جمعه , ۲ آبان ۱۳۹۹

کدام قرص ها برای سردردهای سینوسی مفید است ؟

طبق تحقیقات دانشگاه پن ایالتی ، سردردهای سینوسی نتیجه تورم سینوس ها هستند. انجمن راینولوژی آمریکا اظهار داشت که سینوزیت یکی از شایع ترین بیماری های مزمن است که بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی را مبتلا می کند. سردردهای سینوسی همراه با بی حالی ، درد ضربان دار در تمام قسمت های سر و حتی گوش درد ، دندان درد و حساسیت به چشم است. برای کاهش سردردهای سینوسی ، اولین قدم بررسی منبع درد است. با کاهش تورم در سینوس ها ، اجازه می دهد مخاط آزادانه جریان یابد و میزان فشار کاهش یابد. با این حال ، قبل از هرگونه درمان با پزشک خود مشورت کنید.

ضداحتقان

طبق مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، داروهای ضدتشنج یکی از بهترین روش های درمان سردردهای سینوسی است. ضد تشنج با کاهش جریان خون تورم حفره سینوس را کاهش می دهد. این فرآیند توانایی تنفس فرد از طریق بینی را بازیابی می کند و مایعات را به داخل حفره سینوس تخلیه می کند. دو داروی رایج در داروخانه ها سودو افدرین و فنیل افرین هستند. هر دو برای کاهش تورم سینوس مفید هستند ، اما عوارض جانبی نیز دارند. ضد تشنج باعث ضربان قلب سریع ، بی خوابی و مشکلات عصبی می شود. انجمن راینولوژی آمریکا هشدار می دهد افرادی که سابقه بیماری قلبی دارند نباید از داروهای ضدتشنج استفاده کنند. قبل از استفاده از داروهای ضدتشنج با پزشک مشورت کنید.

مسکن ها

آسپرین ، استامینوفن یا ایبوپروفن برای کاهش سردردهای سینوسی تجویز می شود. آسپرین و ایبوپروفن همزمان درد و تورم را کاهش می دهند ، بنابراین گزینه خوبی برای سردردهای متورم سینوسی هستند. برای کودکان و زنان بارداری که نمی توانند آسپرین و ایبوپروفن مصرف کنند ، استامینوفن برای تسکین درد توصیه می شود. بسیاری از قرص های قدرتمند ترکیبی از مسکن و ضد تشنج هستند. برای جلوگیری از مصرف بیش از حد ، حتماً برچسب های روی قرص را بخوانید.

آنتی هیستامین ها

طبق مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، از داروهای آنتی هیستامین برای درمان سردردهای سینوسی به دلیل آلرژی یا مخاط بیش از حد در حفره سینوس استفاده می شود. آکادمی گوش و حلق و بینی آمریکایی اظهار داشت که آنتی هیستامین ها با جلوگیری از توانایی بدن در آزاد سازی هیستامین ، هورمونی که علائم آلرژی ایجاد می کند ، عمل می کنند. آنتی هیستامین ها از تورم همراه با آلرژی در حفره سینوس جلوگیری می کنند و همچنین میزان مایعات در سینوس ها را کاهش می دهند. آنتی هیستامین های قدیمی مانند دیفن هیدرامین باعث خواب آلودگی شدید می شود و نباید هنگام رانندگی یا کارهای سنگین از آنها استفاده شود. آنتی هیستامین های جدید مانند لوراتادین باعث خواب آلودگی در بزرگسالان نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *