جوسازی عربستانی ها علیه پرسپولیس وارد فاز تازه شد!

۲۹۳۶۱۴۰
ب

باشگاه النصر عربستان تنها یک شب پس از شکست مقابل پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، در اقدامی عجیب مدعی شد به جای پرسپولیس به بازی فینال می رود!

ساعتی پیش سعودی اسپورت به نقل از مدیران النصر مدعی شد اعتراض اولیه آنها به حضور بازیکنان غیر قانونی در پرسپولیس یک ساعت پس از پایان بازی به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه شده و آنها با حکم AFC، به جای پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا می روند. مدیران النصر با وجود شکست برابر پرسپولیس، خودشان را به فینال لیگ قهرمانان آسیا دعوت کردند!

ین جو سازی را باشگاه النصر همان دیشب شروع کرد که بعد از باخت به پرسپولیس، در مهلت قانونی اعتراض، نامه ای به کنفدراسیون نوشت و رونوشت آن را به ناظر بازی و نماینده AFC داد مبنی بر این که باشگاه پرسپولیس با وجود بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی خود بازیکنان جدید را به خدمت گرفته است و این کار خلاف قانون است و نتیجه باید تغییر کند.

حالا سعودی اسپورت به نقل از مدیران النصر نوشته کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف ۴۸ ساعت آینده تصمیم قطعی می گیرد و نتیجه را به باشگاه النصر اعلام می کند. این باشگاه عربستانی مدعی است حکم قطعی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا صعود النصر به فینال لیگ قهرمانان خواهد بود.

سعودی اسپورت در تکمیل جو سازی باشگاه النصر و شاخ و برگ دادن به شکایت سعودی ها، به کامنت محمد الدویش خبرنگار سعودی استناد کرده و از قول او نوشته؛ «حتی فدراسیون فوتبال ایران هم به پرسپولیس اجازه نداده قرارداد بازیکنان جدید خود را ثبت کند و این بازیکنان که با پنجره بسته به پرسپولیس پیوستند، غیر قانونی در لیگ قهرمانان بازی کردند» اما این در حالی است که متن توییت این خبرنگار سعودی چیز دیگری بود. این خبرنگار سعودی نوشته: «اگر فیفا قبل از شروع محرومیت، پرسپولیس را از ثبت قرارداد جدید منع کرده باشد، پرسپولیس تخلف کرده و AFC به نفع النصر حکم می دهد.»

اما محرومیت پرسپولیس به خاطر نپرداختن دستمزد برانکو از ۱۲ سپتامبر آغاز شد. فیفا درست یک ماه قبل از آن با صدور نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد اگر باشگاه پرسپولیس حداکثر تا ۱۲ سپتامبر پول برانکو را نپردازد، پنجره اش بسته خواهد شد و از این تاریخ حق ثبت قرارداد را ندارد و هرگز در نامه فیفا اعلام نشده بود که پرسپولیس از همین حالا محروم است و حق جذب بازیکن ندارد.

در نهایت قرار است کنفدراسیون فوتبال آسیا ظرف ۴۸ ساعت آینده از فیفا استعلام بگیرد و سپس پاسخ النصر را بدهد.

پرسپولیس تنها در صورتی در این پرونده بازنده می شود که فیفا اعلام کند پرسپولیس از همان زمان صدور نامه اولیه، یعنی ۱۲ آگوست حق ثبت قرارداد نداشت و یا ادعا کند پرسپولیس بعد از بسته شدن پنجره اش حق استفاده از بازیکنان جدیدش را نداشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.