او از یک سو و عضویتش در چندین هیئت مدیره مختلف انتقادات زیادی را متوجه او کرده بود. عملکردش هم خروجی خاصی در صنعت کشور نداشت. حالا اما اطرافیان او حاشیه های جدیدتری به بار آورده اند. شبنم نعمت زاده و همسرش این روزها بیش از پیش حاشیه ساز شده اند.

به گزارش سلام نو، دادگاه شبنم نعمت زاده چند وقتی است فضای رسانه ای را تحت تاثیر خود قرار داده است. در این بین دختر همسر شبنم نعمت زاده هم که از او تحت عنوان شاخ اینستاگرام یاد می شود بیش از پیش مطرح تر شد. با این همه کمترکسی صحبت از داماد نعمت زاده و همسر شبنم نعمت زاده متهم این روزها کرده است. محمد محبعلی، داماد وزیر سابق صنعت از دیگر کسانی است که این روزها حرف و حدیث پشت سرش زیاد است.

محبعلی در سال های قبل نقش کلیدی در نمایشگاه اکسپو داشت. اکسپو رویدادی است که هر پنج سال یکبار و هر بار در کشوری متفاوت برگزار می‌شود. اهمیت این نمایشگاه و پیامدها و برآیندهای آن برای کشورهای جهان آن چنان ارزشمند است که امروزه اکسپوها سومین رویداد مهم دنیا پس از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازیهای المپیک بوده و نام المپیک فرهنگ ملل را برای آن برگزیده اند. این نمایشگاه‌ها مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان محسوب می‌شوند.

محمد محبعلی در اکسپوی میلان که در سال ۲۰۱۵ برگزار شد نماینده تام الاختیار ایران بوده است. این در حالی است که این مساله در آن روزها (سال ۹۴) به قطعیت تکذیب می شود. با این حال یاشار سلطانی، فعال رسانه ای آن روزها سندی منتشر کرد که براساس آن مشخص شد محمد محبعلی” داماد محمدرضا نعمت زاده، نه یک کارمند و کارشناس معمولی که به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران به اکسپوی میلان معرفی شده بود.

پس از افشای این امر و زمانی که محبعلی از میلان بازگشت برخورد او در مواجهه با رسانه های به ویژه سایت توقیف شده معماری نیوز که آن روزها سند دروغگویی محبعلی و اطرافیانش را منتشر کرده بود بسیار زننده بود. تا حدی که بسیاری از رسانه ها از ادب داماد آقای وزیر انتقاد کردند.

محمد محبعلی البته اتهامات دیگری هم بر علیه خود شنیده است. اتهاماتی که هنوز صحت و سقمش برای مردم مشخص نیست. پایگاه خبری افکار (۱۳۹۴/۰۳/۲۵) در گزارشی، از حضور محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم و دختران و داماد او(محمد محبعلی) در هیات مدیره دست کم ۳۳ شرکت خصوصی خبر داد.

نکته جالب اینکه نام دیگر داماد آقای نعمت زاده هم در بین متهمان اختلاس پتروشیمی دیده می شود. علی اشرف ریاحی  داماد محمدرضا نعمت زاده وزیر سابق صنعت و مشاور فعلی وزیر نفت که از متهمان اصلی پرونده فساد پتروشیمی به شمار می‌رود. وی همکار اصلی مرجان شیخ الاسلام و محسن احمدیان است که در کیفرخواست قرائت شده در دادگاه، نقش منحصر به فردی در سواستفاده از پول‌های پتروشیمی داشتند.

روی هم رفته خانواده نعمت زاده آن قدر حاشیه های منفی پاسخ داده نشده علیه‌شان وجود دارد که سخت بتوانند افکار عمومی را برای متخلف نبودنشان قانع کنند. در وضعیت فعلی باید منتظر ماند و دید دادگاه شبنم نعمت زاده که تاکنون چندین جلسه از آن سپری شده به چه سرانجامی خواهد رسید.

شبنم نعمت زاده کیست + همسرش محمد محبعلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *