شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹

ترسا فیدالگو کیست + واقعیت داستان

“من ترسا فیدالگو هستم و اگر تو این پیام را ۲۰ بار منتشر نکنی ، من برای همیشه با تو خواهم خوابید. دختری این هشدار را نادیده گرفت و مادرش ۲۹ روز بعد درگذشت.” این پیامی است که طی روزهای اخیر هزاران بار در اینستاگرام ، واتس اپ و سایر شبکه های اجتماعی بازنشر شده و بازگشت شخصیت مرموز ترزا فیدالگو را نشان می دهد. بازگشت ترزا فیدالگو در کنار شخصیت های ترسناک مرموزی مانند انسان لاغر و سایر ارواح شیطانی نشان می دهد که علاقه به اینترنت از مرزهای فرهنگ عامه فراتر رفته است.

داستان ترسا فیدالگو

همه چیز با یک تصادف رانندگی در حوالی سنترا ، پرتغال در سال ۱۹۸۳ آغاز شد که در آن دختری به نام ترزا فیدالگو درگذشت. بیست سال پس از این حادثه ، در تاریخ ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۳ ، ویدیویی در اینترنت منتشر شد و صدها هزار بار دوباره منتشر شد. در این ویدئو ، یک گروه سه نفره ، که در یک شب تاریک رانندگی می کنند ، هنگامی که ناگهان متوجه می شوند زن جوانی در حال راه رفتن است ، در مورد ارواح و چنین موجوداتی صحبت می کنند. آنها زن را سوار ماشین خود می کنند تا او را به مقصد برسانند. زن مورد نظر که چهره ای جذاب و زیبا دارد ، در طول مسیر به نقطه ای از جاده اشاره می کند و می گوید که در این نقطه تصادف کرده و فوت کرده است. بلافاصله صورتش غرق در خون شد و جیغ زد ، سپس ماشین تصادف کرد.

طبق اطلاعات موجود در زیرنویس این فیلم ، دو سرنشین این اتومبیل ، یک زن و یک مرد ، جان خود را از دست داده و شخص سومی به نام دیوید به طرز معجزه آسایی زنده مانده است ، اما او هرگز توضیح نداد که آن شب چه اتفاقی افتاده است. دادن. پلیس دریافت که دختری به نام ترسا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ در یک حادثه رانندگی در همان مکان درگذشت.

در این ویدئو ، صدای شخصی شنیده می شود که می گوید: “این یک داستان واقعی است. دو نفری که می شناسم همزمان از جاده عبور می کردند و دختری را دیدند که با لباس سفید بلند از جاده عبور می کند یا قصد عبور دارد ، اما یک راننده دیگر آنها گفتند که پلیس در صحنه حضور دارد و مسیر خود را تغییر داده تا ببیند چه اتفاقی برای دختر افتاده است و سپس شاهد ناپدید شدن راننده و پلیس هستند. “اکنون ، همانطور که به من و یکی دیگر از دوستانشان گفتند ، دوست من داستان فیلم را برای آنها تعریف کرد و جزئیات دختر را توضیح داد و آنها گفتند که او دختر خودش بود [همان دختری که کنار جاده دیدند]. ”

 

 

حقیقت در مورد ترسا فیدالگو

اگرچه ویدئوی منتشر شده واقعی است ، اما به نظر می رسد داستانی که در کنار این ویدئو گفته شده جعلی است و تنها نتیجه نبوغ یک نویسنده است. داستان را نویسنده و فیلمساز پرتغالی به نام دیوید روبوردائو نوشت و فیلم خود را A Curva نامید. در مصاحبه با یک کانال خبری محلی ، نویسنده و تهیه کننده فیلم می گوید که این داستان جعلی است و واقعی نیست. به نظر می رسد این داستان نیز شبیه افسانه های بانوی سفیدپوش است که سالهاست در سراسر جهان شنیده می شود. بنابراین ، می توان گفت پیامی که این روزها در اینترنت بازنشر شده است ، با این مضمون که اگر این پست را برای ۲۰ نفر دیگر نفرستید یا ۲۰ بار آن را دوباره منتشر نکنید ، من برای همیشه با شما می خوابم ، کاملا ساختگی و غیر واقعی. می توانید آن را نادیده بگیرید و به دوستان و اقوام خود هشدار دهید که این ادعا نادرست است.

اگرچه ممکن است داستان تصادف و مرگ ترزا فیدالگو در سال ۱۹۸۳ واقعیت داشته باشد ، ویدئویی که در هفته های اخیر در شبکه های اجتماعی منتشر شده است ، داستان واقعی نیست و صرفاً برای سرگرمی مخاطبان است. هدف فیلمساز این بود که به ما هشدار دهد هرگز نباید یک ماشین غریبه را کنار جاده بگذاریم. جالب اینجاست که پس از موفقیت این ویدئو ، که به شهرت دیوید روبوردائو منجر شد ، او فیلم کوتاه دیگری با نام اعتصاب ارواح ترزا فیدالگو را دوباره ساخت و منتشر کرد. این ویدئو دختری سفیدپوش را نشان می دهد که به نظر می رسد مانند یک شبح به یک مرد حمله می کند و او را می کشد. همچنین باید از شخصیت اینترنتی جدیدی به نام شاهزاده قاجار نام ببریم که طی روزهای اخیر بازتاب گسترده ای در اینترنت داشته است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *