وحید رجبلو نخبه ایرانی کیست + بیوگرافی و عکس

وحید رجبلو نخبه ایرانی کیست + بیوگرافی و عکس
ب
وحید رجبلو نخبه ایرانی کیست + بیوگرافی و عکس
کمیته بین المللی جوانان جهان، «وحید رجبلو» را به عنوان یکی از ۱۰ فرد تاثیرگذار در ۲۰۲۰ میلادی انتخاب کرده است.

خبرگزاری مهر به نقل از کمیته بین المللی جوانان جهان: سازمان غیر انتفاعی «کمیته بین المللی جوانان»(JCI) وحید رجبلو را به عنوان یکی از ۱۰ جوان تأثیرگذار در سراسر جهان در فهرست ۲۰۲۰ میلادی خود انتخاب کرده است.

این نخستین باری است که یک جوان ایرانی در فهرست ۱۰ فرد تأثیرگذار کمیته بین المللی جوانان انتخاب شده است.

سازمان مذکور سالانه ۱۰ رهبر جوان و کمتر از ۴۰ سال را از سراسر جهان به عنوان افراد تأثیر گذار انتخاب می‌کند. هر کدام از این افراد دستاوردهای خارق العاده ای را در حوزه رشد فردی، کسب و کار و کارآفرینی، اقدامات اجتماعی و همکاری‌های بین المللی دارند.

 وحید رجبلو نخبه ایرانی کیست + بیوگرافی و عکس

در بیانیه این سازمان آمده است: «دستاوردهای خارق العاده این افراد در توسعه فردی، تجارت، کارآفرینی، اقدامات اجتماعی و همکاری‌های بین المللی دلیلی برای انتخاب این ۱۰ فرد تأثیرگذار است.»

در سال ۲۰۲۰ میلادی این سازمان وحید رجبلو کارآفرین ایرانی را به عنوان یکی از ۱۰ منتخب خود برگزیده است.

وحید رجبلو یک کار آفرین ایرانی با ۹۸ درصد معلولیت است که استارت آپ توانیتو را توسعه داده است.

این جوان ایرانی طی چند سال گذشته با راه اندازی این پلتفرم آنلاین پلی ارتباطی میان توانجویان و خدمت رسانان ایجاد کرده و توانسته حدود هزار شغل غیر مستقیم ایجاد کند.

۱۰ جوان منتخب این سازمان غیر انتفاعی در مراسم جوایز JCI ۲۰۲۰ که در نوامبر برگزار می‌شود، معرفی خواهند شد.

 وحید رجبلو نخبه ایرانی کیست + بیوگرافی و عکس

بیوگرافی وحید رجبلو

وحید رجبلو متولد سال ۱۳۶۶ در کرج است. سومین فرزند خانواده بوده و پزشکان در تشخیص صحیح بیماری او عاجز بودند. عضلاتش تحلیل رفته است و همه بدنش را فرا گرفت. پدرش قصاب است و ۵ خواهر و برادر دارد. او استارت آپ دیگری به نام ریبرندینگ داشت که به توانیتو تغییر داد.

تا ۱۳سالگی سواد خواندن و نوشتن نداشت، اما خانواده‌اش خیلی نگران بودند و برای‌شان قابل تحمل نبود. بنابراین خواهر و مادرش با راهنمایی دورادور یک معلم، آموزش‌دادن به او را شروع کردند. دوران ابتدایی را طی یک سال و نیم و به صورت غیرحضوری تمام کرد، دوران راهنمایی را هم با معلم خصوصی و سال به سال خواند. چون هزینه‌ها خیلی زیاد بود، دبیرستان نرفت و ترک تحصیل کرد. اما برای اینکه نمی‌خواست مصرف‌کننده باشد، مجددا به کارهای خلاقانه برگشت و کارهایی مانند سیاه‌قلم، مجسمه‌سازی، سفال‌گری و… انجام می‌داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *