یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹

محمدرضا شجریان و همسرانش + زندگی شخصی

شجریان برای اولین بار با فرخنده گل افشان ازدواج کرد و صاحب ۴ فرزند به نام های راحله ، افسانه ، مژگان و همایون شد. شجریان در سال ۷۱ از این خانم جدا شد و یک سال بعد با خانم کتایون خوانساری ازدواج کرد.

محمدرضا شجریان و همسر اولش

کتایون خوانساری در سال ۱۹۶۴ در تهران متولد شد. پدر وی بنیانگذار هنر گرافیک در ایران بود. وی از کودکی در حزب پان ایرانیست فعال بود ، از هواداران دکتر مصدق بود ، وی یکی از روزنامه نگاران قدیمی ایران و مدیر هنری زن روز و فردی بسیار روشنفکر بود. مادربزرگ کتایون خوانساری ، خانم اشرف کاشانی ، از اولین بازیگران زن تئاتر ایران بود و بسیاری از آثار وی باقی مانده است. مادر وی در ۱۵ سالگی در فیلم موفق ساموئل خاکاکیان بازی کرد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره مسکو را از آن خود کرد. او پس از ازدواج بازیگری را رها کرد. کتایون خوانساری در خانواده ای بزرگ شد که قدر هنر و هنرمند را می دانند. وی به مدرسه سهیل تهران رفت و در نوجوانی به همراه والدین و تنها خواهرش (گیتا) به پاریس رفت و پس از فارغ التحصیلی ، در دانشگاه سوربن به تحصیل زبان فرانسه پرداخت. وی در نوزده سالگی با یک مرد ایتالیایی ازدواج کرد و صاحب یک دختر به نام استفانی شد که اکنون با پدرش در پاریس زندگی می کند. در پاریس ، کتایون طلا و جواهر طراحی می کند و یک فروشگاه جواهرات فانتزی اداره می کند.

محمدرضا شجریان و همسر دومش

محمدرضا شجریان و همسر دومش

محمدرضا شجریان یکی از نوابغ موسیقی ایرانی و جهانی است و محمدرضا شجریان در زمینه موسیقی افتخارات زیادی کسب کرد. محمدرضا شجریان در سن ۸۰ سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *