یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹

چیکار کنیم حوصلمون سر نره + راههای رفع بی حوصلگی

ممکن است متوجه این موضوع نشوید ، اما بی حوصلگی نوعی استرس و اضطراب در بدن ما ایجاد می کند و احساسات ما را به گونه ای لمس می کند که حس بهم ریختگی و به تعویق انداختن را ایجاد می کند. یکی دوست دارد همیشه شلوغ باشد یا کاری انجام دهد.
همه چیز به تمرکز برمی گردد

اگر به زمان هایی که حوصله ندارید فکر کنید ، به یاد می آورید که در چنین مواردی خسته می شوید زیرا نمی دانید چه کاری باید انجام دهید. نقاط ضعف در تصمیم گیری نقش مهمی دارند. برعکس ، وقتی مشکلی در تمرکز نداریم و دقیقاً می دانیم به چه چیزی می خواهیم برسیم ، به راحتی خسته نمی شویم. بنابراین یک پاسخ این است که بر آنچه می خواهید متمرکز شوید.
بعضی وقتها دلزدگی خوب است

وقتی حوصله مان سر می رود از اینکه دیگر کاری نداریم ناامید می شویم. اکنون عکس این است که بیایید و از انفعال آن لحظه لذت ببرید. در واقع اگر مشکلی در نشستن و انجام هیچ کاری نداشته باشید ، حوصله شما سر نمی رود. نمی گویم خوب است که صبح تا شب بیکار بنشینید و کاری انجام ندهید ، اما به زمانهایی که خسته می شوید به عنوان مدیتیشن نگاه کنید ، زنگ تفریحی از همه چیزهایی که در زندگی مدرن وجود دارد و دوست دارند ما را سرگرم کنند. اگر این طور به آن نگاه کنید ، می بینید که کسالت برای شما خوب است! دفعه بعد که حوصله تان سر رفت و نمی دانید چه کاری انجام دهید ، به خود استرس وارد نکنید. به آن اعتماد کنید و از هیچ کاری لذت ببرید.
۱. هنگام حوصله تمرکز کنید

آنها به جای تلاش برای بهبودی ، در غم و اندوه خود غرق می شوند و بنابراین شکست بیشتری را تجربه می کنند. استفاده مناسب از وقت شما چه می تواند باشد؟ برای رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

این ایده ها را در نظر بگیرید:

مدتی را در سکوت سپری کنید و به آنچه برای شما مهم است فکر کنید.
یک پروژه خلاقانه را شروع کنید که هفته ها در ذهن شما بوده یا در همه جا درباره آن صحبت می کنید.
ایده: به ایده های جدید و ابتکاری یا مشاغل جدید فکر کنید.

۲. تأخیر نکنید

کسالت به نوعی بسیار مفید است و این همان چیزی است که به ما انرژی می دهد تا “کاری را انجام دهیم”. بنابراین دفعه بعد که حوصله تان سر رفت ، بهتر است به سراغ یکی از آثاری بروید که در لیست کاریکاتورها نوشتید (اصلاً عادت دارید آثار خود را لیست کنید؟).

در اینجا چند ایده وجود دارد که ممکن است در هنگام خسته شدن به کار شما بیایند:

کمی ورزش کنید.
کتاب بخوان
چیز جدیدی یاد بگیرید.
با یک دوست تماس بگیرید
خلاق بودن. (نقاشی ، موسیقی ، مجسمه سازی ، نویسندگی و کارهای هنری)
خانه را مرتب کنید.
ماشین را بشور.
خانه را تعمیر کنید.
چیدمان خانه را تغییر دهید.
لیست خرید خود را بنویسید.
گلها را آبیاری کنید.
اتاق ها را به خانه تکان دهید.

۳. از کسالت لذت ببرید

اگر هیچ یک از ایده های بالا نظر شما را جلب نمی کند ، بهتر است رویکرد جدیدی را در پیش بگیرید. فقط تسلیم خستگی خود نشوید و کاری کنید که احساس خوشبختی کنید. برخلاف تصور عمومی ، شما برای موفقیت لازم نیست همیشه کاری انجام دهید. گاهی اوقات وقفه های دوره ای کار را بسیار کارآمدتر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *