شنبه , ۳ آبان ۱۳۹۹

بهترین قرص های پیشگیری از بارداری کدام هستند ؟

بهترین و ایمن ترین راه برای جلوگیری از بارداری در آغاز ازدواج ، قرص های ضد بارداری خوراکی است. این قرص ها به سه دسته تقسیم می شوند:

• منو فازیک (تک مرحله‌ای)

میزان هورمونهای استروژن و پروژسترون در تمام قرص ها یکسان است. قرص های LD و HD در این گروه قرار دارند.

• دی فازیک (دو مرحله‌ای)

سطح هورمونهای استروژن و پروژسترون در دو مرحله تغییر می کند.

• تری فازیک (سه مرحله‌ای)

سطح هورمونهای استروژن و پروژسترون به تدریج در سه مرحله افزایش می یابد. دو نوع قرص ترکیبی وجود دارد. ۲۱ رقم و ۲۸ رقم.

این قرص کاملاً مؤثر ، ایمن و برگشت پذیر است. این قرص علاوه بر جلوگیری از بارداری ، چندین اثر مهم در سلامتی دارد:

کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم و تخمدان ، محافظت در برابر بیماری هایی مانند بیماری التهابی لگن و بیماری های خوش خیم پستان ، محافظت در برابر کم خونی ناشی از کاهش حجم خون در چرخه قاعدگی یک زن ، کاهش بروز حاملگی خارج رحمی ، تنظیم عادت ماهانه و تسکین درد در این دوره به درمان جوش های صورت ، کاهش شیوع کیست تخمدان ، افزایش تراکم استخوان ، جلوگیری از تصلب شرایین (آترواسکلروز) و بهبود آرتریت روماتوئید کمک کنید. علاوه بر این ، یکی از مزایای مهم قرص های ضد بارداری این است که مصرف قرص ها بی ارتباط با مقاربت جنسی است و بنابراین یکی از معدود روش هایی است که افراد با استفاده از آن احساس ناراحتی نمی کنند.

در برخی موارد ، به تعادل هورمونی در زنان و بهبود وضعیت جسمی و روحی آنها کمک می کند. اما نکته مهم این است که در برخی موارد تأثیر قرص های ضدبارداری خوراکی کاهش می یابد و باید از روش مکمل دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده شود. اینها شامل موارد زیر است: بعضی از داروها مانند ضد تشنج ، ضد تشنج ، ضد قارچ ، خواب آور ، آنتی بیوتیک و آرام بخش. اسهال و استفراغ شدید همچنین باعث کاهش اثر بخشی قرص می شود و باید از روش دیگری برای پیشگیری از بارداری استفاده شود. قرص های ترکیبی همچنین باعث کاهش حجم شیر مادر می شوند ، بنابراین زنان شیرده نباید در ۶ ماه اول پس از زایمان این قرص ها را مصرف کنند.

 

منبع: salamatiran.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *