رونمایی از شاهکار تاریخی فدراسیون فوتبال در مورد ویلموتس /  38 میلیارد برای هر بازی !
پ
پ

بررسی مبلغ جریمه فدراسیون فوتبال در پرونده سرمربی تیم ملی یک نکته شگفت آور را نشان می دهد.

یک بررسی ساده نشان می دهد هر بازی مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی نزدیک به 38 میلیارد تومان برای فدراسیون فوتبال آب خورده است.

 امروز بالاخره انتظار فوتبال ایران به پایان رسید و رای مارک ویلموتس صادر شد. مربی ای که در مجموع در 4 بازی رسمی و 2 بازی دوستانه روی نیمکت تیم ملی نشست و توانست رای 6 میلیون و 443 هزار یورویی علیه فدراسیون فوتبال بگیرد. رقمی تاریخی که احتمالا سال های سال در مورد آن صحبت خواهد شد.

اما اگر این مبلغ را کنار بگذارید، با 2 میلیون یورویی که ویلموتس در ترکیه و قبل از بازی با عراق دریافت کرد، این اتفاق شگفت آورتر می شود و یک بار دیگر این سوال پیش می آید که چطور فدراسیون فوتبال به عقد چنین قرارداد عجیبی تن داده است.

با این حساب ویلموتس برای 6 بازی که روی نیمکت تیم ملی بوده، در مجموع 8 میلیون 443 هزار یورو دریافت خواهد کرد. یعنی هر بازی حضور او روی نیمکت تیم ملی برای فوتبال ایران یک میلیون و 407 هزار یورو آب خورده است که اگر قیمت یورو را 27 هزار تومان فرض کنیم، این مبلغ چیزی حدود 38 میلیارد تومان (دقیقا 37 میلیارد و 993 میلیون تومان) آب می خورد. رقمی که شاید با آن بشود برای یک فصل، یک تیم فوتبال با بودجه مناسب را اداره کرد.

نکته جالب ماجرا این است که بعد از جدایی کارلوس کی روش از فوتبال ایران، مسئولان وقت فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش صحبت از گزینه هایی مثل ژوزه مورینیو و زیدان انجام می دادند و حالا شاید این دو مربی با دیدن پولی که ویلموتس قرار است بابت 6 بازی به جیب بزند، راغب به پذیرفتن سرمربیگری تیم ملی شوند. انصافا اگر زیدان را هم به جای کی روش به ایران می آوردیم، برای 6 بازی توقعی بیشتر از چنین مبلغ سنگینی نداشت.

البته در این بین نباید فراموش کرد که قرار است فدراسیون فوتبال نسبت به این رای به دادگاه CAS اعتراض کند و شاید این رای در دادگاه عالی ورزش کاهش پیدا کند. هرچند چنین اتفاقی در تاریخ فوتبال ایران کم سابقه است اما وکلای ایرانی پرونده امیدوارند با توجه به این مساله که حکم کمیته تعیین وضعیت فیفا را فقط یک قاضی امضا کرده، رای در دادگاه حکمیت ورزش شکسته شود.

شکسته شدن رای هم چیزی از ارزش های آن نوابغی که چنین قراردادی با ویلموتس بستند کم نمی کند.

طرفداری

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.