چیا فوادی کیست + عکس و بیوگرافی

۷۱۵۴۰۶۲-۶۲۶۰-b
ب

چیا فوادی کیست

چیا فؤادی (زادهٔ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۱ در سنندج) روزنامه‌نگار، ستون‌نویس و خبرنگار ورزشی اهل ایران است. او از سال ۱۳۸۳ در رسانه‌ها، مطبوعات و برنامه‌های رادیو و تلویزیون صدا و سیما فعالیت می‌کند و سردبیری وبگاه نود، همکاری با مجلهٔ چلچراغ و تأسیس وبگاه فوتبالی از جمله اقدامات اوست. فؤادی در مقطعی نیز مدیر رسانه‌ایِ تیم‌های ملی فوتبال ایران و فوتبال ساحلی ایران بوده‌است.

فؤادی سه سال پیاپی از سوی فیفا به عنوان نمایندهٔ رسانه‌های ایران به مراسم اهدای توپ طلای فیفا دعوت و رأی وی در آن منظور شد؛  همین موجب شد خبرگزاری ایرنا در گزارشی برای توصیف وی از عبارت «روزنامه‌نگار جوان و مورد تأیید و اعتماد فیفا» استفاده کند.

وی علاوه بر سردبیری وبگاه نود همکاری‌های دیگری نیز با عادل فردوسی‌پور داشته‌است، از جمله این همکاری‌ها می‌توان به نگارش روایت‌های این برنامه و جمع‌آوری و طبقه‌بندی اطلاعات این برنامهٔ تلویزیونی اشاره کرد[۱] که این همکاری‌ها در سال ۱۳۹۷ با جدایی وی از وبگاه خبریِ این برنامه و تأسیس وبگاه مستقل فوتبالی، کمرنگ‌تر شد.

فؤادی همچنین بارها به عنوان کارشناس یا مجری در برنامه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور داشته‌است؛ وی در جریان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ از کارشناسان حاضر در برنامهٔ «برازوکا» شبکه ورزش بود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.