نتیجه شکایت النصر از پرسپولیس / کارشناس حقوقی عربستانی بررسی می‌کند

۳۱۲۴۱۲
ب

تیم فوتبال پرسپولیس با عبور از سد النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا راهی فینال مسابقات شد. پس از این بازی بود که شایعات قبل از این دیدار مبنی بر شکایت النصر عربستان از پرسپولیس بابت حضور غیر قانونی بازیکنان جدیدش در بازی رنگ واقعیت به خود گرفت و حالا این نگرانی وجود دارد که مانند ماجرای آل کثیر با یک حکم غافلگیر کننده از سوی AFC روبرو شویم.

محمد الدویش، کارشناس حقوقی ورزشی عربستانی در چهار قسمت به بررسی این پرونده و ابعاد آن پرداخته است:

۱- در خصوص ادعای باشگاه النصر یک نکته حائز اهمیت است و آنهم زمان ثبت نام بازیکنان جدید پرسپولیس است که این ثبت نام‌ها خارج از وقت قانونی به انجام رسیده و یا در موعد قانونی بوده است. اگر این قراردادها قبل از محرومیت باشگاه ثبت شدند اعتراض النصر قابل پذیرش نیست ولی اگر بعد از آن ثبت شده باشند حق با باشگاه النصر است.

۲- طبق اسنادی که منتشر شده پرسپولیس از تاریخ ۱۲ سپتامبر پنجره‌ نقل و انتقالاتی‌اش بابت بدهی بسته شده و بعد از این تاریخ قرادادی در این باشگاه به ثبت نرسیده و فدراسیون فوتبال هم چنین اجازه‌ای به پرسپولیس نداده و برای همین قرارداد نفرات جدید قبل از تاریخ مقرر ثبت شده است و در اینجا باید حق را به پرسپولیس داد.

۳- نکته مهم اینجاست که باید بررسی شود که آیا فیفا پرسپولیس را از استفاده از زمان پرداخت بدهی‌اش به عنوان یک فرصت برای نقل و انتقالات منع کرده است یا نه. اگر صریحاً این منع وجود داشته باشد بازهم باید گفت حق با النصر است.

۴- در پایان باید گفت که اظهار نظر من و سایر نفرات تاثیری در رأی AFC ندارد و انها منتظر نیستند که نظر من یا افراد همکار من را ببینند و روی آن تصمیم بگیرند و کنفدراسیون روند رسیدگی خودش را دارد و کار خودش را می‌کند و تصمیم خودش را می‌گیرد و باید منتظر ماند.

۱۲سپتامبر. تمام شدن فرصت. فدراسیون اجازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.