سنگ قبر شجریان | شجریان کجا به خاک سپرده می شود؟

از زمان شدت گرفتن بیماری محمدرضا شجریان ، موضوع دفن وی در جوار مقبره فردوسی و مقبره مهدی اخوان ثالث بارها مطرح شده است. به نظر می رسد که به دستور وی بوده است ، اما به هماهنگی اداری نیاز داشته است. ظاهراً پیگیری ها تاکنون انجام شده است ، اما هیچ اظهار نظر رسمی ملی یا محلی در این زمینه صورت نگرفته است.

به نظر می رسد محمدرضا شجریان قبلاً دستور داده بود که پس از مرگ ، پیکر وی در مشهد در کنار پدر وی یا در کنار مزار مهدی اخوان ثالث ، شاعر معاصر به خاک سپرده شود.

پیکراخوان ثالث اواخر در اواخر دهه  ۶۰ در باغ آرامگاه فردوسی در طوس به خاک سپرده شد. دفن افراد در این مکان ممنوع است و در آن زمان ظاهراً با دستور رئیس جمهور وقت انجام شده بود. در سالهای بعد ، در آن طرف نرده های باغ آرامگاه فردوسی ، بیرون محوطه ، مقبره شاعران توس طراحی شد ، جایی که اجساد تعداد قابل توجهی از شاعران خراسانی از جمله محمد قهرمان و عماد خراسانی در آن قرار دارد. به خاک سپرده شد

با اعلام خبر درگذشت شجریان ، این سوال پیش می آید که آیا جسد وی در حیاط داخلی باغ آرامگاه توس ، درست در کنار مهدی اخوان ثالث به خاک سپرده می شود ، یا خیر؟

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید