رسوایی جنسی کلینتون باز هم خبرساز شد

ب
مونیکا لوینسکی که به خاطر رابطه‌ جنسی با بیل کلینتون به شهرتی جهانی دست یافت، پس از ۲۰ سال می‌گوید از او سوءاستفاده شده است.
به گزارش فانیگما ،میلادی به واسطه‌ی رابطه‌ی جنسی با بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا، به شهرتی جهانی دست یافت. رابطه‌ای که “رسوایی لوینسکی” یا “مونیکاگیت” نام گرفت.

مونیکا لوینسکی حالا پس از سال‌ها سکوت، تصمیم گرفته است با گذشته‌ خود تسویه حساب کند و برای همیشه کابوس آنچه را‌ که بین او و رئیس جمهور آمریکا گذشت، پشت سر بگذارد.

به گزارش دویچه وله(DW)، لوینسکی در مقاله‌ای برای مجله‌ “ونیتی فر” می‌نویسد: «من شدیدا از آنچه که میان من و رئیس‌جمهور کلینتون اتفاق افتاد، پشیمانم.»

او درباره‌ رابطه‌ای که در سال ۱۹۹۵ بین او و رئیس‌جمهور شکل گرفت، می‌گوید: «معلوم است که رئیس من از من سوء‌استفاده کرد. اما من همچنان بر این نکته تاکید می‌کنم که رابطه‌ من با او رابطه‌ای با رضایت هر دو طرف بود.»

به نوشته لوینسکی “سوء استفاده” حقیقی از او، به دوران پس از فاش شدن ماجرای رابطه‌اش با کلینتون برمی‌گردد. لوینسکی معتقد است که او در این ماجرا برای حفظ موقعیت کلینتون قربانی شده است.

در مقاله‌ “شرم و بقا” لوینسکی که در این میان ۴۰ ساله شده، برای اولین بار از رابطه‌ ویرانگر خود با کلینتون می‌گوید.

 http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/2/18/2241714_535.jpg

لوینسکی ادعا می‌کند که پس از این رسوایی در پایان دهه‌ ۹۰ میلادی “پیشنهادهایی” به او شده که “بیش از ۱۰ میلیون دلار” نصیبش می‌کرده، اما او این پیشنهادها را رد کرده است. به جای پذیرش این مبلغ، لوینسکی که دانش‌آموخته رشته روانشناسی است، به جستجوی کار در بخش ارتباطات و بازاریابی می‌رود و به دلیل “پیشینه‌اش” تقاضای کارش بی‌پاسخ می‌ماند.

کارآموز پیشین کاخ سفید می‌گوید، به دلیل وضعیت استهزاآوری که پس از افشای رابطه با کلینتون در تمامی دنیا برای او به وجود آمده بود، حتی چندین بار به خودکشی فکر کرده است. لوینسکی می‌گوید با گذشت سال‌ها حتی حالا هم گاهی مردم کوچه و خیابان او را می‌شناسند و ماجرای او همچنان دست‌مایه‌ نوشته‌هایی در رسانه‌هاست.

بیل کلینتون در ابتدا رابطه‌ جنسی با کارآموزش را انکار کرد. کمی بعدتر اما اقرار کرد که با مونیکا لوینسکی رابطه جنسی داشته است. رابطه با لوینسکی موقعیت کلینتون را تا مرحله‌ سقوط تنزل داد. در سال ۱۹۹۹ مجلس سنای آمریکا کلینتون را به اتهام ادای شهادت دروغ و تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت محاکمه کرد. اما کلینتون با یک رای اضافی توانست از برکناری رهایی یابد. با وجود رهایی از استیضاح، این رسوایی به شدت دومین دوره ریاست‌جمهوری او را، از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۱، تحت تأثیر قرار داد.

لوینسکی اشاره می‌کند که یکی از دلایل او برای سخن گفتن در این‌باره و پایان بخشیدن به داستان این ماجرای عشقی، تلاش‌های هیلاری، همسر کلینتون، برای تصاحب کرسی ریاست جمهوری در آمریکاست. لوینسکی می‌گوید: «زمان آن رسیده است که سرک کشیدن به گذشته من و آینده‌ دیگران پایان بگیرد.»

هیلاری کلینتون نامزد احتمالی دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکاست. هر چند که هیلاری کلینتون پس از شکست در انتخابات مقدماتی ۲۰۰۸ تاکنون رسما برای شرکت در انتخابات آینده آمادگی خود را اعلام نکرده است.

 http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/2/18/2241715_149.jpg

در فوریه سال جاری اسناد و مدارک ارائه شده توسط یکی از دوستان نزدیک کلینتون نشان دادند که هیلاری کلینتون، کارآموز پیشین سال‌های دهه‌ ۹۰ را “یک شخصیت خنده‌دار دیوانه‌ خودشیفته” خوانده بود.

لوینسکی می‌گوید: «نخستین باری که این جمله را شنیدم گفتم اگر این بدترین جمله‌ای باشد که خانم کلینتون در مورد من گفته است، باید بگویم که شانس آورده‌ام.»

لوینسکی می‌نویسد، هیلاری کلینتون به یکی از نزدیکان‌اش گفته است که او خود را تا حدی در ماجرای رسوایی عشقی همسرش با کارآموز کاخ سفید گناه‌کار می‌داند، چرا که از نظر احساسی از همسرش غفلت کرده بوده است.

لوینسکی همه‌ گمانه‌زنی‌هایی را که از دریافت پول توسط او برای سکوت کردن در مورد رابطه‌اش با کلینتون حکایت می‌شوند، رد می‌کند و می‌گوید: «هیچ چیزی از حقیقت به اندازه‌ این ادعا، دور نیست.»

منبع: جام نیوز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.