یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹

ماجرای شکایت النصر از پـرسپولیس چی شد + گزارش

با بالا گرفتن بازار شایعات در فضای مجازی، حالا هواداران پرسپولیس مضطرب‌تر از همیشه، حتی نگران‌تر از پنالتی چهارم النصر در جریان بازی، به دنبال یافتن خبری موثق در خصوص عاقبت ماجرای شکایت النصر از پرسپولیس هستند.

 شکایت النصر عربستان علیه پرسپولیس بعد از باخت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ موضوع اول این روز‌های رسانه‌های ورزشی کشور تبدیل شده است. باشگاه سعودی مدعی است پرسپولیس چندین بازیکن جدیدش را به صورت غیرقانونی استفاده کرده، اما باشگاه ایرانی اعلام کرده تمام این بازیکنان به صورت قانونی ثبت شده است.

در این راستا ایمن الرفاعی، رئیس سابق کمیته انضباطی فدراسیون عربستان با حضور در شبکه تلویزیونی این کشور تمام فرض‌های احتمالی AFC در پرونده را بررسی کرد که از ۴ حکم احتمالی، ۳ مورد به نفع پرسپولیس است.

این مسئول سابق فدراسیون عربستان در این زمینه گفت: النصر دلیل قاطعی برای محکومیت تیم ایرانی ندارد و نمی‌توانم بگویم ۱۰۰ درصد حق با این تیم است. دو فرضیه در این پرونده روی میز وجود دارد. فرضیه اول این است که پرسپولیس حکم فیفا مبنی بر تحریم جذب بازیکن جدید را زیرپا گذاشته است. با این فرضیه، تیم ایرانی در بازی با النصر بازنده اعلام می‌شود و جریمه نقدی هم در نظر گرفته می‌شود. طبق قوانین پرسپولیس باید هزار دلار جریمه نقدی پرداخت کند و تمام بازیکنان جدید و متخلف نیز باید هر کدام هزار دلار پرداخت کنند.

وی افزود: در فرضیه دوم ۳ حالت وجود دارد. حالت اول این است که پرسپولیس قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتش بازیکنان جدید را جذب کرده و هیچ مشکلی برای ثبت نداشته است. در نتیجه، شکایت النصر رد می‌شود. احتمال دوم این است که پرسپولیس حکم محرومیت جذب بازیکن جدید از فیفا را دریافت کرده و برای تجدیدنظر به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت کرده و در این صورت هم جذب بازیکنان جدیدش قانونی بوده است. حالت سوم نیز این است که فیفا شرایط پرسپولیس در ایام کرونا را استثنایی اطلاق کند و مشکلی در جذب بازیکنان جدید وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *